Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: michal84 »

2.0 ma mniejszy promień skrętu względem 3.3 (brak 4x4) - ja jestem z manewrowania zadowolony (mimo gabarytów)
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: Haggard »

Część z tych braków, typu domykanie szyb z pilota, Kia mogłaby zapewne wyeliminować praktycznie zerowym kosztem.

Ciekaw jestem bardzo, jaka jest przyszłość tego modelu. Czy będzie kolejna generacja lub chociaż facelift i co zmienią w tym drugim. Raczej ciężko mi sobie wyobrazić, żeby nie poprawili ergonomii pod kątem ładowania różnych urządzeń (liczba USB), natomiast mam ogromną nadzieję, że nie wywalą fizycznych przycisków po to, żeby wszystko zastąpić dotykowymi ekranami (paskudny trend - choć w moim aucie po fl producent doszedł do wniosku, że przegiął, i dodał fizyczne pokrętło do regulacji głośności). Moim zdaniem obecnie oferują dobry kompromis w kwestii tego, co naprawdę potrzebne.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: GeRRaD »

Odnośnie ładowania - słabe jest też to, że ładowarka indukyjna nie mieści (i tym samym nie ładuje) telefonów z ekranem pow. 5,3 - 5,5 cala :( co jest niezgodne z trendami producentów smartfonów gdzie coraz większa liczba urządzeń ma ekran 6 cali i więcej.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: michal84 »

Mate 20 pro (6,4 ") wchodzi z pokrowcem bez problemu.
Dziś rozmiar ekranu wynika z innych proporcji ekranu w telefonach i nie oznacza to że dwuletni telefon 5,5 " jest mniejszy niż dzisiejszy ponad 6"
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: GeRRaD »

Galaxy S9 PLus i Note 9 nie wchodzą :( - ale jak widać nie ma reguły - mogliby zwiększyć odrobinę przestrzeń - bo jest tam miejsce.
XaAaR
Posty: 27
Rejestracja: 08 lut 2019, 18:12
model samochodu: Kia Stinger GT MY2019

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: XaAaR »

U mnie Galaxy S9+ bez problemu mieści się i ładuje. Wersja GT MY2019.
Stinger GT 3.3 V6 2019
Kamil87
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2018, 18:14
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: Kamil87 »

Potwierdzam u mnie w GT my2019 Samsung S9+ pasuje
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: Gifter »

yanky pisze:Witam.
Mam pytanie do realnych użytkowników Stingera, czy są zadowoleni ze swoich aut ??? Czytam te opinie na temat usterek, wad, braku mocy, skrzypiacych uszczelek, szyberdachów etc. Czy to nie przesłania wam radości z tego samochodu, czy jednak nadal macie wiecej uśmiechów niż :oops: .
Pytam bo chcę kupić Stingera (właśnie przechodzę kryzys wieku średniego nie rzucam się na dziewczyny to pozostaje mi tylko samochód), podoba mi sie wizualnie, podoba mi się, że ma wszystko prawie w podstawowym wyposażeniu, nie cierpię skomplikowanych konfiguratorów audi, bmw czy choćby skody po którym do zapłaty trzeba doliczyć 50% ceny bazowej samochodu aby mieć najgłupszy aktywny tempomat, asystenta hamowania, navi etc. Nie wiem jeszcze czy to będzie 2.0 czy 3.3. Mam wielką ochotę na 3.3 ale 80 % jazdy robię w duzym mieście a samochód ma być też na co dzień, więc co ja zrobię z 370 km w mieście ??, ale czy w tych 20% nie będzie mi czegoś brakować ?, start na światłach mnie raczej nie interesuje. Nie chce miec samochodu tylko do kościoła. Samochód ma być do codziennego użytkowania.
Tak na marginesie używam teraz 4 letniego Passata 177kM, 380 Nm, DSG, On, 200 kkm, 7,5 l/100 w mieście, z dobrym wyposażeniem, samochód nudny jak flaki z olejem to prawda, ale przewidywalny, nic nie trzeszczy, nic nie telepie, nie trzęsie, nie brzęczy, po prostu jeździ, w zasadzie kompletnie bezusterkowy ( nie sorry: wymieniłem świece żarowe, i szybę z przodu po kamieniu z autostrady, reszta to tylko części serwisowe) ale fun z jazdy ... :cry: brak. Brak tego czegoś.
Rozglądam się więc za czymś bardziej radosnym, jak mam dać za lekko uzywaną i troche wyposażoną BMW 5 lub 4, 250kM, 190-250 tys zł, to kupno nowego Stingera ma sens.
Stąd powtarzam pytanie czy jesteście zadowoleni z zakupu mimo tych wad i ustertek i najważniejsze czy kupilibyście Stingera jeszcze raz ???
Pozdrawiam użytkowników.
Powiem tak, też jestem przed kupnem i w twoim przypadku jeśli nie chcesz drogiego w utrzymaniu auta to bierz 2.0T
Wersje 3.3 maja cały serwis dużo droższy z tego co sprawdzałem a frajda z jazdy 2.0T też jest - tym bardziej że mamy napęd na tył
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Ktom1777
Posty: 30
Rejestracja: 02 sty 2019, 17:07
model samochodu: Stinger GT 3,3 366 KM

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: Ktom1777 »

2,0 t jeździłem tylko raz. Daje rade, naprawdę. Nie liczył bym na niskie spalanie, 10-12.l informacja od użytkownika. Co do różnicy do 3,3 GT to przy normalnej jeździe nie zauważysz kolosalnych różnic. Na pewno większą elastyczność, łatwość nabierania dużych prędkości powyżej 150 km/H, dźwięk silnika i hamulce. Ale też poczujesz większą masę na przodzie w ostrych zakrętach pokonywanych na limicie, przód potrafi uciekać jak się nie ustawi auta gazem. 3,3 jak dla mnie daje już to poczucie obcowania ze sportowym autem. 2,0 jest szybkie, zwinne, ekonomiczniejsze i też bardzo fajne. Gdybym wybierał raz jeszcze nie zmieniłbym decyzji. Usterek nie zauważyłem ale mam dopiero 7,5 tys km.
Stinger GT 3,3 366KM
marekplu
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:05
model samochodu: Stinger 2.0 245 KM 2019

Re: Kia Stinger opinie

Post autor: marekplu »

Cześć wszystkim,
Rozważam zakup Stingera w wersji 2.0. Możecie mi przybliżyć ile realnie wynoszą koszty serwisowania tego samochodu? Tak orientacyjnie chociaż.

Druga sprawa to kwestia, czy osoby, które zakupiły Stingera MY2019, mają również problemy z uszczelkami, klapą bagażnika i w szczególności szyberdachem (oczywiście chodzi o niepożądane dźwięki)?

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”