Skoki kangury Stonicu

forum użytkowników Kia Stonic
F69
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2021, 00:25
model samochodu: Stonic 1.4

Skoki kangury Stonicu

Post autor: F69 »

Miesiac temu kupilem Kia Stonic 1.4 i "kangury"zoobrzydziły mi to auto przebieg 28 tys. km nie da sie tym jezdzic po mieście,,,na trasie ok ale mimo tego ze to auto miejskie skacze jak .....To moja pierwsza Kia i jak tak dalej pójdzie chyba ostatnia .....Mam pytanie bo auto ma aktualaną gwarancje jak zgłosić to coś do sprzedawcy kupiona u dilera polisingowa mam tu na myśłi pisemne zgłoszenie usterki do bezpośredniego sprzedawcy i importera Kia ,,,proszę o porade w listopadzie czeka mnie przegląd gwarancyjny .....w rozmowie z kierownikiem serwisu oświadczył, że nie łapie się na wymiane softu po nr VIN i rozbrajajcaym usmiechem powiedzial ze by tak jezdził nie wymieniał sprzegła bo mam takie wraznie jak by sprzegło na 1 i 2 ,,,,nie chodziło tak jak trzeba,,,,,,a tu chyba coś innego.
Proszę o poradę jak to załatwić w serwisie tzn. pisemnie przeslać im opis usterki i prosić o wyznaczenie serwisu z jednoczesnym powiadomieniem importera itp. Z góry dziekuje za porady ,,,,,i chyba wróce do Toyoty.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: jacek1 »

A nie łatwiej kolego poszukać tego tematu tu na forum .
viewtopic.php?f=108&t=2175
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: StonicScross »

Przecież to 1.0 turbo miało wg jedynie słusznych poglądów sprawiać problemy a nie 1.4 :)
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: jotes1911 »

StonicScross pisze: 09 paź 2021, 11:52 Przecież to 1.0 turbo miało wg jedynie słusznych poglądów sprawiać problemy a nie 1.4 :)
To pogląd przesadnie lansowany przez kol. Iżu, który, jak napisał, planuje użytkowanie samochodu z tym silnikiem co najmniej 10 lat. Nie wiadomo czym będzie będzie jeździł później, bo wszystko, nawet hulajnogi i rowery będą wyłącznie hybrydowe lub elektryczne. :lol:
F69
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2021, 00:25
model samochodu: Stonic 1.4

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: F69 »

jacek1 pisze: 09 paź 2021, 11:03 A nie łatwiej kolego poszukać tego tematu tu na forum .
viewtopic.php?f=108&t=2175
Czytałem ,,,tam są dziesiatki wypowiedzi jest akcja serwisowa nie ma akcji,,,żadnych konkretów,,,,Kia zniechęciła mnie w jeden miesiąc po latach uzytkownia Toyoty jestem delikatnie mówiąc wkurzony ,,,,a kierownik serwisu nawet nie raczył mnie poinformować o problemie softu dla mojego VINu nie ma i trzeba sprzegło wymienić na swój koszt bo gwarancja go nie obejmuje choć kangury to raczej przepustnica ,,,,zamierzam opisać podejsćie serwisu ,,,,,do klienta i wprowadzanie go w bład ,,,może ktoś poradzi jak usterke zgłaszać do serwisu tak aby tego nie olali ,,,, może pisemnie .
Tak ogólnie pozdrawiam i szukam wyjści z sytuacji i tyle
John
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2021, 07:22
model samochodu: Stonic

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: John »

Witam.mam Stonica z 2018 i w kwietniu na przeglądzie tzw,gwarancyjnym wgrywali mi nowy soft oprogramowania silnika,'który ma zminimalizować tzw.,,kangury''. Jest lepiej niż było za to autko jest lekko zamulone podczas przyśpieszania w porównaniu do tego co było przed zmianą softu.Po rozgrzaniu się silnika przy ruszaniu ,,słychać '' sprzęgło ,prawdopodobnie chińskie sprężynki się rozciągają i wpadają w wibracje.Oczywiście zgłosiłem to w serwisie ale na sprzęgło jest tylko rok gwarancji i nieważne że samochód ma przejechane 25 000 km.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: andrzej62 »

Na zamulanie , szarpanie , szarpanie przy ruszaniu na zimnym , czy jak kto woli kangurowanie , nie ma gwarancji . Bo panie to raczeń nie przepustnica , bo zmiana oprogramowania tylko częściowo łagodzi problem , a sprzęgło ma tylko rok gwarancji , trzeba zmienić styl jazdy . Takie i podobne wypowiedzi słyszałem podczas przeglądów . A serwisy już rzadko wspominają że szczęśliwy nabywca ma 7lat na usunięcie usterki , oni raczeń widzą to jako nie wadę , a cechę tego zmodyfikowanego silnika występującego w Rio i Stonicu . Cechę którą przez E6 trzeba polubić . Dlatego pytam płacąc za te niby przeglądy , na co mam 7 lat gwarancji , jak Stonic z tych lat kanguruje już w salonie a przy pierwszym większym ochłodzeniu szarpie przy ruszaniu .
Czy ktoś poradził sobie do końca z tym problemem ?
grojek83
Posty: 69
Rejestracja: 04 paź 2019, 20:03
model samochodu: KIA STONIC

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: grojek83 »

Mi pomogła wymiana sprzęgła oczywiście na własny koszt
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: Iżu »

jotes1911 pisze: 09 paź 2021, 15:24 To pogląd przesadnie lansowany przez kol. Iżu, który, jak napisał, planuje użytkowanie samochodu z tym silnikiem co najmniej 10 lat. Nie wiadomo czym będzie będzie jeździł później, bo wszystko, nawet hulajnogi i rowery będą wyłącznie hybrydowe lub elektryczne. :lol:
Kolego ja po wgraniu nowego softu "Anty-kangur" nie narzekam, problem znikł w 90%, wystarczyło potem tylko nieco zmienić technikę jazdy i wszystko gra.
Nie mam se swoją Stonką żadnych problemów i tak owszem mam zamiar tym autem jeździć co najmniej 10 lat, a jak coś będę zmieniał to na pewno nie na wibrującą 3-cylindrową jednostkę z turbo o pojemności kartonu mleka :lol:
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Skoki kangury Stonicu

Post autor: jotes1911 »

Cieszę się że problem zniknął. A co do tej zmiany za 10 lat, to możesz mieć problemy, bo litrówki będą zdecydowanie dominować. Chyba że sprowadzisz coś po Ahmedzie (ale nie daj Boże po powodzi).
Nawiasem mówiąc, opakowanie po napoju nijak nie przystaje do pojemności silnika, to dwie różne rzeczy. Idąc tym tropem, to to nie tylko Twoje 1,4, ale też 1,9tdi, też nie jest jakoś rewelacyjną pojemnością. Ot butelka Coli. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”