Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

forum użytkowników Kia Stonic
hawranek31
Posty: 20
Rejestracja: 01 lis 2021, 15:41
model samochodu: Kia Stonic 1.0 100KM

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: hawranek31 »

StonicScross pisze: 02 lis 2021, 17:39
hawranek31 pisze: 01 lis 2021, 18:04 Szkoda, że nie ma samej opcji do wykupienia led, tylko trzeba w pakiecie za 5tyś brać.
Niestety Azjaci czesto tak maja. Jak kojarzę, Ford, Skoda, Citroen czy Renault ma dodatki na 2 stronach cennika, drobnym maczkiem, że ta pierdulka 100, tamta 200, to w pakiecie tyle, tamto siamto. Choc Kia miewa pakiety, czasem niedrogie, czasem sensowne.
Żeby było śmieszniej najuboższa wersja M ma do wykupienia pakiet Smart w którym jest pakiet zimowy, a wersja L tego pakietu nie ma trzeba dokupić właśnie BL za 5000zł.

Dalej czekam na opinie kogoś kto posiada wersje poliftową z światłami soczewkowymi.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: StonicScross »

jotes1911 pisze: 02 lis 2021, 19:15
StonicScross pisze: 02 lis 2021, 17:39 A co jeszcze dają w tym BL teraz?
Przecież jest na stronie producenta. Mamy ci to skopiować czy przepisać?
Musisz być złośliwy? Zdaję się ze żeby wejść trzeba ściągnąć plik pdf, są cennik1, cennik 2, będę specjalnie wchodził, pobieral, analizował. Ja jak zadaje pytanie na forum, to się dostosowuje, sam takie kwestie przygotowuje.
Niez nie musicie skopiowywac ani przepisywać, wy, towarzyszu.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: StonicScross »

Towarzyszu jotes, jak radziliście, wszedłem, ściągnąłem plik, był problem z otwarciem, ale jakoś dalo rade. Otóż pakiet BL można sprowadzić do LED, bezkluczykowosci i odpowiednika pakietu stylistycznego sprzed FL. Ja pierniczę, 82k 1.0 100 w L, 5k BL, 2 metalik, robi się 89. Toż to Xceeda za tyle chyba podobnie wyposażonego można.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: StonicScross »

Jednocześnie przyczynami dla których wejscie na stronę Kia u sciagnieice pliku pdf ok. 3 MB może być utrudnione czy kłopotliwe, sa:
- słaby zasieg powodujący ze wprawdzie można czytać i pisać na forum ale trudniej ściągnąć plik,
- przekroczneie pakietu romingowego - pisanie na forum byłoby tanie ale ściągnięcie pliku 3 MB za np. 5 zł, chyba mija się z celem. 1000 takich sytuacji i za 5000 jest pakiet BL :)
Wiem ze jestem upierdliwy ale na przyszłość jak ktoś napisze "sam se zobacz" to niech 2 razy pomyśli
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: jotes1911 »

StonicScross pisze: 02 lis 2021, 22:59 Towarzyszu jotes, jak radziliście, wszedłem, ściągnąłem plik, był problem z otwarciem, ale jakoś dalo rade.
No ale tu nie trzeba nic ściągać, wystarczy wejść na stronę producenta i otworzyć aktualny cennik Stonica.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: StonicScross »

W komórce kliknięcie oznacza otworzenie i ściągnięcie. Na stronie w komputerze tez to raczej tak dzialalo. Ja dodam tak - mogłeś to zrobic za mnie ale wolałeś udzielić reprymendy.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: jotes1911 »

Na komputerze (każdym) nie działa to tak samo. Pojawia się pytanie czy chcesz otworzyć, czy pobrać plik. Może ktoś inny lepiej to wytłumaczy. I nie złość się już.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: StonicScross »

Ok, spor o pietruszkę :)
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: Kwant »

Jeśli pytanie aktualne to odpowiem jako posiadacz Stonica L+Bl '21, jeśli nie to dla potomnych. 5tys tylko dla ledów to nie polecam, słabe te światełka, mijania to jeszcze jeszcze ale długie to już służą tylko do oświetlania wierzchołków drzew. To jest auto miejskie a w mieście oświetlone drogi i super światła niepotrzebne a z takiego założenia wydaje mi się producent wychodził. Ale w pakiecie oprócz ledów mamy jeszcze bezkluczykowy dostęp, ciemne szyby, szyby atermiczne, podobno bo w moim nie zauważyłem, podgrzewane siedzenia i kierownica a wtedy już raczej warto
hawranek31
Posty: 20
Rejestracja: 01 lis 2021, 15:41
model samochodu: Kia Stonic 1.0 100KM

Re: Czy warto dopłacać do wersji BL dla świateł LED?

Post autor: hawranek31 »

Nieaktualne, zostałem na wersji L, szyby przyciemnią za 600zł w salonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”