GPF w 1.0 120 - macie już jakieś doświadczenia?

forum użytkowników Kia Stonic
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

GPF w 1.0 120 - macie już jakieś doświadczenia?

Post autor: StonicScross »

Bo mało o tym było na forum. Dziś słyszałem że problemu nie można lekceważyć i np.jazda po samym mieście może prowadzić do zapchania.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: GPF w 1.0 120 - macie już jakieś doświadczenia?

Post autor: gik »

Gdzieś tu był kiedyś temat, że komuś zapaliła się kontrolka od filtra, ale jak zrobił rundę poza miastem to zgasła.
Moj stonic używany glownie po mieście, raz miesiąc lub dwa miesiące się przejadę do pracy (100 km w obie strony) i narazie odpukać żadnych z tym problemów.

Generalnie w autach z dpf było tak, że jak sie filtr zapchał i wywalało kontrolke, to moc malała i trzeba było do serwisu (warsztatu) jechać na statyczne wypalanie, poprzez komputer.

Dlatego tak jak piszesz, nie mozna tego ignorować.

Reasumując jest to auto miejskie, którym od czasu do czasu trzeba wyjechać poza miasto hehe
BANAN-82
Posty: 31
Rejestracja: 02 lut 2020, 18:01
model samochodu: Kia Stonic 1.0 120km

Re: GPF w 1.0 120 - macie już jakieś doświadczenia?

Post autor: BANAN-82 »

Miałem ten problem już dwa razy w ciągu roku. Zona jeździ głownie po mieście. Wyjechałem na autostradę przepaliłem i problem znika. Na forum już pisałem o tym jak problem pojawił się pry pierwszym razie.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: GPF w 1.0 120 - macie już jakieś doświadczenia?

Post autor: StonicScross »

A dzięki, kojarzę wpis, przypomniałem sobie. A powiedz proszę, jakie przebiegi. Co ile km mniej więcej się wyświetliło?
BANAN-82
Posty: 31
Rejestracja: 02 lut 2020, 18:01
model samochodu: Kia Stonic 1.0 120km

Re: GPF w 1.0 120 - macie już jakieś doświadczenia?

Post autor: BANAN-82 »

Pisałem na forum początkiem maja 2020 i od tej pory sytuacja pojawiła się 2 razy. Myślę, że po przejechaniu jakiś 5 tyś kilometrów. Zona jeździ autem więc ciężko powiedzieć. Tak naprawdę zapalona kontrolka tylko sygnalizuje, że coś się dzieje. Żadnego spadku mocy, szarpania czy kopcenia. Auto ma przejechane trochę ponad 20 tyś. i jak wyskoczyło pierwszy raz to się zdziwiłem. Ale przy drugim razie wiedziałem co i jak :) . Autostrada jakieś 15 km przejechane na wysokich obrotach i zgasło.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: GPF w 1.0 120 - macie już jakieś doświadczenia?

Post autor: StonicScross »

A ktoś by miał jeszcze jakieś doświadczenia? Bo ja autem jeżdżę 10 km do pracy i z powrotem, w miarę maly korek, miasto, unikam jeszcze krótszych dystansów, niestety nie mam dokąd specjalnie jeździć, raz na 2 miesiące jakas trasę zrobię. W tym mieście są odcinki gdzie można na trójce przegonić auto 70 kmh. Ostatnio w lipcu auto miało 2 x 50 km trasę, autostrada głównie. Teraz 20 km mi się udało trasę (specjalnie nadrobiłem drogi) gdzie z 10 autostrada i 90 kmh na czwórce, specjalnie nie za szybko żeby dłużej jechać mając 3000 obrotów. Widzicie jakieś zagrożenia? Znajomy z ASO Hyundai mowil ze gpf co 300 km się wypala. Skadinad ja mam na mc przebiegi 300-500.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”