Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Aż tak bym nie skreślał 2.0 to taki problem który fajnie jak poprawią i tyle. Ja z silnika jestem zadowolony. Bardziej opisuję jakie jest aso we Wrocławiu...
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Spoko Michał ja przez ostatnie miesiące dużo się zastanawiłem czy nadal chce kolejne auto R4, zaczynam iść w stronę V6 max V8. Auto od pierwszej jazdy testowej tak mi namieszało w wyborze nowego auta że teraz tylko czekam aż bedzie kasa :) Poza tym 3.3 ma bazę do tuningu i to sporego bo te silniki wytrzymują nawet 500KM. Zresztą V6 zawsze trwalsze niż R4 ;) chyba że diesel AUDI to wtedy no comments do tego co kiedyś zrobili ;)

Koniec OT :)

Stinger19 jak tam wiesz już coś w temacie???
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Dzisiaj po południu jado do ASO po 3 dniowej wizycie. Bardzo fajny doradca serwisowy mocno zaangażowany w rozwiązanie problemu. Obiecał sprawdzić wszytsko co się da nie na bazie czujników tylko bezposrednio podzespoły. Jutro dam znać.

Co do silników to 2.0 T przy prawidłowej pracy jest naprawdę dobrym wyborem pod względem ekonomii oraz dynamizmu jednostki.
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Przeswietlony od góry do dołu i nic.

Idzie obszerne zgłoszenie na hot line o pomoc z innych salonów i eksperta Kia Pana Adama. Podobno guru KIA.

Spokój pozwala mi zachować tylko super podejście doradcy w KIA Lublin Auto Marketing który nie ignoruje tematu i stara sie go rozwiązać.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Dostałeś auto zastępcze?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Odebrałem dzisiaj swojego stingera więc auto zastępcze zbędne. Była opcja na auto zastępcze jednak niskiej klasy. Wiec wziąłem moje stare auto na czas w serwisie. Mam stingera od dwóch miesięcy więc jeszcze nie zdążyłem sie pozbyć starego :)
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Mail do centrali z dokładnym opisem sytuacji trochę pomógł. Tego samego dnia dostalem informację że sprawą zajmuję sie technik KIA Polska oraz ASO Lublin dostało wytyczne co mają sprawdzić i jak. Dzisiaj odstawiam auto do końca tygodnia.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Założyłbym się o 4 pak Żubra że to pompa paliwa :D :D :D

Jak Ci nie naprawią auta (oby naprawili) to zostanie Ci firma która ma hamownię i zrobi dokładne testy. Bo jakoś nie wierze w kompetencje ASO że się nie da...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Z tego co wiem to maja sprawdzić wtryskiwacze... Pompa paliwa została wykluczona. Co do hamowni to myślałem o tym aby sprawdzić moc, ale wstrzymywałem się do ok. 5 000 km przebiegu. Teraz coś czuję że jednak zrobię testy na hamowni.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Jeśli nie tankujesz na stacjach paliw firmy Kogucik to nie ma bata aby wtryski padły po 5tys km.
Pompa może w początkowej fazie lekko niedomagać aż w końcu ..ebnie i bedzie po temacie. Podejrzewam że nie do końca to zweryfikowali bo nie mogą zamówić pompy na testy - musieliby demontować z innego auta...
Sama pompa jest podobno w ciul droga więc wiesz :D
Zaznaczę tylko że to są moje domysły, zobaczymy co wykombinują - wtryski moim zdaniem NIET.

Prędzej źle dobrane świece mogłyby robić problemy lub cewki... w obu przypadkach nie musi być komunikat o problemie ze spalaniem w danym cylindrze. Ale bardziej stawiam na pompę.
soon Kia XXX :D :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”