Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

forum użytkowników Kia Stonic
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: red »

Kolejne zapytanie dot. żarówek w reflektorach. Planuję wymienić żarówki mijania na coś mocniejszego Philips/Osram/Tungsram, ale patrząc na reflektor (nie wyciągałem std żarówek i "nie grzebałem" tam) widzę pewne nieścisłości wzg. tego co pisze w instrukcji.
Wersja M:
Ledy - dzienne/postojowe (na pewno)
Kierunkowskaz - PY21W 21W (chyba tak jest)
Doświetlanie zakrętów - H7 55W...pewności nie mam
Mijania??? Jakie
Drogowe??? Jakie
Wygląda na to, że mam jedną żarówkę dwuwłóknową mijania/drogowa...ale jaką?
W instrukcji mam info, że jest to żarówka HB3 60W/60W...ale czy czasem HB3 nie jest jednowłóknową żarówką? A z opisu wygląda, że są 2 włókna.
Czegoś tutaj nie rozumiem.
Co Wy tam macie w tych reflektorach??? ;) Się okaże, że nie jest to HB3 a H4 (dwuwłóknowa 55W/60W). Hmmm.
Auto nowe, reflektor z doświetlaniem zakrętów - żarówka wsadzona skosem...wygląda na 1 włókno H7 (prawdopodobnie).
Ale co z mijania / drogowymi? A może mam 2 żarówki HB3? ale nie wygląda mi reflektor na taki by miał 2 osobne żarówki.
Podpowiedzcie proszę... :)
Piter40
Posty: 37
Rejestracja: 21 sty 2020, 12:17
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: Piter40 »

Światła mijania drogowe jest jedna żarówka.
12V 55WH7 U
Załączniki
20211112_212152.jpg
20211112_211436.jpg
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: red »

No to znów coś nowego. Hmmm. Nic nie rozumiem. A H7 to jedno wlokno. Na pewno nie 1 zarowka taka...
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: gik »

Jak zapalasz długie, to otwórz drzwi (a najlepiej na wyłączonym silniku) i posłuchaj jak coś w lampie słychać w momencie przełączania. Otwiera się przesłona i wtedy światło żarówki świeci wyżej i są długie. Wiec mijania i drogowe na jednej żarówce. Może dlatego są takie kiepskie hehe
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: red »

Nic już nie rozumiem. Byłem spytać w ASO i nie potrafili mi odpowiedzieć na moje PROSTE pytanie. Podałem VIN i powiedziano, że CHYBA są dwie żarówki jedna H7 i druga HB3... obie jednowloknowe. O co chodzi? Pewności gość nie miał. Czy to aż takie trudne pytanie??? Nie rozumiem podejścia i polityki. Nie wiem czy macie rację z tymi zarowkami. Naprawdę nikt ich jeszcze nie wyciągał i nie wymieniał? Wiem mógłbym to zrobić, ale jak już wyciągnę chciałbym mieć już co wsadzić, a nie wiem co kupić... Nie chciałbym wyciągać zarowki 2 razy. 😉
wow
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:47
model samochodu: STONIC 1,4

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: wow »

Światła mijania - drogowe HB3 (jedno włókno + przesłona).
Doświetlanie zakrętów H7.
Piter40
Posty: 37
Rejestracja: 21 sty 2020, 12:17
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: Piter40 »

Istotnie: Jak poprawił mnie kolega wyżej -zdjęcie które wkleiłem w moim poście to żarówka z doświetlenia zakrętów :H7 :!:
; natomiast ta która jest odpowiedzialna za światła mijania /drogowe : HB3...
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: w26rysiek »

Temat już opisany na forum, żarówka jednowłóknowa HB3 oraz siłownik z przesłoną.
red
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2021, 18:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: red »

Dziękuję bardzo za info. Teraz wszystko się zgadza. Podejrzalem lusterkiem i to potwierdziło się. Przeslona i wszystko pasuje. Pierwszy raz widzę takie rozwiązanie. Jedna zarowka. Więc info w książce jest ok. A panowie w ASO dali plamę... wstyd. Nie mają pojęcia i wprowadzają klienta w błąd. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i info. A wymiana ich jest skaplikowana czy da się radę samemu? Od pasażera dojście przyzwoite jak widziałem, ale od kierowcy ciut gorzej. Poradziliscie sobie? Na coś zwrócić uwagę przy wymianie? Chcialbym wsadzić coś lepszego i mocniejszego. 😀
John
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2021, 07:22
model samochodu: Stonic

Re: Żarówki mijania/drogowe...jaki typ?

Post autor: John »

Wymiana bardzo prosta, ja zaryzykowałem i wymieniłem na ,,zamienniki" ledowe i hb3 jak i h7. Barwa 6500K, gdzie Ledy do jazdy dziennej mają 6000K , różnica prawie niewidoczna, Jazda wieczorem to duża różnica. Wcześniej przeprowadziłem testy porównując odcięcie żarówek orginalnych zamontowanych w Stonicu i tzw. odcięcie ledów. Różnicy prawie żadnej i występuje brak oślepienia. Ledy które testuję mają chłodzenie aktywne czyli wentylatorki.Próba na stacji diagnostycznej na aparaturze pokazała że wszystko jest w,, normie".Zamiana żarówek miała miejsce na samej stacji bo na razie w Polsce jazda na zamiennikach led jest zabroniona na drogach publicznych. U naszych sąsiadów Niemców Ledy firmy Osram w niektórych modelach są dopuszczone do jazdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”