Niedomagania/ problemy ze Stingerem

forum użytkowników Kia Stinger
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: jerac.lego »

Mam wrażenie że chodzi o konkretny egzemplarz i tak właśnie należy porównywać. Mój stinger nie jest zbyt udany, ale porównałem z innym w Łodzi i tam jest elegancko, a ma większy przebieg. To samo z np superbem, wsiadłem do nowego - cacy, a trzyletni ja pierdolę, skrzypiał absolutnie tragicznie. Nie wierzę że w trzy lata się auto tak może rozklekotać.

Miałem mazdę 3 od nowości, waliła na dziurach jak powalona, w aso okazało się że w fabryce jakiejś gumy nie dali... założyli i było cacy.

Co do wyciszenia stingera, chociażby porównując z mazdą 3 - jest o niebo niebo lepiej tak do 120 km/h, na prawdę sprawia to auto wrażenie segmentu premium. A przy 160 tak samo nie pogadasz z tylną kanapą jak i w maździe :P
stecko
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2020, 20:46
model samochodu: poszukuję

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: stecko »

jerac.lego pisze: 08 paź 2020, 21:25 Mam wrażenie że chodzi o konkretny egzemplarz i tak właśnie należy porównywać. Mój stinger nie jest zbyt udany, ale porównałem z innym w Łodzi i tam jest elegancko, a ma większy przebieg. To samo z np superbem, wsiadłem do nowego - cacy, a trzyletni ja pierdolę, skrzypiał absolutnie tragicznie. Nie wierzę że w trzy lata się auto tak może rozklekotać.

Miałem mazdę 3 od nowości, waliła na dziurach jak powalona, w aso okazało się że w fabryce jakiejś gumy nie dali... założyli i było cacy.

Co do wyciszenia stingera, chociażby porównując z mazdą 3 - jest o niebo niebo lepiej tak do 120 km/h, na prawdę sprawia to auto wrażenie segmentu premium. A przy 160 tak samo nie pogadasz z tylną kanapą jak i w maździe :P
Coś czuję. że będzie ciężki wybór. Kiedyś miałem starego (2005) volviaka s60. Spasowanie było bdb i wyciszenie też dobre. Myślę ,że golf mk7.5 będzie najsłabszym ''jakościowo'' autem, choć taka R'ka kombi bardzo by mi pasowała...

Na polu myśle że jednak zostanie s60 t5 i stinger. Oba są bardzo ładne, choć wolę hatchback(czasami coś większego się przewozi)
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: jerac.lego »

Z tym "coś większego" w stingerze to jest bardziej "coś dłuższego", bo bagażnik jest bardzo płytki. Współczynnik ikeokartonowy stinger ma ledwie 4, bo nie mieszczą się pod klapą :P
stecko
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2020, 20:46
model samochodu: poszukuję

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: stecko »

Mógłbyś zmierzyc jaka jest wysokość do rolety od strony klapy proszę? 👍
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: jurass »

Volvo S60 też tytanem przestrzeni bagażowej nie jest, to auto całe jest małe, przynajmniej poprzednia generacja.
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: hefajstos »

Moze nie odnosnie stricte Stingera ale przegladajac to forum widze regularnie problem z uszczelkami - wypowiem sie o tych drzwiowych. Trzeba je nasmarowac nie popularnym sztyftem Gummi tylko czyms o wiele gestszym, ja uzywam oleju do dyferencjalow do modeli RC - koszt pozniej 10 zl a efekt na pare miesiecy w moim aucie z grupy VAG (ktore wyskakuje na pierwszym top10 po wpisaniu w google skrzypienie uszczelek).
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: matti »

Witam.

Uszczelki i trzeszczący szyber oczywiście znam ale to pikuś.
Mój High chroma red od dwóch tygodni stoi w ASO-rozsypała się skrzynia.
Dziś dostałem info,że w oleju w skrzyni znależli duże ilości opiłków metalu.
Trzeci przypadek w PL...

Końca problemu nie widać bo Kia Motor Polska ciągle rząda od aso nowych dukumentów,zdjęć,wykresów.
Oczywiście nie jest to dla nich powód by zapewnić mi bezkosztowy sam.zastępczy.

Pzdr.
Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Sin28 »

Masakra z tym samochodem zastępczym. Taniej może wyjdzie z wypożyczalnii ?
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: Goly335 »

matti pisze: 19 maja 2021, 14:58 Witam.

Uszczelki i trzeszczący szyber oczywiście znam ale to pikuś.
Mój High chroma red od dwóch tygodni stoi w ASO-rozsypała się skrzynia.
Dziś dostałem info,że w oleju w skrzyni znależli duże ilości opiłków metalu.
Trzeci przypadek w PL...

Końca problemu nie widać bo Kia Motor Polska ciągle rząda od aso nowych dukumentów,zdjęć,wykresów.
Oczywiście nie jest to dla nich powód by zapewnić mi bezkosztowy sam.zastępczy.

Pzdr.
Fakty są takie, że nigdzie w warunkach gwarancji nie masz zapisane, iż należy Ci się na czas naprawy bezpłatny samochód zastępczy. W grę wchodzi tutaj jedynie dobra wola danego ASO.
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: Niedomagania/ problemy ze Stingerem

Post autor: matti »

Zagwarantowane nie mam ,ale to jednak to nie moja wina,że skrzynia jest żle złożona;lub żle zaprojektowana;lub ma gó...ne podzespoły...
Są firmy-nie będę reklamował które- gdzie auto zastępcze to oczywista oczywistość i bez żadnej łaski.
Nie kupiłem auta na 50% wyprzedaży,na której powiedziano mi, że auto nie przejedzie nawet 70tys. km.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”