Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

forum użytkowników Kia Stinger
c3k
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2018, 11:22
model samochodu: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT Line

Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: c3k »

Po rozwiązaniu problemu z dźwiękiem tylnej klapy na nierównościach poprzecznych (osobny post), zostały jedynie dwie rzeczy które mnie irytują w moim Stingerze. Obie są związane z oprogramowaniem samochodu:

1) Zawsze jeżdzę w zapiętych pasach i bardzo cenię sobie bezpieczeństwo, ale irytuje mnie włączający się głośny dźwięk ostrzegawczy, gdy moja pasażerka odpina je gdy samochód jeszcze się toczy (dosłownie kilka metrów przed zatrzymaniem, gdzie wysiada). Niektóre samochody jedynie delikatnie i przez chwilę sygnalizują brak pasów. Wiecie może czy jest jakiś sposób na jego wyłączenie poza stosowaniem chińskich przejściówek do pasów (brzydkie i wątpliwej jakości)?

2) Odwieczny problem z systemem start/stop. Nie chcę rozmawiać o ekologii, ekonomii i jego wpływie na żywotność silnika. Irytuje mnie on, gdy zapomnę go wyłączyć. Niektóre samochody pamiętają ostatnie ustawienie asystenta start/stop i ponownie uruchomienie pojazdu nie ustawia go domyślnie włączonym. Znamy jakieś obejście problemu?

PS. Nie żałowałem zakupu Stingera ani przez sekundę. Cudowne auto. :D
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: JaWa »

W moim RIO zamontowali w ASO moduł który po kilku sekundach klika za mnie wyłączenie start/stop - polecam ;)
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: michal84 »

c3k pisze:Po rozwiązaniu problemu z dźwiękiem tylnej klapy na nierównościach poprzecznych (osobny post), zostały jedynie dwie rzeczy które mnie irytują w moim Stingerze. Obie są związane z oprogramowaniem samochodu:

1) Zawsze jeżdzę w zapiętych pasach i bardzo cenię sobie bezpieczeństwo, ale irytuje mnie włączający się głośny dźwięk ostrzegawczy, gdy moja pasażerka odpina je gdy samochód jeszcze się toczy (dosłownie kilka metrów przed zatrzymaniem, gdzie wysiada). Niektóre samochody jedynie delikatnie i przez chwilę sygnalizują brak pasów. Wiecie może czy jest jakiś sposób na jego wyłączenie poza stosowaniem chińskich przejściówek do pasów (brzydkie i wątpliwej jakości)?

2) Odwieczny problem z systemem start/stop. Nie chcę rozmawiać o ekologii, ekonomii i jego wpływie na żywotność silnika. Irytuje mnie on, gdy zapomnę go wyłączyć. Niektóre samochody pamiętają ostatnie ustawienie asystenta start/stop i ponownie uruchomienie pojazdu nie ustawia go domyślnie włączonym. Znamy jakieś obejście problemu?

PS. Nie żałowałem zakupu Stingera ani przez sekundę. Cudowne auto. :D
Odnośnie pkt.1 dodam że wkurza mnie jak mam otwarte drzwi lub okno w garażu i gaszę silnik. Wtedy pika ten głośny dźwięk ostrzegawczy tak długo aż nie zamknę drzwi. Chętnie znalazłbym na to lekarstwo.
ravJG
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: ravJG »

Co do systemu start/ stop wczoraj odebrałem swojego GT z zamontowanym modułem który zapamiętuje wyłączenie start/stop i nerwy minęły
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: rtomas999 »

ravJG pisze:Co do systemu start/ stop wczoraj odebrałem swojego GT z zamontowanym modułem który zapamiętuje wyłączenie start/stop i nerwy minęły
Ile zapłaciłeś za tą przyjemność ?
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
michal75
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:41
model samochodu: Venga 1.4

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: michal75 »

http://sharkracing.com/isg-and-auto-hol ... lications/
$59.00

Niecałe 2 lata temu ASO zaśpiewało 1200zł za montaż
ravJG
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: ravJG »

rtomas999 pisze:
ravJG pisze:Co do systemu start/ stop wczoraj odebrałem swojego GT z zamontowanym modułem który zapamiętuje wyłączenie start/stop i nerwy minęły
Ile zapłaciłeś za tą przyjemność ?
318zl brutto
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: rtomas999 »

ravJG pisze:
rtomas999 pisze:
ravJG pisze:Co do systemu start/ stop wczoraj odebrałem swojego GT z zamontowanym modułem który zapamiętuje wyłączenie start/stop i nerwy minęły
Ile zapłaciłeś za tą przyjemność ?
318zl brutto
W którym serwisie to robiłeś? Mi w Warszawie na Połczynskiej powiedzieli 650 zł.
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
ravJG
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: ravJG »

Jelenia Góra
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Denerwujące funkcje oprogramowania samochodu

Post autor: leszek.stinger »

318zl brutto[/quote]
W którym serwisie to robiłeś? Mi w Warszawie na Połczynskiej powiedzieli 650 zł.[/quote]

Jedź do Car Droom. Montowałem tam modulator za 350 zeta.
KIA Stinger 2.0 255HP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”