Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

forum użytkowników Kia Stonic
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: Skambir »

Hej,

Czy Wam też potrafią falować obroty w trakcie żeglowania (0-500) w bardzo szybki sposób tak jakby auto nie było się w stanie zdecydować czy żeglować czy wyjść z trybu żeglowania? Po wciśnięciu pedału gazu/hamulca autko wychodzi z trybu żeglowania jak gdyby nigdy nic. Do tego po wyłączeniu zapłonu dochodzi pisk spod maski z jakiegoś głośnika.
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: Skambir »

Awatar użytkownika
MGO
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2021, 18:40
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: MGO »

U mnie jak jest żeglowanie to jest 0 rpm i obroty stoją przez cały czas na zero. Pisku z pod maski też nigdy nie uświadczyłem..
Także raczej to nienormalny objaw.
anna.orz.
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2021, 12:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: anna.orz. »

Witam, wczoraj sama doświadczyłam tego zjawiska w trakcie żeglowania. Nie wiem czy to usterka czy nie 🤔 nagrałam w związku z tym filmik żeby mieć dowód jak pójdę do serwisu. Ogólnie coś się dzieje z autem. Jechaliśmy w trasę do Zakopanego- od nas 780 km. W okolicach Krakowa auto zaczęło jakby się dusić podczas przyspieszania przy prędkości ok 100-110 km/h na 4,5 lub 6 biegu. W Nowym Targu od razu podjechaliśmy na serwis w komputerze 0 błędów. Potem auto działało normalnie. W drodze powrotnej też po przejechaniu ok 650 km znów pojawia się problem duszenia i dodatkowo ten obrotomierz przy żeglowaniu 😒 Oprócz tego popiskuje chyba pasek główny albo napinacz paska- wg serwisu pasek o.k. Auto ma przejechane dopiero 6 tyś. km 😕
anna.orz.
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2021, 12:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: anna.orz. »

Co do takiego delikatnego pisku spod maski - z jakiegoś urządzenia to u mnie też coś takiego słychać po wyłączeniu zaplłonu, ale to od nowości.
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: Skambir »

rozmawiałem z serwisem na temat tego falowania i wg nich to normalne przy włączonej klimatyzacji. @anna.orz. mam bardzo podobne objawy z utratą mocy co Ty. Przy przekraczaniu 1.8k RPM do 3k RPM w różnych momentach potrafi tracić moc. Byłem również w tej kwestii w serwisie. Mi powiedzieli, że na moje autko jest akcja serwisowa i aktualizują ECU. Po aktualizacji mam dalej to samo więc pewnie będę ponownie jechał do ASO i prosił o dalsze sprawdzenie. Poprosiłem również inną osobę o sprawdzenie czy to tylko moje wrażenie i na początku faktycznie ktoś myślał, że wydaje mu się, że jestem przewrażliwiony, ale po 10km sam to odczuł - jakby puszczanie gazu i dociskanie kilka razy na sekundę. Podejrzewa, że turbo w losowych momentach może nie dobijać zadanego ciśnienia.
anna.orz.
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2021, 12:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: anna.orz. »

To "falowanie" w trakcie żeglowania faktycznie u mnie miało związek z klimą- jak ja wyłączałam to się uspokajał. Dzięki za informację, napiszę co mi powiedzieli w serwisie jak się wybiorę. Mogę zapytać w jakim serwisie powiedzieli, że jest ta akcja nowego oprogramowania dla twojego auta? Muszę zebrać różne argumenty żeby mnie nie odesłali z " kwitkiem" 😅
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Kia Stonic 1.0 MHEV 120 km Falujące obroty w trakcie żeglowania

Post autor: Skambir »

anna.orz. pisze: 14 lip 2021, 22:32 Mogę zapytać w jakim serwisie powiedzieli, że jest ta akcja nowego oprogramowania dla twojego auta? Muszę zebrać różne argumenty żeby mnie nie odesłali z " kwitkiem" 😅
Co do akcji serwisowej i aktualizacji ECU: MGT Autoryzowany Dealer Kia Motors https://g.page/MGTKIA?share
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”