Niedomagania/ problemy ze Stingerem

forum użytkowników Kia Stinger
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Piotrek »

W kia też są gratisy - na Pb95 starym i słabej jakości w wolnossaku miałem gratis w postaci 9KM i 12Nm więcej niż podaje producent. Myślę, że na lepszym paliwie ten wynik możnaby poprawić.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: JaWa »

adii100 pisze:Tak jak kolegą wyżej zapytał, po jakim przebiegu jechac na hamownie? Ale ciekawie z tą mocą grupa vw dawaja gratisy, a tu takie braki przy nadmiernym spalaniu ...
Po około 3 tys możesz na spokojnie jechać. Inna kwestia to wyciągnięcie konsekwencji z niedoboru mocy :cry:
adii100
Posty: 46
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:26
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: adii100 »

Jakiś zapis procentowo napewno jest, poniżej wada
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: JaWa »

adii100 pisze:Jakiś zapis procentowo napewno jest, poniżej wada
Moim zdaniem problem jest taki: to nie GT-R i oczywiście silnik może odstawać mocą w jedną lub drugą stronę. Dla dobrego zakładu nie ma problemu zrobić mapy pod konkretny silnik i wyciągnąć prawidłową, lub większą moc. Natomiast na pewno jest to po za zasięgiem ASO i ja nie widzę z tego dobrego rozwiązania - bo w wymianę silnika średnio wierzę. No chyba, że celem jest obniżenie kosztów zakupu, ale to znowu pewnie droga sądowa :evil:
adii100
Posty: 46
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:26
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: adii100 »

Rozumiem Twoje stwierdzenie ,ale napewno jest jakiś procent przekłamania , więc nie wydaje mi się że kupując nowy samochód masz podane 200km i jesteś przekonany ,że tyle ma a okazuje się że ma 180 to chyba nie jest normalne i do zaakceptowania...Bo mógłbyś sobie kupić 180 a nie zapewniające 200...
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: JaWa »

Moim zdaniem, to ta wartość deklarowana powinna być minimalną, ale z doświadczenia wiem, że różnie z tym bywa.
Jaco
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2018, 11:07
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Jaco »

Cześć,

Największy problem to trzeszczący szyberdach. Dwa podejścia serwisu Kia : smarowanie nie pomogło, kolejne regulacja prowadnic było ok ale przez jeden dzień. Temat ogarnia już centrala. Sporo problemów z szyber zgłaszanych w Stanach , chyba jest nawet jakiś biuletyn w tym temacie jak to ogarnąć. Czasami chyba jakieś plastyki z okolic drzwi.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: GeRRaD »

Hej,
Możesz napisać co regulowali w szyberdachu bo mam ten sam problem - a smarowanie to niech sobie wsadzą ... :evil:
Johnmarcs
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2018, 20:01
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Johnmarcs »

U mnie też trzeszczy niemilosiernie
Jaco
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2018, 11:07
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Jaco »

Dokładnie nie wiem co, jakieś regulacje ale bez większego rozbierania. Temat jest znany w Stanach i są niestety różne problemy. Tutaj smarowanie nie pomoże. Jeden dzień była cisza, później powoli hałas wracał do stanu poprzediego. Uszczelki też lekko słychać, sprawdzę smarowanie o , których piszą tutaj koledzy. Ogólnie auto i tak super:) pozdrawiam wszystkich użytkowników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”