Kilka pytań "technicznych"...

forum użytkowników Kia Stonic
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: red »

Hej. Od niedawna jestem szcześliwym posiadaczem nowego Stonic-a... wersja M plus Smart ze std komputerem pokładowym. Mam kilka pytań "technicznych".😀
1. Jak mogę samemu zmienić ustawianie mrugania kierunkowskazow... Std mrugaja przy lekkim kliknięciu 3x. Można zmienić na 1x?
2. Jak mogę samemu wyłączyć automatyczne zamykanie auta podczas jazdy. Std się zamyka auto podczas jazdy, a chciałbym to wyłączyć i w razie potrzeby zamykać przyciskiem na panelu, który mam.
2. Czy jest możliwość otwierania/zamykania szyb pilotem razem z otwieraniem i zamykaniem auta?
3. Czy mając światła na pozycji zero "0" zaciągając ręczny hamulec światła do jazdy dziennej sie Wam wylaczają?
4. Jak mogę zmienić opcje ustawiania otwieranua auta by tylko drzwi kierowcy otwieraly sie?
5.Jak mogę ustawić by móc zamknąć samochód pilotem przy otwartych drzwiach pasażera. Mogę zamknąć owszem auto pilotem ale tylko przy otwartym bagażniku.
6. Czy zawsze włączając nadmuch na szybę musi włączać się klimatyzacja (mam manualna)?
Takich kilka pytań mi się nasunęło, było ich pewnie v więcej, ale na chwilę obecną mam tyle. Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopisze. 😀 Z góry dziękuję za info i odpowiedzi.
Nie jest to moje pierwsze auto i w kilku poprzednich wiekszosc z ww. rzeczy mogłem sobie samemu zmieniać z poziomu komputera bądź jakimiś kominacjami zapłon plus przyciski na pilocie lub przyciski streriwania szyb. 😀
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: jacek1 »

Kolego gratuluje Stonica . Ale przy kupnie nowego auta dostaje się taką książeczkę o nazwie INSTRUKCJA . Tam masz wszystko napisane . Pozdrawiam
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: red »

Jesteś w 100% pewny, że na wszystkie moje pytania są tam odpowiedzi? Obawiam się, że na żadne z nich nic nie znajdę. Tak samo jak papierowa instrukcja radia, z której niczego się nie dowiesz.
endriu1
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2020, 17:19
model samochodu: Kia Stonic 1,2 DPI r.prod 2021 wyposazenie L

Re: Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: endriu1 »

Na pytania 1,2,2,4,5,6, raczej nic nie zmienisz pytanie 3 tak .
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: red »

Pytanie 3...znaczy pokretlo na AUTO i nie będą gasly światła dzienne. No tak. Ale to norma? Też tak macie na 0 czy u mnie coś nie tak. A reszta nie do ruszenia? No dziwne. I jest info na te tematy w instrukcji? 😉
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: Sid »

red pisze: 30 lis 2021, 18:33 Jesteś w 100% pewny, że na wszystkie moje pytania są tam odpowiedzi? Obawiam się, że na żadne z nich nic nie znajdę. Tak samo jak papierowa instrukcja radia, z której niczego się nie dowiesz.
Nie wiem, jak to jest w instrukcji Stonica, ale w instrukcji Ceeda są odpowiedzi na te pytania. Poczytaj szczegółowo całą instrukcję. Szybciej znajdziesz odpowiedzi, niż czekając na nie na forum. A co do 1, 2 ja to robię z kierownicy, 3 tak, gasną, 4, 5 chyba byłoby to bez sensu, 6 tak się może zdarzyć.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: jacek1 »

red pisze: 30 lis 2021, 18:33 Jesteś w 100% pewny, że na wszystkie moje pytania są tam odpowiedzi? Obawiam się, że na żadne z nich nic nie znajdę. Tak samo jak papierowa instrukcja radia, z której niczego się nie dowiesz.
Tak jest wszystko , zaglądałeś w ogóle do instrukcji ? Ale dobra , ja ma Stonica z 2019 wersja XL z zegrami Supervision wiec u mnie jest tak :
AD1 , można ja zmieniłem na 6 x
AD2 , można wyłączyć automatyczne zamykanie , nie można sterować zamykania i otwierania szyb pilotem
AD3 , tak , jak zaciągniesz ręczy światła dzienne sie wyłączą
AD4 , AD 5 , nic z tym nie zrobisz
AD6 , mam klimatyzację automatyczną i zawsze jest włączona . U Ciebie będzie się załączać żeby szybciej szyby odparowały
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kilka pytań "technicznych"...

Post autor: red »

Pisałem wyżej, że mam M ze std komputerem. Że w XL sa opcje zmian to wiem... Mialem z takim autem do czynienia
Pytam konkretnie o wersje M z "ubogim" komputerem. W 2019 mogło być też inaczej, ja mam model 2021...prod. z sierpnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”