Aktualizacja oprogramowania

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: michal84 »

Masz rację, jedyna opcją jest taka aby spora grupa użytkowników zgłaszała ten sam problem (lub braki).
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: YNC »

Ja w dniu wczorajszym starałem się skontaktować z KIA przez wiadomość na FB - zostałem skierowany do dealera / serwisu aby tam się uzewnętrznić.
Myślę iż udam się w tym tygodniu do serwisu KIA z zapytaniem o update oprogramowania systemowego.

Coś czego nie mamy w pierwszych modelach to min. tryb żeglowania
więc realne różnice które są i myślę że do załatwienia
1. HUD update
2. Engine sound - OFF
3. Coasting mode

Jeśli i Wy macie jakieś zmiany które widać i są to kwestie oprogramowania to poproszę o rozwijanie wątku.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: michal84 »

YNC pisze: 01 paź 2019, 10:11 Ja w dniu wczorajszym starałem się skontaktować z KIA przez wiadomość na FB - zostałem skierowany do dealera / serwisu aby tam się uzewnętrznić.
Myślę iż udam się w tym tygodniu do serwisu KIA z zapytaniem o update oprogramowania systemowego.

Coś czego nie mamy w pierwszych modelach to min. tryb żeglowania
więc realne różnice które są i myślę że do załatwienia
1. HUD update
2. Engine sound - OFF
3. Coasting mode

Jeśli i Wy macie jakieś zmiany które widać i są to kwestie oprogramowania to poproszę o rozwijanie wątku.
4. zmiana prędkości tempomatu od razu po 10 a nie po przytrzymaniu.
5. pełne światła w momencie kiedy działają wycieraczki.
6. brak wiecznej melodyjki kiedy gasimy auto z otwartymi drzwiami kierowcy
7. pamiętanie trybu smart i autohold po zgaszeniu auta.
8. Tryb manualny automatu (chodżby w trybie sport jak w poliftowych)
9. chodźby jeden konfigurowalny przez użytkownika tryb jazdy.
10. nowy/niepatologiczny program czujnika deszczu.
Sade
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2018, 13:14
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Sade »

U mnie też mieli zrobić aktualizację oprogramowania przy okazji przeglądu, ale podobno nie wykryło żadnych dostępnych aktualizacji. Też pytałem o aktualizację hud oraz dodanie trybu Custom. Widzialem, ze taki jest w nowszych modelach.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: michal84 »

Sade pisze: 01 paź 2019, 13:59 U mnie też mieli zrobić aktualizację oprogramowania przy okazji przeglądu, ale podobno nie wykryło żadnych dostępnych aktualizacji. Też pytałem o aktualizację hud oraz dodanie trybu Custom. Widzialem, ze taki jest w nowszych modelach.
Wydaje mi się że custom nie jest w nowszych a jest na inne kontynenty zamiast trybu smart, stąd dało się wypatrzyć na różnych fotach.
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: marekplu »

Potwierdzam, nie ma trybu custom w modelach 2019. Jest tak jak było czyli smart, eco, comfort, sport i sport +
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: YNC »

Napisałem do KIA ... odpowiedź pozwolę Sobie zacytować.
Chcieliśmy poinformować, że wszelkie nowe rozwiązania techniczne, które związane są bezpośrednio z bezpieczeństwem użytkowania pojazdu lub eliminują możliwość wystąpienia poważnej usterki są wprowadzane do wszystkich wcześniej wyprodukowanych egzemplarzy konkretnego modelu pojazdu. W tym celu ogłaszane są „akcje przywoławcze” oraz „akcje serwisowe”.

Wszelkie inne modyfikacje dotyczące m.in. funkcjonalności pojazdu, jeżeli Producent uzna za je zasadne do zastosowania na szeroką skalę są wprowadzane do bieżącej produkcji konkretnego modelu pojazdu i nie przewiduje ich wprowadzenia do pojazdów już wcześniej wyprodukowanych.
Patrząc więc na powyższe....
Zapomnijmy o aktualizacji, nie przewiduje tego polityka KIA :(
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: michal84 »

Niestety ale to norma, jeśłi chodzi o VAG to tam nawet jak wychodzi nowszy soft do silnika czy skrzyni to dopóki samochód działa to się update nie należy (chyba że za $$$).

Więc dobrze że mamy chociaż to.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: GeRRaD »

W popularnych markach można próbować updatować przez niezależne serwisy (firmy tuningowe) - ze Stingerem z uwagi na małą popularność niestety pewnie się to nie uda - chyba, że ktoś miałby dostęp do softu, a i tak update byłby pewnie dopiero po gwarancji -może warto iść tą drogą ?
Sade
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2018, 13:14
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Sade »

Idąc tym tropem wyświetlanie ograniczenia prędkości na hud nie poprawia bezpieczeństwa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”