Niedomagania/ problemy ze Stingerem

forum użytkowników Kia Stinger
Alek_koder
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2021, 10:07
model samochodu: Stinger GT

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Alek_koder »

U mnie w sumie bez problemów, także się cieszę. Ale jak czytam Wasze komendy to mnie głowa boli ;/ współczuję
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Niko123 »

Witam.
autem zrobilem dopiero 100 km i przy ruszaniu od 0 przy skreconych mocniej kolach auto skacze/ szarpie.
Jesli ruszam bardzo delikatnie to tego nie ma, jak ruszam mocniej i kierownica jest prosto to tez tego nie ma ale wystarczy ze skrecam w lewo lub prawą strone i od zera dodaje gazu i skacze czy szarpie.
Nie pomaga ustawienie w sport czy eco, nie pomaga wylaczenie trakcji.
Czytalem na niemeickim forum ze wiele ludzi to ma i to wina dyferencjalu.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Niko123 »

Z forum USA
https://stingerforum.org/threads/broken ... tial.8388/

Mam to samo stinger 2022 przebieg 120 km tylko, dwa serviey w niemczech powiedzialy ze to nie defekt .- nie wiem co teraz.
Stoje skrecam kuerownica np 90 stopni w lewo lekko dodaje gazu nawet w trybie eco i szarpie autem , jesli w lewo do szarpie prawe tylne kolo, przeskakuje araczej jakby cos je blokiwalo na ulamek sekundu i to wlasnie szarpniecie auta.
Problem z elektrozaworem dyferencjalu lub samym dyfrem .
Kia nie widzi problemu a juz bylem u 2 niemieckich partaczy w Kia.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Niko123 »

Problem rozwiazany, troche wstyd ale wygladalo na usterke a mozliwe ze i tak u mnie dyfer jest bardziej agresywny.
Wymienilem na opony zimowe i problem znikl ,a letnie michael 4S sa zbyt twarde na 4 stopnie i widocznie dlatego,
Moge dodac ze te 4s sa glosne na zimowych jest wiele ciszej.
lucasrsi
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:43

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: lucasrsi »

U mnie po wyjeździe z salonu nówką sztuką okazało się , że ściąga w prawo. W trasę wyjechałem w poniedziałek jak wiało i sądziłem, że to może od tej wichury, ale po 200km (test w tunelu) już się upewniłem, że to auto ściąga.
Od 100km/h mocno wyczuwalne, na autostradzie trzeba ciągle kontrować w lewo, żeby jechało to prosto. W poniedziałek to zgłoszę do serwisu, zobaczymy jak pójdzie. Poza tym bez uwag.
Spalanie na trasie z Łodzi w góry - ok 10l/100 (w obie strony). Z tempomatu przy 90 - 7,5 - przy 140 - 10,7. Lajtowo po górkach z prędkością 50-60 - 12 l/100.
Pozdr
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Niko123 »

Podobno wiele stingerow maja ustawiana geometrie bo sie uklada zawieszenie, mi tez lekko sciaga w prawo przebieg 500 km ale jeszcze poczekam.
dworak
Posty: 87
Rejestracja: 23 gru 2019, 12:39
model samochodu: KIA

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: dworak »

Cześć. Mam pytanie czy to coś z czego mi cieknie (foto) może mieć wpływ na odcinanie mocy podczas przyspieszania (2.0)? Nie zawsze mi odcina, najczęściej podczas jazdy ze stała prędkością...naciskam gaz...skrzynia redukuje...auto zaczyna przyspieszać...I bęc odcinka. Pomaga wdepnięcie pedału w podłogę.
Załączniki
20220320_122414.jpg
20220320_122356.jpg
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Niko123 »

Chcialem napisać update co napisałem wczesniej.
Na oponach zimowych sciagalo lekko ale po 1000 km juz nie.
Mam juz opony letnie i jest super , czyli fabrycznie bylo dobrze i nie musze ustawiac geometrie, widocznie opony zimowe jak byly nowe to coś sciągały lekko na poczatku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”