Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

forum użytkowników Kia Stinger
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: hefajstos »

Hej

Ostatnio ktos wspomnial ze na jezdzie testowej uslyszal od 40km/h jakby zalaczajacaca sie turbine / odkurzacz z okolic podszybia/pod maska - nie moge znalezc tego wpisu

Czy w swoich poliftach od 40km/h tez slyszycie ten dzwiek? Odebralem auto i zwrocilem na to uwage i nie mam pomyslu co to jest, praktycznie rowno z 40km/h sie zalacza i ponizej wylacza. Nie brzmi to jak cos uszkodzonego a napewno nie jest to zaden modulator dzwieku silnika.

Chyba ze to jakies oczyszczanie spalin / chlodzenie i po dotarciu zniknie :D
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: hefajstos »

Znalazlem!

viewtopic.php?t=3771&start=150
PS. Mam jedno pytanie do posiadaczy V6 - jedyny mankament jaki zauważyłem był taki, że w mieście od prędkości ok. 45km/h coś się włączało w samochodzie i świszczało. Na 99% pod maską. Jak cichy odkurzacz, ale jednak wyraźnie słyszalny i drażniący dźwięk. Włączało się na 20-30 sekund, kila sekund przerwy i znów. Znikało zupełnie poniżej tej prędkości i na postoju. Obstawiałem chłodnicę, jest upał, ale chłodnica na postoju/przy niższych prędkościach też powinna się włączać, a tu nie. Ma ktoś tak czy jakiś feler w testówce?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: ACextreme »

O!
Czyli to nie była wada tego jednego egzemplarza, którym jeździłem?
Ktoś ma pomysł?
Handlowiec, z którym rozmawiałem miał to niby sprawdzić, nie wiem czy z tym działa - muszę go męczyć.
Generalnie niby nie problem, lecz podczas jazdy w mieście trochę drażni - dosłownie jak cichy odkurzacz pod maską.

Turbina to nie jest na pewno, bo świszczy nawet podczas bardzo spokojnej jazdy.
Żaden pasek czy coś z osprzętu też nie - to "coś" perfidnie się włącza i wyłącza co chwilę i nie działa wcale poniżej 30-40km/h.
Tyle że chłodnica włącza się także na postoju / podczas wolnej jazdy - specjalnie tą testówkę podgrzałem na wysokich obrotach przez kilometr i się zatrzymałem żeby sprawdzi - cisza, a chłodnica powinna chodzić wtedy.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: hefajstos »

Na innej demowce jest to samo. Tak jak myslalem - nie brzmi to jak cos uszkodzonego tylko planowane wlaczenie :D a i nie zawsze to jest. Moze zniknie po 1000km. Poza tym tylko ja to slysze - inni nie, jestesmy jak delfiny :mrgreen:
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: ACextreme »

Jeśli "inni" to pracownicy salonu/serwisu to nic dziwnego - oni nigdy nic nie słyszą, a do tego samochody są tak złośliwe, że tobie będzie piszczało coś przez miesiąc, pojedziesz żeby to sprawdzili i przestanie, a ty wychodzisz na idiotę 😂
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: hefajstos »

Wylaczylem w menu Dzwiek > Dzwiek silnika i ten odglos zniknal :D
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: ACextreme »

Wygląda jak żart :)
Jarek3
Posty: 35
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:49

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: Jarek3 »

Ten dźwięk to wentylacja ładowarki indukcyjnej :) Wyłączyć ładowarkę i dźwięk ucichnie. Sprawdzone ;) Ew. Sprawdzić jeszcze czy nie jest włączony ciepły nadmuch na tył.-mocno nagrzewa tunel i okolicę ładowrki.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: hefajstos »

Niestety dzwiek wrocil, a juz mialem nadzieje ze sie go pozbylem po zmianie dzwieku silnika na wylaczony a potem na normalny.. 2 razy odpalalem silnik i nie bylo tego napewno powyzej 40 km/h a dzis znow.. :oops:

To jest wyraznie z okolic podszybia nie z okolic ladowarki indukcyjnej :< no ale sprawdze bo w sumie zawsze tam odkladam telefon na ladowarke..
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Facelift 2021 - dzwiek „odkurzacza” od 40km/h

Post autor: ACextreme »

:(
Daj znać czy przeszło po wyłączeniu ładowarki - można ją w ustawieniach wyłączyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”