czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
Black3426
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:38
model samochodu: Stinger po lifcie

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Black3426 »

Naprawdę z tym szarym Stingerem z ogłoszenia po testach dziennikarskich to jest trochę kabaret, a trochę dramat:

1.) kabaret, bo ktoś, kto ustalał cenę za ten egzemplarz, chyba jeszcze nie wytrzeźwiał, albo ewidentnie coś bierze
2.) a dramat, bo może znajdzie się "jeleń", który ten samochód jednak kupi. Oczywiście nie będzie wiedział w czym ten egzemplarz brał udział. I to robi ASO Kia - nie wiem czy w dzisiejszym świecie jest mnie w stanie jeszcze coś zdziwić.

Natomiast co do samego samochodu - swoim przejechałem koło 13 tysięcy w rok - naprawdę genialny i bardzo niedoceniany samochód. Uwielbiam nim jeździć. Polecam każdemu, kto kocha motoryzację i ma wywalone na znaczki na masce, kierownicy itp.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: slwkk »

Ja zamawiałem końcówka września, dealer kazał się odezwać w lutym, żeby sprawdzić status, to się odezwałem. Ponoć widzą tylko, że auto planowane do produkcji, nic więcej, żadnych dat, VINu itd. Wrócę za miesiąc do nich z tym samym pytaniem.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Czyli to samo co wszędzie :(
Ja nadal wierze ze przyjedzie - w marcu będę miał 9 miesięcy od zamówienia…
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Genocider »

slwkk pisze: 01 lut 2022, 14:08 Ja zamawiałem końcówka września, dealer kazał się odezwać w lutym, żeby sprawdzić status, to się odezwałem. Ponoć widzą tylko, że auto planowane do produkcji, nic więcej, żadnych dat, VINu itd. Wrócę za miesiąc do nich z tym samym pytaniem.
Ja zamawiałem na początku sierpnia. Termin minął wczoraj i nic nie wiedzą :(
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Jakieś dwa tygodnie temu gadałem ze sprzedawcą, że jak to - wszędzie gadają że Koreańce nie maja problemu dzięki udziałom w LG, że mają swoje łańcuchy dostaw itp. a tu nikt nic nie wie. Potwierdził - nie mają problemu i mają samochody, ale tylko jeśli pytasz o Ceed'a w manualu, bo nic innego nie ma.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

Niestety chyba każdy musi się pogodzić z opóźnieniem. Ja swojego i tak wykupiłem przed końcem roku, więc mi się nie śpieszyć, ale jeśli ktoś nie ma czym jeździć to słabo, bo nie da się nawet kupić czegoś tymczasowego. Może jakiś najem na 2-3 miesiące załatwiłby temat. Czytałem, że salony chętnie odkupują używane auta w rozliczeniu, a później je wynajmują licząc na to, że za jakiś czas i tak sprzedadzą je z zyskiem, bo ceny cały czas rosną.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Ja przedłużyłem najem swojego o dwa miesiące bo trasy mam do ogarnięcia, ale oddaje za chwile i zostaje z jednym samochodem w domu. Wytrzymam do połowy maja w razie czego w takim trybie awaryjnym, a później już muszę coś znaleźć tak czy siak.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: slwkk »

Czy rekompensata za wydłużony czas oczekiwania, dodatkowy rabat itd jest przydzielany automatycznie za każdy dodatkowy miesiąc oczekiwania ponad 6 miesięcy od zamówienia? Czy trzeba się o to dopominać? Jest na to jakieś oficjalne stanowisko KIA Polska?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Wydaje mi się że trzeba targać samemu - na zamówieniu chyba nie ma nic o tym, więc nie zapytasz i nie wytargasz to nie dostaniesz.
Adam_marki
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:07
model samochodu: Stinger 2022 3.3 GT
Sorento 2018 2.0 L-line

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Adam_marki »

Myślę że wiele osób jest żywo zainteresowanych tym tematem - jedziemy na tym samym wózku więc gdyby ktoś odniósł chociaz jakiś maly sukces na tym polu to bądźmy empatyczni dla siebie.
U mnie zapytanie poszlo jakis czas temu do dealera i hmmm.... to co u reszty a teraz do KMP i czekam.
Dam znac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”