Stonic - czujniki parkowania

forum użytkowników Kia Stonic
w777
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2021, 21:30
model samochodu: Kia Stonic

Stonic - czujniki parkowania

Post autor: w777 »

Dzień dobry. :)
Od 1,5 roku jestem najszcześliwszą posiadaczką Stonica. I dzisiaj taki klops zauważyłam, nie znalazłam odp. w wyszukiwarce, więc prędko skierowałam swe kroki na forum - przecież musiał ktoś mieć podobny problem. ;)

Nie działają tylnie czujniki parkowania. Podczas wrzucenia biegu wstecznego są trzy krótkie, szybkie sygnały dźwiękowe, jak normalnie przy zbliżaniu się do przeszkody.

To coś poważnego i zostaje mi wyjazd do ASO? Jak myślicie?
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Stonic - czujniki parkowania

Post autor: gik »

Na początku umyć czujniki, bo mogą być tak brudne, że sygnalizują awarię, jeśli to nie pomoże to aso.
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Stonic - czujniki parkowania

Post autor: red »

A nie wyłączyłas ich przypadkiem? Jest taka opcja.
vessemir
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2021, 00:14
model samochodu: Stonic 1.0 100 KM L
Lokalizacja: Poznań

Re: Stonic - czujniki parkowania

Post autor: vessemir »

Hej!

Spróbuję reaktywować ten temat, aby nie tworzyć nowego, mając nadzieję że pomimo tego ktoś odpisze :D :D

Chcę zamontować PRZEDNIE Czujniki parkowania w mojej Stonce. Kwestia nad którą się zastanawiam i potrzebuje porady to ich malowanie. Dealer twierdzi, że pomalowanie czujników może sprawić że nie będą działały zawsze poprawnie. Jest to też dodatkowy koszt. Biorę więc pod uwagę montaż niepomalowanych czujników, ale mam wątpliwości jak to będzie wyglądać. I tutaj prośba do forumowiczów:
- Ma ktoś może zamontowane takie Czujniki (niepomalowane) I może wstawić zdjęcia? W Googlu nie ma, sprawdziłem.

Moja Stonka jest czerwona I najchętniej zobaczyłbym zdjęcia czujników w aucie tego samego koloru, ale za każdą wskazówkę i zdjęcie będę szczerze wdzięczny.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”