Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników Kia Stinger
pmax122
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2018, 08:08
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: pmax122 »

Gifter pisze:Czyli skrzynia
Gifter myliłem się. Chyba jednak to nie skrzynia. Dziś rano oddałem auto do aso, dzwoniłem późnym popołudniem i powiedzieli że problemem jest pompa paliwowa, tylko nie wiedzą jeszcze czy nisko czy wysokociśnieniowa. Jutro ma być dokładniejsza diagnoza i informacja o przewidywanym czasie naprawy.
Podobno niektóre egzemplarze z MY2017 mogą mieć problemy z pompą.
Chyba zrobię kijance na krasnobrodzkiej w wawie reklamę bo dali zastępczego sportage :D

Będę wiedział więcej to się odezwę
Stinger GT-Line 2017 + TEC + ECS + LST
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Czyli Stinger ma wadliwe pompy paliwa...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
pmax122
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2018, 08:08
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: pmax122 »

Gifter pisze:Czyli Stinger ma wadliwe pompy paliwa...
Potwierdzone, pompa wysokiego ciśnienia do wymiany gwarancyjnej.
Podobno problem występuje tylko w stingerach z MY2017 i wymieniają na pompę identyczną jak dostają modele już z MY2018
Stinger GT-Line 2017 + TEC + ECS + LST
mankiet
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2019, 14:51
model samochodu: Sportage,Stinger,Sorento

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: mankiet »

leszek.stinger pisze:Witam. Mam taki dziwny problem ze swoim Stingerem 2.0 Mianowicie przy takim umiarkowanym przyśpieszaniu gdy skrzynia zrzuci jeden bieg mam takie dziwne drżenie.Tak jakby się dławił, nie wiem jak to opisać. Nie mam pojęcia skąd to się bierze. Najbardziej czuć to gdy przyśpieszam z ok 50km.h na piątym biegu. I to też nie zawsze bo tak 3 razy na 5. Czasami gładko i elegancko się wkręca z dolnych obrotów, a czasem tak drży. ustaje wszystko powyżej 100.
Byłem w serwisie. Zrobili adaptację silnika i skrzyni to fabrycznych ustawień ( takie miałem ale stwierdzili że powinno pomoc ) ale nic nie pomogło.Wał napędowy jest wyważony. Koła nie mają z tym związku ( są proste ). Ponadto przy ok 140km/h pojawia się taka wibracja nadwozia która czuć. Dodatkowo fotel pasażera wpada w drgania ( tak jak pisałem koła są proste, wyważone profesjonalnie, zero drgania na kierownicy ).
Miał już ktoś taki problem?
Witam,dziś odkryłem to forum i mam dokładnie takie same objawy.Czyli co zgłaszać się do serwisu KIA i prosić o zmianę świec?
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

Nie. Wymiana świec daje chwilową poprawę. Ostatnio z jednym kolegów z forum wstawiliśmy jednego dnia nasze Stiny do jednego serwisu i udało się zarejestrować ( w końcu ) anomalie związane z drżeniem. Winę ponosi czujnik jakiś ale nie wiadomo który. Jajogłowi teraz będą analizować materiał i mają się odzywać jak już wytypują co może być przyczyną.
Podczas przyśpieszania rejestrator zapisał anomalie np. pedału gazu w którym napięcie wraz z przyśpieszaniem powinno rosnąć a maleje lub faluje. Adaptacja pedału nie zmieniła nic. Wykryli jeszcze kilka anomalii ale nie pamiętam co tam to było. W każdym razie mają dzwonić i zobaczymy. Jak usuną usterkę będę pisać :)
KIA Stinger 2.0 255HP
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Który to serwis? Wrocławskie oczywiście nie znają tematu i lampią się na człowieka jak na upośledzonego...
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

pmax122 pisze: 01 maja 2019, 15:08
Gifter pisze:Czyli Stinger ma wadliwe pompy paliwa...
Potwierdzone, pompa wysokiego ciśnienia do wymiany gwarancyjnej.
Podobno problem występuje tylko w stingerach z MY2017 i wymieniają na pompę identyczną jak dostają modele już z MY2018
U mnie też taki objaw występuje, na oko 1/2 razy na 1000 km. A mam auto wyprodukowane w maju 2018...
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

michal84 pisze: 29 maja 2019, 12:44 Który to serwis? Wrocławskie oczywiście nie znają tematu i lampią się na człowieka jak na upośledzonego...
Warszawa na Krasnobrodzkiej.
KIA Stinger 2.0 255HP
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Znów wystąpiło,

Podpowiedzcie, polować i nagrać przypadłość czy nie jest to potrzebne aby serwisy chciały coś zrobić?


chyba dam szansę wrocławskiemu ASO chodź nauczony doświadczeniem jak tu spuszczają na drzewo pewnie będę musiał zaplanować wycieczkę w Polskę do aso które zna temat..
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

Ale co? Drżenie jak u mnie czyli takie jakby dławienie się? Jesli tak to nie masz co się wybierać. Mam info z serwisu, że Kia przygotowuje nowy soft dla aut z tą przypadłością. Jak mi zrobią to wrzucę tu info co i jak. Póki co zbędny Twój wysiłek.
KIA Stinger 2.0 255HP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”