Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

forum użytkowników Kia Stonic
Seba76
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:01
model samochodu: Kia Stonic 1.2

Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

Post autor: Seba76 »

Witam.
Mam Stonica od 4 miesięcy, nowy, kupiony w salonie. Od samego początku hamulce, przy hamowaniu, przy małej prędkości, 30 km/h lub mniej wyraźnie szumią. Szumią nawet po przejechaniu jednorazowo odcinka 20 km i więcej. Tarcze hamulcowe są gładkie. Najgorzej jest rano, przy większej wilgotności, ale wiem, że to normalne. W moim poprzednim aucie (Opel Astra) rano zawsze były też tarcia i szumy, lecz po przejechaniu kilku kilometrów i kilku ostrzejszych hamowaniach był już spokój. Dodam, że przez pierwsze kilkaset kilometrów hamowałem bardzo delikatnie. Teraz auto ma przejechane ponad 5000 km. Sama skuteczność hamowania jest dobra. Czy w tym aucie to normalne, tzn. "ten typ tak ma". Czy ktoś ma też takie objawy?
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

Post autor: Depesz »

Tak ma.Przynajmniej mój ma,ba nawet jak miałem Picanto też było słychać jak hamowałem szum.Obojetnie czy po przejechaniu 1km czy 250 km .Brat siedział jako pasażer i mówi...u chyba klocki do wymiany,ja na to Nie te kije tak mają 😁
Seba76
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:01
model samochodu: Kia Stonic 1.2

Re: Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

Post autor: Seba76 »

Dzięki za tą informację. Muszę tego posta pokazać żonie, ponieważ mówi mi, abym jechał do serwisu KIA, bo, cytuję: "w starym Oplu tak nie było" :D
vessemir
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2021, 00:14
model samochodu: Stonic 1.0 100 KM L
Lokalizacja: Poznań

Re: Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

Post autor: vessemir »

Bardzo ciekawe...

Moja ma przejechane 6k. Jest słyszalny szum przy hamowaniu, jednak u mnie występuje gdy z dużej prędkości mocno zwalniam. Poza tym nie występuje.
Zastanawiam się czy to, że mam automat ma jakiś wpływ.
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

Post autor: red »

Też zauważam szum.. No dziwne. Ale co może być powodem? Wydaje mi się, że teraz się ten odgłos pojawił. Wilgoć? Zimno?
endriu1
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2020, 17:19
model samochodu: Kia Stonic 1,2 DPI r.prod 2021 wyposazenie L

Re: Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

Post autor: endriu1 »

Ja w swoim Stoiku mam szum wiadomo jak stoi i po krótkim czasie hamuje ale nastepne hamowania juz normalnie zadnego szumu nie słychac , auto z rocznika 2021 .
vessemir
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2021, 00:14
model samochodu: Stonic 1.0 100 KM L
Lokalizacja: Poznań

Re: Szumiące hamulce przy dohamowaniu.

Post autor: vessemir »

Odświeżam temat, bo auto było w serwisie i przy okazji sprawdzali te hamulce.
Podobno był naddatek materiału na klockach hamulcowych :shock: powiedzieli że trochę zeszlifowali i to pomoglo. Szum jest zdecydowanie mniejszy, prawie niesłyszalny.
Pozdro :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”