Montaż kamerki/rejestratora

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

Witam serdecznie,
czy ktoś robił już to i może się podzielić sposobem montażu? Najchętniej wyprowadziłbym zasilanie w rejonie lusterka - lub z niego zabrał prąd.
Aso podejmują się tego aby nie było problemów z gwarancją?

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: FragStinger »

Koszt w aso z podlaczeniem do zasilania samochodu to 120zll, wiec szkoda samemu sie bawic :)
michal
Posty: 10
Rejestracja: 01 gru 2018, 19:22
model samochodu: Kia Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal »

FragStinger podpinali kamerkę u Ciebie? czy wygląda to estetycznie? podłączyli ją pod stałe napięcie czy pod gniazdo zapalniczki?
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Cześć,
mam kamerki w każdym moim samochodzie, zawsze montowałem sam, ale przed samym odbiorem Stingera poprosiłem mechanika czy mi to zamontuje tak jak chce. Zrobił to bez problemu i za darmo, przy okazji chce mu zawieść jakąś flaszkę. Zestaw sam mu dostarczyłem. Przewód idzie od kamerki do lusterka, potem górną częścią podsufitki w lewo, słupkiem w dół, aż do bezpieczników. Chciałem żeby było podpięte na stałe do 12V i tak mam. Założył też mały bezpiecznik na instalację chyba 2A. Najlepiej powiedzieć co się chce wtedy nie będzie się bał czy klient będzie zadowolony :) Oczywiście nic nie wystaje, wygląda jak fabryka :)
KIA SINGER GT 2019
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

Taka ciekawostka:
W przypadku rejestratorów Blackvue producent oferuje dedykowaną ładowarkę wpinaną do portu ODB. Fajne rozwiązanie nie trzeba nic przerabiać, do tego przełącznik czy ma być tryb parkingowy czy nie, oraz zabezpieczenie przed rozładowaniem aku.

Może istnieje takie uniwersalne rozwiązanie typu ODB-USB - nie wiem...
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: FragStinger »

michal84 pisze: 02 cze 2019, 22:34 Taka ciekawostka:
W przypadku rejestratorów Blackvue producent oferuje dedykowaną ładowarkę wpinaną do portu ODB. Fajne rozwiązanie nie trzeba nic przerabiać, do tego przełącznik czy ma być tryb parkingowy czy nie, oraz zabezpieczenie przed rozładowaniem aku.

Może istnieje takie uniwersalne rozwiązanie typu ODB-USB - nie wiem...
Nic bym nie podpinal pod gniazdo serwisowe z nieznanego zrodla.

A co do samej kamery ja mam VIofo a129 dual (przod + tyl), w koncu zamontowalem sam. Z trybem parkingowym, wpiete bezposrednio pod zasilanie i kable pochowane tak ze ich praktycznie nie widac.

Banalnie proste i gora 30 minut roboty.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

FragStinger pisze: 03 cze 2019, 12:36
michal84 pisze: 02 cze 2019, 22:34 Taka ciekawostka:
W przypadku rejestratorów Blackvue producent oferuje dedykowaną ładowarkę wpinaną do portu ODB. Fajne rozwiązanie nie trzeba nic przerabiać, do tego przełącznik czy ma być tryb parkingowy czy nie, oraz zabezpieczenie przed rozładowaniem aku.

Może istnieje takie uniwersalne rozwiązanie typu ODB-USB - nie wiem...
Nic bym nie podpinal pod gniazdo serwisowe z nieznanego zrodla.

A co do samej kamery ja mam VIofo a129 dual (przod + tyl), w koncu zamontowalem sam. Z trybem parkingowym, wpiete bezposrednio pod zasilanie i kable pochowane tak ze ich praktycznie nie widac.

Banalnie proste i gora 30 minut roboty.
Nie podpinał do odb z jakiego powodu? To oficjalne rozwiązanie a nie szalona twórczość domorosłego elektronika...
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: FragStinger »

michal84 pisze: 03 cze 2019, 13:46
FragStinger pisze: 03 cze 2019, 12:36
michal84 pisze: 02 cze 2019, 22:34 Taka ciekawostka:
W przypadku rejestratorów Blackvue producent oferuje dedykowaną ładowarkę wpinaną do portu ODB. Fajne rozwiązanie nie trzeba nic przerabiać, do tego przełącznik czy ma być tryb parkingowy czy nie, oraz zabezpieczenie przed rozładowaniem aku.

Może istnieje takie uniwersalne rozwiązanie typu ODB-USB - nie wiem...
Nic bym nie podpinal pod gniazdo serwisowe z nieznanego zrodla.

A co do samej kamery ja mam VIofo a129 dual (przod + tyl), w koncu zamontowalem sam. Z trybem parkingowym, wpiete bezposrednio pod zasilanie i kable pochowane tak ze ich praktycznie nie widac.

Banalnie proste i gora 30 minut roboty.
Nie podpinał do odb z jakiego powodu? To oficjalne rozwiązanie a nie szalona twórczość domorosłego elektronika...
"Oficjalne" to by bylo gdyby bylo od Kia ;) To jest rozwiazanie na latwizne, podpinajac odb jaka masz gwarancje co jest w systemie kamery albo puszki? Jak kamera ma dostep przez Bluetooth/Wifi i ma polaczenie bezposrednio pod diagnostyke to ktos kto bedzie mial dostep do sieci moze zrobic z fura praktycznie wszystko, otworzyc, odpalic, cokolwiek. Zaryzykujesz ze siec wifi w kamerze jest na tyle dobrze zabezpieczona? :)

Zwykle podpiecie pod bezpieczniki to DOSLOWNIE 5 minut roboty, jest bezpieczniejsze i kosztuje 50zl (zestaw viofo, 3 zylowy z parking mode). Tutaj przeplacasz 200zl, w dodatku poczytaj opinie o power magicu - bardzo duzo jest wadliwych i w ogole nie dziala, a czesc nie odcina przy mocnym zuzyciu aku i potem ludzie lataja z kablami :D

Co do normalnego podlaczenie - przejsciowki do Stinger to MICRO2.
Otwierasz przod (pod kierownica z lewej jest skrzynka z bezpiecznikami) i na plastiku zabepiaczajacym bezpieczniki od tylu masz rozrysowane DOKLADNIE ktory jest od czego. Bierzesz jeden ktory dziala caly czas (np. od tylnej klapy czy klaksonu), wyjmujesz bezpiecznik, wkladasz go w kabel i wpinasz go w to samo miejsce. To samo robisz z drugim kablem pod zrodlo ktore dziala po uruchomieniu zaplonu (np. power outlet z usb, szyby). Mase pod dowolna srube. I tyle. Calosc to MAKS 5 minut roboty nawet dla kogos ulomnego elektronicznie :)

Serio, jedyny problem przy montazu kamery w stingerze to przelozenie kabli tylnej kamery przez tylna oslone przy szybie na klapie. Do tej pory nie wiem jak to zrobic ;D
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

Tam jest brany tylko prąd a nie komunikacja z autem :). Do kamery wchodza: + i - i nic wiecej. Także trochę z tym hakowaniem auta przez kamerę Cię ponioslo. Złącze odb ma po prostu piny z zasilaniem. To trójnik bezpiecznika może być uznany za ingerencję w instalację elektryczną...

Ogólnie oba rozwiązania są dobre, ja zasygnalizowałem że coś takiego istnieje. I tyle. Nie ma co bić piany.

Co do PowerMagic EZ to czytałem że nie działał zamiennik od chińczyka nie oryginał.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: FragStinger »

michal84 pisze: 04 cze 2019, 08:12 Tam jest brany tylko prąd a nie komunikacja z autem :). Do kamery wchodza: + i - i nic wiecej. Także trochę z tym hakowaniem auta przez kamerę Cię ponioslo. Złącze odb ma po prostu piny z zasilaniem. To trójnik bezpiecznika może być uznany za ingerencję w instalację elektryczną...

Ogólnie oba rozwiązania są dobre, ja zasygnalizowałem że coś takiego istnieje. I tyle. Nie ma co bić piany.

Co do PowerMagic EZ to czytałem że nie działał zamiennik od chińczyka nie oryginał.
Jak wchodza tylko zasilania to luz. Imo jednak rozwiazanie drogie i mniej sprawne, ja sie nad nim zastanawialem z lenistwa ale kasa + zero oszczednosci czasowej (3 minuty?) no i mala sprawnosc. Opinie patrzylem po amazonie i youtubie i duzo osob narzeka niestety :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”