Bagażnik dachowy

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: lukasmasdes »

To znaczy, że nie masz fabrycznych miejsc montażowych. Robisz to odmierzając odpowiednią odległość od słupka B. Tak przynajmniej było w instrukcji montażu belek akcesoryjnych sprzedawanych w salonach na zachodzie. Nie sądzę żeby Thule miało inny system, ale może na wszelki wypadek sprawdź.
korbusiatko
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2019, 11:23
model samochodu: Stinger 2.0 GTLine 2019

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: korbusiatko »

Znalazłem instrukcję montażu, nie wygląda na skomplikowany. Zamówię.
adii100
Posty: 46
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:26
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: adii100 »

Ma ktoś z kolegów zamontowany bagażnik? Jakieś opinie po montażu? Gdzie można zamówić i jaka cena? I czy nie ma problemu z gwarancją producenta?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: ACextreme »

Widzę, że nadal nie ma potwierdzonego info to wrzucam.

Kupiony dedykowany zestaw Thule do Stingera - łapy + belki.
Dokładnie: Belki Thule Wingbar Evo wraz z kitem montażowym z nowego systemu 5081.

Całość pasuje do szklanego dachu także. Rant opierający się przy szkle/plastiku jest minimalny, a belki łapią się za ranty pod uszczelkami i ściskają bardzo mocno. Montaż zajmuje chwilę, belki są nie do ruszenia. Władowałem 3 rowery na dach, pojeździłem po mieście, po dziurach i 120km/h. Po takim teście brak niepokojących objawów. NIc nie pyka/stuka/skrzypi, belki/rowery się nadmiernie nie bujają, całość siedzi sztywno. Mam wręcz wrażenie, że belki usztywniają dach i mniej szkło odgłosów wydaje :lol:
Całość z 3 rowerami nie piszczy do 120, więcej nie jechałem. Od 100 już dość mocno szumi wiatr, ale da się z tym spokojnie jechać.

Generalnie - problem ogarnięcia rowerów Stingerem rozwiązany!

PS. raczej polecam podklejać miejsca mocowania uchwytów folią/naklejkami - łapy trzymają super mocno i na pewno lakier będzie zarżnięty bez zabezpieczenia bo przesuwają się łapy po nim podczas dokręcania, a pewnie i mikro-ruchy będą podczas jazdy.
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: tomek_inc »

Czy możliwe jest otworzenie albo chociaż uchylenie szyberdachu przy zamontowanym bagażniku Thule (THULE EVO- STOPY EVO CLAMP + BELKI WINGBAR EVO 135 + KIT 5081)?
Scootie
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:05
model samochodu: Sportage

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Scootie »

Uchylenie tak, otwieranie wykluczone, jest nawet w instrukcji do bagażnika odpowiednia informacja.
tomek_inc pisze: 18 wrz 2019, 16:49 Czy możliwe jest otworzenie albo chociaż uchylenie szyberdachu przy zamontowanym bagażniku Thule (THULE EVO- STOPY EVO CLAMP + BELKI WINGBAR EVO 135 + KIT 5081)?
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: tomek_inc »

Po zamontowaniu bagażnika Thule (Evo Clamp + Wingbar Evo) okazuje się, że da się jednak otworzyć szyberdach (a nie jedynie uchylić) mimo, że w instrukcji jest ostrzeżenie o tym. Oczywiście jeśli ktoś montuje na bagażniku bazowym uchwyty, które przebiegają pod poprzeczną belką to trzeba sprawdzić czy jest miejsce, ale sama baza nie robi problemu.
20200109_232239.jpg
20200109_232208.jpg
20200102_203416.jpg
marillion
Posty: 11
Rejestracja: 04 wrz 2018, 23:25
model samochodu: stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: marillion »

Witam,
Zapytuję kolegów, jak wygląda stan lakieru pod uchwytami i pod łapą przytrzymującą uchwyty, po dłuższym użytkowaniu bagażnika dachowego. Czy pojawiają się uszkodzenia/zarysowania?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: tomek_inc »

marillion pisze: 13 kwie 2020, 20:34 Witam,
Zapytuję kolegów, jak wygląda stan lakieru pod uchwytami i pod łapą przytrzymującą uchwyty, po dłuższym użytkowaniu bagażnika dachowego. Czy pojawiają się uszkodzenia/zarysowania?
Pozdrawiam
W Thule uchwyty są gumowane i nie wyglądają tak jakby miały porysować lakier, ale ja dla pewności podkleiłem te miejsca folią, którą używa się do oklejania samochodów. Wiem teraz dokładnie, w którym miejscu powinny być mocowania i montaż zajmuje dosłownie chwilkę. Na zdjęciu ta część oznaczona nr 1 to po prostu guma i tutaj absolutnie nic się nie stanie, natomiast nr 2 to metal oklejony taką miękką powłoką i tutaj wolałem dla pewności podkleić. Wydaje mi się, że gdyby rysowało to lakier to nie byłoby tak dobrych opinii o tej marce. Pamiętaj o bardzo dokładnym wyczyszczeniu tych miejsc przed montażem.
thule.jpg
PanOs
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2020, 14:36
model samochodu: KIA Stinger

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: PanOs »

Podłącze się pod pytanie .

Ktoś korzysta z bagażnika na rowery montowanego z tyłu ?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”