Stukająca tylna klapa.

forum użytkowników Kia Stinger
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: YNC »

Jeśli ktoś z Was kupował te podkłądki w casto czy innym znanym markecie - dajcie namiary - bo rozkręcanie , i wyjazd z podkłądką do marketu i otworzonąklapą to średni pomysł ..
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: leszek.stinger »

YNC pisze:Jeśli ktoś z Was kupował te podkłądki w casto czy innym znanym markecie - dajcie namiary - bo rozkręcanie , i wyjazd z podkłądką do marketu i otworzonąklapą to średni pomysł ..
Weź klucz. Podjedź pod market. Otwórz bagaznik i odkręć z jednej strony odbojnik. Jeśli masz podkładkę założoną przez serwis to weź na wzór a jak nie to weź odbojnik. Zamknij klapę. Zamknij auto. Idz do marketu i dobierz podkładkę. Wróc i zamontuj. Proste?
KIA Stinger 2.0 255HP
Darekpoznań
Posty: 48
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:20
model samochodu: Stinger GT

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: Darekpoznań »

ASO usuwa usterki we wszystkich Stingerach nawet tych nie objętych akcją serwisową.
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: leszek.stinger »

Usuwa to duże przejęzyczenie... Mi regulowali tą klapę z 5 razy. W końcu sam wydałem 40 groszy na 9 podkładek ( potrzebne są 4 ale waga nie łapała mniejszej wagi ) i zrobiłem to sam.
KIA Stinger 2.0 255HP
YNC
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2018, 15:19
model samochodu: Stig 3.3

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: YNC »

Witam, ja także samemu problem wyeliminowałem.
Podkładka 8mm w Castorama zrobiła swoje.

Ja dałem 1 z casto na oko ma 1-2 mm wysokości plus jedna z tych po serwisie (miałem po 2 na każdą śrubę)

Klapa nie trzaska (a dokładniej chyba zamek bo mam wrażenie że to zamek trzepał się z tyłu).
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: michal84 »

Ostatnio postukiwanie zza pleców dopadło i mnie, póki co zorientowałem się - że to oparcie kanapy tylnej.
Przy złożonym cisza...

Więc też sprawdzajcie to miejsce.
Owinąłem zawiasy taśmą izolacyjną, przetestuję w tygodniu...
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: michal84 »

michal84 pisze: 02 cze 2019, 22:06 Ostatnio postukiwanie zza pleców dopadło i mnie, póki co zorientowałem się - że to oparcie kanapy tylnej.
Przy złożonym cisza...

Więc też sprawdzajcie to miejsce.
Owinąłem zawiasy taśmą izolacyjną, przetestuję w tygodniu...
Pomogło, przy częstym składaniu oparć taśmę będzie trzeba okresowo na pewno wymieniać.
dworak
Posty: 87
Rejestracja: 23 gru 2019, 12:39
model samochodu: KIA

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: dworak »

Witam. Odebrałem mojego Stingera 6 grudnia....i stuka jak wściekłe. Zamontowałem podkładki , serwis wymienił uszczelkę pod stopem...stuka mniej ale dalej szczególnie na garbie. Nie wiem czy to zawieszenie czy może amortyaztory...POMOCY !!!
Wilga
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2019, 08:26
model samochodu: Stinger Gt line

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: Wilga »

Ja odebrałem swojego Stingera 3 listopada, klapa delikatnie stukała na wybojach ale wystarczyła regulacja odbojników. Naradzie wszystko ok.
fastandfurious
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2020, 04:01
model samochodu: Kia Stinger 3.3.

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: fastandfurious »

A u mnie stwierdzili stukające mocowanie tylnej kanapy po prawej stronie. Podgięli delikatnie i jest ok. Pracownik serwisu na nierównościach otworzył tylne siedzenie, zamknął i diagnoza 100% ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”