Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

forum użytkowników Kia Stonic
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: dziabi3 »

Stonic mojej żony ukończył już 3 lata i przy okazji pierwszego przeglądu zauważyłem że belka pod chłodnicami strasznie gnije od środka.
Ruda wychodzi z pomiędzy zgrzanych blach. Zauważyłem także początek korozji wokół spawu wieszaka tłumika.
Wobec tego mam zamiar rozprawić się z tym, a że mam trochę wiedzy na ten temat to nie będzie problemu.
Zastanawia mnie tylko czy da się bez inwazyjnie zdjąć plastikowe progi, o ile wiem tak jest sryliard spinek z podkładkami z gąbki.
Chciałbym trysnąć woskiem w progi, a otwory po tych spinkach to jedyne mądre dojecie.

Proszę o wypowiedzi i sugestie, może wspólnie coś wymyślimy.
Mam zamiar z procesu konserwacji stworzyć jakiś poradnik.
Zaznaczam że będzie to konserwacja preparatami ochronnymi mało inwazyjnymi, które w procesie naprawy gwarancyjnej nie będą powodowały problemu.
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: krzych63 »

A jak ma się sprawa "konserwacja - gwarancja"? Co na to serwis?
Pytam się bo też chcę zrobić konserwację.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: KaReS »

Zrobiłem konserwację po pierwszej zimie samochodu. Podwozie i profile zamknięte (klapy, drzwi, błotniki). Całość z myciem podwozia, suszeniem i konserwacją trwała 3 godziny. Aktualnie koszt to około 700-900 PLN w zależności od wagi auta. Póki co nie mam doświadczenia jak zabezpieczenie sprawuje się po kilku latach, gdyż robiłem to w tym roku. Z całego procesu otrzymałem dokumentację fotograficzną.
Tu można zobaczyć szczegóły technologii konserwacji: http://krown.pl/
krgorny
Posty: 149
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: krgorny »

Też zastanawiam się nad konserwacją. Nawet znalazłem jedno ASO, które to robi:
https://www.kia.eforia.pl/p/serwis/zabe ... e-podwozia

Zastanawiam się tylko czy warto u nich, czy jest jeszcze gdzieś blizej mnie (na Śląsku) możliwość zakonserwowania podwozia.
krositinka
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2023, 13:09

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: krositinka »

Cześć, czy ktoś może zdecydował się w ostatnim czasie na konserwację antykorozyjną Stonica? Jakiego typu konserwacje wybraliście? Jaki był to koszt? Nie było problemów w ASO?
Mirek_SR
Posty: 51
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: Mirek_SR »

... W pewnym salonie na śląsku za konserwację Xceeda autoryzowany serwis zawołał 2 000 :(
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: Lunar GT »

A za ile chciałeś mieć zrobioną?
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: Widerski »

Mirek_SR pisze: 01 lut 2024, 15:12 ... W pewnym salonie na śląsku za konserwację Xceeda autoryzowany serwis zawołał 2 000 :(
Podaj dane w którym ASO, przecież to jest tanio, wiesz ile pracy jest przy takiej konserwacji, żeby to dobrze zrobić trzeba wszystko zabezpieczyć,godziny lecą, auto na podnośniku, a nikt za darmo nie robi.
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: Jutrzejszy »

Mirek_SR pisze: 01 lut 2024, 15:12 ... W pewnym salonie na śląsku za konserwację Xceeda autoryzowany serwis zawołał 2 000 :(
2000 zł za konserwację podwozia to jest bardzo tanio.
Za tę cenę to może być pobieżna usługa, bez demontażu elementów, i tylko na nowym samochodzie gdzie nic nie trzeba czyścić.
Mirek_SR
Posty: 51
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Konserwacja podwozia - czy już ktoś robił ?

Post autor: Mirek_SR »

Tak, samochód nowy, ma 3 miesiące, co do zakresu, to dopytam, ale to pod koniec miesiąca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”