Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Czytam o podobnym problemie na zagranicznym forum.
LINK: https://www.reddit.com/r/cars/comments/ ... tuttering/

It's been about a month since my post about my Kia Stinger having acceleration stutter issues but I just wanted to update on that and also bring to light another small issue I might be having with the instrument cluster.
I took my car in the week of February 12-16th and dropped it off while I was away on a business trip. There were two recalls I knew about, completely unrelated to engine performance issues (trunk rattling and emissions sticker), but during the week my car was there, another recall came up. This recall had to do with the CK ATF Warmer Connector Hose. They replaced two hoses, the Antifreeze Coolant Connector and the B1800QQK Connector. Both were connected to the engine and both were leaking and seemingly these hose replacements have fixed my stuttering on acceleration issues, so hazzah good news on that.

Dla osób nieznających english - translator na PL (jakoś da się to odczytać) :D :D :D

Minął mniej więcej miesiąc, odkąd mój post o mojej Kii Stinger ma problemy z zacinaniem przyśpieszania, ale chciałem po prostu zaktualizować ten temat, a także ujawnić inny mały problem, który mógłbym mieć z zestawem wskaźników.
Wziąłem samochód w tygodniu 12-16 lutego i wysadziłem go w czasie podróży służbowej. Wiedziałem o dwóch przypomnieniach, zupełnie niezwiązanych z problemami z wydajnością silnika (grzechotanie bagażnika i naklejki emisji), ale w ciągu tygodnia mój samochód był tam, pojawiło się kolejne przypomnienie. To przypomnienie dotyczyło węża CK ATF Warmer Connector Hose. Zastąpiły one dwa węże, złącze chłodziwa przeciw zamarzaniu i złącze B1800QQK. Oba były podłączone do silnika i obie przeciekały i pozornie te zamienniki węży naprawiły moje jąkanie w kwestiach przyspieszenia, więc nie mam na to dobrej wiadomości.

PS. Stinger19 uderz z tematem na to forum: https://stingerforum.org/forums/stingerfest.102/ może chłopaki pomogą
soon Kia XXX :D :mrgreen:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Tylko patrząc na tę serwisówkę to tam jest parę miesięcy produkcji, a problem jest szerszy.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Coś nowego w temacie? Sprawdzili GPF-a?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Na razie cisza, dam znać jak już będzie coś wiadomo.
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Nic się nie wyjaśniło...dokumenty przesłane do centrali i czekają na "cud".
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Myślałem że te czasy minęły kiedy serwis mówi że nie wie co jest przyczyną problemu...
Powinni podmienić pompę i zweryfikować czy wtedy będzie ok (oczywiście na swój koszt), dalej to podmiana cewek i świec.
Ja cały czas upieram się że to wina pompy, możesz zabrać auto i jeździć aż ebnie :) ale nie po to tyle płaciłeś aby teraz się męczyć, zresztą auto jest na gwarancji - mają 14 dni na naprawę i wio - jak nie to spróbuj pogadać z prawnikiem może, bo nowego auta nie dostaniesz.

Masz jeszcze jedno wyjście na szybko aby spróbować to ogarnąć, jedź do niezależnego serwisu zajmującego się tuningiem - niech Ci puszczą go na hamowni - jak są dobrzy to wykryją usterkę.

Trzymam kciuki :!:
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

A prop napraw gwarancyjnych to pamiętajcie że KIA nie ma limitu czasu na naprawę i mogą naprawiać w nieskończoność. Odpowiedź KIA.

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapisem widniejącym w Książce Gwarancyjnej punkt 11. Postanowienia ogólne: d) W przypadku potwierdzenia przez Autoryzowany Warsztat Kia odpowiedzialności Gwaranta, uprawnionemu z gwarancji przysługuje prawo do bezpłatnego usunięcia wady/niesprawności pojazdu w terminie do 30 dni od daty przekazania samochodu do ASO. W sytuacji, gdy niesprawność wymaga dłuższej diagnozy albo naprawa gwarancyjna jest skomplikowana, lub wymaga sprowadzenia części zamiennych z zagranicy, termin naprawy może zostać wydłużony o czas niezbędny do diagnozy ewentualnie sprowadzenia tych części i będzie każdorazowo indywidualnie ustalany dla danego zgłoszenia."


Dopiero gry naprawa jest z reklamacji z tytułu rękojmi to ta sytuacja się zmienia.

Decydując się na składanie reklamacji z tytułu rękojmi, zwykle można najpierw żądać usunięcia wady lub wymiany. Przy rzeczach złożonych lub skomplikowanych przeważnie nie będzie można żądać wymiany, ale naprawy rzeczy (usunięcia wady).

Sprzedawca dokonując naprawy musi doprowadzić do usunięcia wady, a więc przywrócenia rzeczy do stanu sprzed wystąpienia wady. Zgodnie z przepisem art. 561 § 2 Kodeksu cywilnego sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego. Niezachowanie tego terminu powoduje, że konsument uzyskuje prawo do odstąpienia od umowy na podstawie przepisu art. 560 § 1 Kc, o ile wada jest istotna.

Pojęcie terminu rozsądnego – czasu, w jakim naprawa powinna być zrealizowana – zależy od charakteru rzeczy, rodzaju czy przeznaczenia. Przy rzeczach skomplikowanych i złożonych termin ten może być dłuższy niż standardowy. Za czas standardowy zwykło się uważać termin 14 dni. W przypadku poważniejszych czynności, gdy zachodzi konieczność sprowadzenia części z zagranicy, termin może wynosić np. 21 lub 30 dni.


Dlatego prawdopodobnie będę musiał wnioskować o reklamację z tytułu rękojmi. Sprawa trafiła już do prawnika i są sprawdzane możliwości. Jednak jest to droga ostateczna i czasochłonna.

Na razie czekam kiedy wróci do mnie auto abym mógł pojechać na hamownie.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Zamówienie kilku części w tym pompy paliwa to faktycznie mogą Cie wstrzymać do 30dni ale po tym terminie to już naprawdę przesada.

Poza Sądem możemy jeszcze spiknąć się na forum i założyć jeden temat osobny w tej sprawie gdzie każdy użytkownik 2.0t opisze swój problem i potem wysłać link do tematu do TVN Turbo - na 100% się zainteresują :) a KIA chce takiego rozgłosu nie bedzie chciała :) :) :) :)
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Panowie miałem ostatnio okazję pogadać z mechanikiem który jest od przypadków niemożliwych do naprawienia :) . Przedstawiłem mu problem odnośnie tego tematu i szczerze zdziwiła mnie jego odpowiedź :) powiedział że ASO szuka nie tam gdzie trzeba, że silnik na pewno jest okay, jego zdaniem problem leży po stronie przeniesienia napędu czytaj skrzynia automatyczna. Oczywiście jest to tylko jego diagnoza na bazie tego co mu opisałem z forum.

Zapytaj ASO czy przeprowadzili testy skrzyni biegów i czy nie ma może jakiegoś nowego softu do niej
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Sprawdzali skrzynie dwukrotnie i wszystko ok. Czekają cały czas czekają na nowy soft do skrzyni (w całej Polsce w celu wyeliminowaniu drgań) i po cichu liczyli że on wszystko naprawi, jednak na chwilę obecną nie ma żadnych aktualizacji dla stingera, sprawdzają codziennie na moim egzemplarzu i egzemplarzu testowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”