Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: GeRRaD »

Start/stop jest czuły na stan naładowania akumulatora, temp. zewnętrzną, temp. silnika itp. - każdy producent ustawia to po swojemu - ja nie płaczę jak start/stop nie zadziała - mogłoby go nie być jak i innych eko hybryd, downsizingów typu sportowa fura pojemność 1.5 :lol: Więcej z tego kłopotów niż korzyści dla środowiska.

BTW - Jeszcze pięć/dziesięć latek i systemy nie pozwolą w ogóle polatać powyższej prędkości na danej drodze ze znaków i navi albo same powiadomią SOS - w złą stronę to idzie ;)
Rob
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2021, 21:33
model samochodu: Stinger Gt

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: Rob »

Jednak jak stoisz w korku 2 minuty bez ruszania albo na światłach do skrętu w lewo co się zmieniaja co 3 min to nie chcesz żeby dymiło z tyłu auta

Tylko chodzi o to żeby mieć nad tym kontrole, tzn żeby włączało się koedy chcesz a nie przypadkiem jak no zawracasz na 3 na szybko :)
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: tomek_inc »

Rob pisze: 01 lut 2021, 10:35 - jakoś wyłączyłem opuszczanie lusterek przy cofaniu i nie umiem włączyć
- mam napis, że światła ustawione do jazdy po przeciwnej stronie drogi ??? nie ma gdzie tego ustawić - instrukcja coś o tym bełkocze (chyba tłumaczona była z koreańskiego na kantoński, potem na chiński, na rosyjski i z tego dopiero na angielski dopiero na polski)
- nie umiem włączyć launch control (ale próbowałem z pamięci a nie z instrukcją w aucie, może coś pomieszałem (albo znowu tłumacz)
1. Lusterka się opuszczają gdy cofasz jak masz przełącznik wybrania lewego/prawego lusterka wciśnięty.
2. Jest coś takiego jak tryb podróży/travel mode, musisz go wyłączyć.
3. LC działa gdy masz go w trybie sport (nie sport+), masz całkowicie wyłączoną kontrolę trakcji i stabilizację toru (wciśnij przycisk trakcji przez 3s aż wyświetli komunikat), nie są skręcone koła, nie może być włączony Auto-Hold. Wtedy wciskasz najpierw lewą nogą hamulec (mocno) i za chwilę jednocześnie gaz. Wyświetli się komunikat o LC i puszczasz hamulec. Wystarczy z pół sekundy jednoczesnego trzymania żeby aktywować LC. Samochód może być cały czas w Drive, nie trzeba nic zmieniać z [N]eutral na [D]rive, itp. bo filmik KIA o tym trochę zamieszania wprowadzał jak gdyby trzeba całą procedurę robić na N i dopiero przełączyć przy samym starcie na D.
Rob
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2021, 21:33
model samochodu: Stinger Gt

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: Rob »

Od ekologii w perspektywie kilku lat nie uciekniemy.
... teraz 3.3 w Stingerze jest jedną z ostatnich szans na to :)

... ale jak Tesla model S będzie w cenie Stingera + waha na 100 tys km, to już inaczej będziemy rozmawiali :)
Rob
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2021, 21:33
model samochodu: Stinger Gt

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: Rob »

Dziękuję tomek za podpowiedzi :D
gien1
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2021, 17:56

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: gien1 »

Dzień dobry.
Czy to normalne, że samochód nie zapamiętuje ustawień?
- Wyłączam asystenta pasa ruchu
- Wyłączam wyświetlanie informacji o ograniczeniach prędkości
Po ponownym uruchomieniu samochodu, wyłączone wcześniej opcje są znowu aktywne...
Coś robię źle, czy ten typ tak ma?
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: hefajstos »

To sa unijne wymogi, ja mialem Golfa w okresie przejsciowym miedzy nowymi normami i Lane Assist mam wylaczone jak sobie tak ustawie a najnowszy sam go wlacza po kazdym uruchomieniu.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: Niko123 »

To zależy od marki, w maździe 6 2021 raz wyłączyć asystenty i są wyłączone ale w ustawieniach systemu a nie przyciskami koło kierownicy.
Start stop - sam decydujesz czy zgasić silnik na światłach a kiedy odpalić silnik, siła docisku hamulca, fajnie to działa, jeśli wiesz że za raz będzie zielone popuszczasz hamulec ale ciągle go odciskach i silnik się włącza, jeśli nie chcesz zgasić silnika to nie dociskacz mocniej hamulca na światłach, podobnie w najnowszych Mercedesach.
prezi
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2021, 13:33
model samochodu: KIA Stinger 3.3 T-GDI V6 366 KM

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: prezi »

gien1 pisze: 11 kwie 2021, 18:04 Dzień dobry.
Czy to normalne, że samochód nie zapamiętuje ustawień?
- Wyłączam asystenta pasa ruchu
- Wyłączam wyświetlanie informacji o ograniczeniach prędkości
Po ponownym uruchomieniu samochodu, wyłączone wcześniej opcje są znowu aktywne...
Coś robię źle, czy ten typ tak ma?
No niestety, też mnie to irytuje, ale tak to działa, że po ponownym uruchomieniu te ustawienia się resetują :(

Na niektóre przyciski jest obejście np "Auto-Stop" można wyłączyć permanentnie po zamontowaniu takiego układu:
https://sharkracing.com/isg-and-auto-ho ... lications/

Pamięta ostatnie ustawienie i nie trzeba przełączać. Ale nie testowałem jeszcze tego. Na pozostałe systemy też pewnie są jakieś hacki :-)
Alek_koder
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2021, 10:07
model samochodu: Stinger GT

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: Alek_koder »

W Mercedesie GLA miałem niestety to samo. W zasadzie wszystko jest po to, aby przywracać do default i być bardziej „eko”……
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”