Niedomagania/ problemy ze Stingerem

forum użytkowników Kia Stinger
GrzeTom
Posty: 72
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:35
model samochodu: BYŁ: Stinger 2,2D -GTline

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: GrzeTom »

Prawda jest tez taka z e nie masz nigdzie napisane ze auto przejedzie 70kkm..
wiec argument dobry jak każdy inny.
Tu zgodzę się przedmówcami. Auto zastępcze to tylko i wyłącznie dobra wola danego ASO .
Czy nam się to podoba czy nie..
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: lukasmasdes »

Ze swoich doświadczeń wiem, że otrzymanie auta zastępczego w takim wypadku to rzadkość. W trzech innych markach też nigdy nie dostałem auta na czas naprawy. W jednym przypadku udało mi się dostać auto w ramach gestu handlowego, co mocno wówczas podkreślono, bo kupiłem u nich kilka aut i je tam serwisowałem. Poza tym jednym przypadkiem też nigdy nic nie dostałem.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: ACextreme »

No niestety - też tego nigdy pojąć nie potrafiłem. Rozumiem brak zastępczego na przegląd czy tam jakieś zwykłe tematy serwisowe, ale w sytuacji gdy samochód staje na drodze / psuje się w skutek awarii, która nie powstała z winy użytkownika, a wady samochodu opcja zastępczego powinna być w standardzie, a nie jest nigdzie. Chyba tylko Lexus tu ogarnia temat, gdyż oni podejście do serwisowania mają z tego co słyszałem rewelacyjne - ale i za serwis kasują bardzo dużo.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: hefajstos »

Ja mam auto w najmie dlugoterminowym i umowa rowniez mi gwarantuje zastepcze na czas naprawy - i tutaj sie ciesze bo w klasycznym leasingu musialem sie sam bujac - faktycznie brak auta zastepczego to norma.

Najgorzej i tak najem z OC sprawy - auto z reguly segmentu nizej niz uszkodzone i maja w dupie czy manual czy nie, za Stingera mozecie dostac golfa w manualu i nic nie zrobicie bo ubezpieczalnie wspolpracuja z najtanszymi wypozyczalniami. Z AC wcale nie lepiej.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: lukasmasdes »

Przy naprawie auta z OC sprawcy nie musisz korzystać z wypożyczalni zaproponowanej przez ubezpieczyciela. Pamiętaj, że przysługuje Tobie auto co najmniej takiej samej klasy. Możesz wówczas odmówić przyjęcia auta niższej klasy i wypożyczyć auto na własną rękę, a później obciążyć ubezpieczyciela poniesionym kosztem. Niestety nie każdemu się chce w to bawić, bo najpierw samemu trzeba za to zapłacić.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: DrA »

Jeżdżę Kia od 2008 i jeszcze mi się nie zdarzylo nie dostać auta zastępczego. Czy to Poznań, czy Warszawa, umawiając się do serwisu zgłaszam konieczność otrzymania zastępczaka i taki dostaje. Najczęściej jest to Ceed, czasami Optima.
Ostatnio jak w Stingerze zdechł silnik jeździłem cały miesiąc nowiutkim Ceedem, którego w międzyczasie już komuś sprzedali. Ale Klient czekał, aż go oddam po naprawie.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: hefajstos »

lukasmasdes pisze: 24 maja 2021, 18:17 Przy naprawie auta z OC sprawcy nie musisz korzystać z wypożyczalni zaproponowanej przez ubezpieczyciela. Pamiętaj, że przysługuje Tobie auto co najmniej takiej samej klasy. Możesz wówczas odmówić przyjęcia auta niższej klasy i wypożyczyć auto na własną rękę, a później obciążyć ubezpieczyciela poniesionym kosztem. Niestety nie każdemu się chce w to bawić, bo najpierw samemu trzeba za to zapłacić.
Kiedy ostatnio korzystales z OC sprawcy?
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: lukasmasdes »

A jakie to ma znaczenie? Kwestię odpowiedzialności ubezpieczyciela regulują przepisy z bardzo bogatym orzecznictwem. W zakresie pojazdów zastępczych od lat nic się nie zmieniło. Auto zastępcze należy się w każdym wypadku i to klasy nie niższej od uszkodzonego
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: marekplu »

Dużo wypożyczalni wynajmuje samochody z oc sprawcy bezgotowkowo (w zamian za cesje wierzytelności w stosunku do ubezpievzyciela) i bez problemu mozna znaleźć auto porównywalnej klasy.
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: matti »

Wracając do sedna - w moim GT line wymieniają skrzynię,całą,na gwarancji. Oficjalnie przyznali,że z powodu wady wewnętrznej,systemowej.Ale nie chcą powiedzieć ,co dokładnie dolega tym skrzyniom.
Leci trzeci tydzień naprawy,oczywiście nie dostałem auta zastępczego...

Jedno jest pewne: to moja pierwsza i ostatnia KIA.
Amen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”