Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

michal84 jak masz słaby olej to zawsze dzieją się cuda, to nie lata 80 te że lałeś co chciałeś i było ok :D Obecnie silniki są wyposażone w masę elektroniki i mechanicznych patentów na obniżenie spalania i wyciśniecie jak najwięcej z silnika. Wystarczy że olej jest trochę gorszej jakości i dzieją się cuda, poniżej wypiszę jakie :D

1. Awaria układu zmiennej fazy rozrządu - układ zaczyna źle pracować a komputer ma problemy ze sterowaniem silnika - efekty typu szarpanie silnika itp itd
2. Alarmy i kontrolka Check Engine - po weryfikacji często okazuje się że błędy dotyczą zaworów zmiennej fazy rozrządu. Kasowanie błędów powoduje że jedziemy dalej do następnego błędu.
3. Zwiększone spalanie - czasami więcej, czasami mniej
4. Źle pracujący układ rozrządu z łańcuchem - tutaj wiele zależy od producenta, niektóre silniki mają kiepskie napinacze, do tego dochodzą słabe pompy paliwa i w efekcie przy złym oleju codziennie rano słychać klepiący rozrząd przez 15 sek nawet do 30... a czasami 60 sek.

Zjawisko o którym mówisz najlepiej widać tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=stTSkExjFfE

Sam tego doświadczyłem w dwóch autach (Opel, Citroen), ALE... wszystkie miały silniki po downsizeingu - nie spotkałem się z tym zjawiskiem w autach które mają pojemności 2.0 i więcej.

Osobiście uważam że należy unikać R3 bo downsizeing w obecnych autach to takie samo zdzierstwo kasy jak DPFy i GPFy. Obecnie nawet nowej generacji R4 mają sporo problemów bo UE ciśnie EŁRO normy... Najlepiej to uciekać od rzędówek i kupować Vki bo spalanie podobne a silniki np V6 są dużo bardziej trwałe (nie dotyczy AUDI 2.5TDI starej daty ;) )

Zapewne znajdą się osoby które będą za i przeciw :) ale każdy ma swój pogląd i tyle :)

KONIEC OT

Stinger19 co z autem? Nastała cisza... dalej wysyłają wykresy do centrali?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

No nie zgodzę się,
1. Problem może występować w każdym silniku z wtryskiem bezpośrednim.
2. LSPI nie występuje z powodu kiepskiego oleju. Normalnego oleju wysokiej klasy także. Liczy się zawartość wapnia w oleju, który występuje we wszystkich. Dopiero niedawno producenci zaczęli dostrzegać problem i dopiero 2-3 lata temu zaczęły powstawać pierwsze oleje o innym składzie specjalnie pod wyeliminowanie lspi. (Nadal mówimy tylko o markowych)
Może po prostu Kia/Hyunai się nie jorgnął że już takie są...

Ale tak jak mówię to tylko domysł a nie diagnoza.


Wracając do problemu, o nowym sofcie są jakieś nowe informacje?
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

michal84 najciekawsze jest to że te silniki w Hyundai i30N zapier.... bez problemów a Stingery mają problemy co chwilę... Kwestia że to ten sam silnik (słupek) tylko inny osprzęt :D
soon Kia XXX :D :mrgreen:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Może dlatego, że i30N jest tylko w manualu. Jeździłem, raczej ciężko zmusić się do spokojnej jazdy.
Stinger przez większość normalnej jazdy trzyma 1500 obr lub mniej, a to są inne warunki pracy jednak... To dławienie występuje właśnie w takich warunkach: lekkie przyspieszanie..
Oby to rzeczywiście była kwestia słabo napisanego softu. Może pisał go ten sam gość co do czujnika deszczu, bo to jest dopiero patologia... :)
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

michal84 zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ale to jest raczej mega nieprawdopodobne. Może problem dotyczy samego paliwa? Pytanie czy użytkownicy którzy mają ten problem jeżdżą np na 95?
Jeszcze zastanawiam się nad tym czy drgania i problemy nie przenosi sprężarka klimatyzacji ale wtedy byłby to Bubel roku 2018/2019 :) :) :)

Czekamy na odpowiedź kolegi, zobaczymy co odpisze :)
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Pierwsza część testów zakończona i zaraportowana do centrali. Sprawdzone zostały wtryskiwacze, skrzynia, pompy, świece , cewki oraz badania sondą tłoków itd. Teraz biorą się za cały układ odprowadzania spalin w tym kontrola DPF *który w moim przypadku jeszcze się nie dopalił, polecenie z centrali. Więc aut zostaje w serwisie na chwilę obecną i dalej czekam.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

*GPF ;)
soon Kia XXX :D :mrgreen:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Gifter pisze: 17 lip 2019, 10:00 michal84 zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ale to jest raczej mega nieprawdopodobne. Może problem dotyczy samego paliwa? Pytanie czy użytkownicy którzy mają ten problem jeżdżą np na 95?
Jeszcze zastanawiam się nad tym czy drgania i problemy nie przenosi sprężarka klimatyzacji ale wtedy byłby to Bubel roku 2018/2019 :) :) :)

Czekamy na odpowiedź kolegi, zobaczymy co odpisze :)
To nie to, jeździłem parę miesięcy na 98 i też się pojawiało, wróciłem do 95. Szkoda kasy i mocy (te 0,05 konia więcej zawsze ;))
Stacje różne markowe, przewaga shella dla 95, lotosu/orlenu dla 98
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Jak to jest od GPF-a to ja pier... ale słabo :) oby to nie była przyczyna problemów...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Ja mam MY2018- bez gpf. Ale wydaje mi się że u kolegi Stinger19 może być inny problem. Bo nagle wzrosło spalanie a w innych to się nie dzieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”