Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

forum użytkowników Kia Stonic
Majkel
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2021, 07:16
model samochodu: Stonic 1.0 t-gdi

Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: Majkel »

Witam

Przy jakim przebiegu robicie przeglądy w Stonic-u? Gwarancja mówi co 15tys, ustalając termin przeglądu w aso pytaliśmy czy dopuszczane są jakieś widełki km +/- , doradcy informowali w aso że jest to +/- 1000 km. Pierwszy przegląd zrobiłem przy 15 450 km drugi przy 30 753 km, jedyne pytanie jakie padło to czy płace gotówką czy kartą. Zero problemów. Ale podczas drugiego przeglądu zgłosiłem problem z hałasem od strony rozrządu , usterka wg serwisu miała być usunięta na gwarancji,(rozciągniety łańcuch) po tyg jednak okazauje się ze auto straciło gwarancje przez przekroczenie wartosci km i kia nie chce podjąć się wymiany.

Czy ktoś z Was miał podobną akcje? Zastanawia fakt że w aso nikt wcześniej o tym nie mówił, nie zwrócili uwagi na przebieg jak by sami byli w szoku.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: gik »

W moim aso powiedzieli, że nie można przekroczyć ani jednego dnia i ani jednego kilometra.
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: Calee »

Zależy kiedy kupiło się samochód, bo zasady gwarancji były zmieniane w 2020 roku, wcześniej była tolerancja a później ją usunięto, więc każdy musi sprawdzić co ma w swojej książce gwarancyjnej.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: kon »

Quiz
Pytanie - kto/co określa warunki gwarancyjne:
a) pracownik serwisu/salonu
b) kolega z forum internetowego
c) książka gwarancyjna wydana przez gwaranta
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: jacek1 »

Majkel sprawdź jak masz w książce gwarancyjnej . W 2019 mam + - 1000km , i + - miesiąc . Kolega brał w tym roku Ceeda i nie ma żadnej tolerancji .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Majkel
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2021, 07:16
model samochodu: Stonic 1.0 t-gdi

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: Majkel »

kon pisze: 20 sie 2021, 16:58 Quiz
Pytanie - kto/co określa warunki gwarancyjne:
a) pracownik serwisu/salonu
b) kolega z forum internetowego
c) książka gwarancyjna wydana przez gwaranta
potraktuje to w formie trolling-u...

Przy umawianiu na serwis zadałem proste pytanie odnośnie tego czy są jakieś widełki kilometrowe, po to ktoś w ASO ma szlachetny tytuł "doradca serwisowy" żeby ogarniać i pomagać takim debilom jak ja, za to chyba bierze też hajs i wkońcu to aso, wiec kto miał to lepiej wiedzieć?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2021, 07:46 przez Majkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Majkel
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2021, 07:16
model samochodu: Stonic 1.0 t-gdi

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: Majkel »

jacek1 pisze: 20 sie 2021, 18:36 Majkel sprawdź jak masz w książce gwarancyjnej . W 2019 mam + - 1000km , i + - miesiąc . Kolega brał w tym roku Ceeda i nie ma żadnej tolerancji .
Dzięki , wydaje mi się ze nie miałem tam zapisu o tolerancji, papiery mam w aucie a auto w serwisie. Były zdaje się się tylko wpisy do kiedy i co ile mamy robić przeglądy, stąd pytania do serwisu o jakiekolwiek widełki.
Stonic jest z 2019 ale zakup w 2020.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: kon »

Majkel pisze: 23 sie 2021, 07:41
kon pisze: 20 sie 2021, 16:58 Quiz
Pytanie - kto/co określa warunki gwarancyjne:
a) pracownik serwisu/salonu
b) kolega z forum internetowego
c) książka gwarancyjna wydana przez gwaranta
potraktuje to w formie trolling-u...

Przy umawianiu na serwis zadałem proste pytanie odnośnie tego czy są jakieś widełki kilometrowe, po to ktoś w ASO ma szlachetny tytuł "doradca serwisowy" żeby ogarniać i pomagać takim debilom jak ja, za to chyba bierze też hajs i wkońcu to aso, wiec kto miał to lepiej wiedzieć?
Potraktuj to jak tylko sobie chcesz.

Po to wraz z samochodem dostajesz dokumenty, żeby zrobić z nich użytek i się z nimi choć pobieżnie zapoznać. I żeby czarno białym było wiadomo jakie są zasady.
Gwarancja to twój interes, więc warto sobie go samemu pilnować. Bo teraz na nic ci będzie tłumaczenie "bo mi tamten pan tak powiedział..."
I pora oswoić się z myślą, że tytuły szlacheckie nic dziś już nie znaczą. Byle gamoń może taki dostać.
Majkel
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2021, 07:16
model samochodu: Stonic 1.0 t-gdi

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: Majkel »

Sprawa na chwilę obecną ruszyła ciut do przodu.

ASO w którym było serwisowane auto (również tam kupione) zaproponowali podział kosztów naprawy po 1/3 dla każdej ze stron.
1/3 aso, 1/3 kia polska i 1/3 ja..

całość wyceniono na 2250 PLN.

Kwestia przywrócenia gwarancji jest w toku.
sawaj
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2021, 19:31
model samochodu: KIA Stonic L

Re: Przebieg kilometrów i cofnięcie gwarancji Stonic 1.0

Post autor: sawaj »

Miałem problem z gwarancją. Pierwszy przegląd zrobiłem przed 15000km ale przeoczyłem czas o 15 dni. W ASO powiedzieli mi, żebym pisał prośbę o przywrócenie gwarancji. KIA przysłało mi formularz do wypełnienia i musiałem zrobić skan z dokumentu przeglądu. Po około tygodniu dostałem odpowiedź pozytywną o przywróceniu gwarancji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”