Szum z okolic rozrządu 1.0tgdi

forum użytkowników Kia Stonic
LavenderBirch
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2021, 20:46

Szum z okolic rozrządu 1.0tgdi

Post autor: LavenderBirch »

Witam. Moja stonka ma ok. 30 tyś przebiegu i słychać jakiś szum dobiegający z okolic rozrządu który generalnie utrzymuje się cały czas podczas pracy silnika. Nie ma znaczenia że silnik jest rozgrzany czy zimny. Nie raz przy odpaleniu pojawi się na ułamek sekundy tak jakby jakieś terkotanie. Przy pierwszym przeglądzie w rozmowie z serwisantem uzyskałem odpowiedź że silnik z łańcuchem jest głośniejszy i to normalna praca. Jak jest u was? Czy może ktoś już ma "doświadczenie" w tym temacie.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Szum z okolic rozrządu 1.0tgdi

Post autor: StonicScross »

Ogólnie silnik głośny. Może dodatkowo kwestia braku maty wygłuszającej. 1.0 turbo w Suzuki jakos cichszy. Przy odpaleniu w Kii jakoś chyba kojarzę o co chodzi. To wszystko może nie jest wada na zasadzie ten typ tak ma.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Szum z okolic rozrządu 1.0tgdi

Post autor: gik »

Faktycznie ten silnik wydaje troche inne dźwięki niż w innych autach, ale ponad 13 tyś juz przejechałem i nic się nie dzieje, szum jak byl tak jest, ja się przyzwyczaiłem, w aso mówią, ze tak ma być
Asad
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2022, 07:56
model samochodu: KIA STONIC 1.0 T-GDi EcoDynamics+ 120KM

Re: Szum z okolic rozrządu 1.0tgdi

Post autor: Asad »

Kłaniam się!
Widzę, że temat dość leciwy i ogólnego remedium nie stwierdzono, ale jak się okazuje - mam dokładnie to samo i dokładnie też po 30 000 :) Do tej pory dźwięk sinika był jednostajnie miarowy - teraz mam wyraźnie słyszalny cykliczny szum, proporcjonalny do obrotów, po lewej strony silnika (wewnątrz w czasie jazdy też słyszalny - od strony pasażera) Dźwięk pojawił się tydzień po przeglądzie na 30 000 km :) Byłem w ASO, osłuchali z zewnątrz i stwierdzili, że to normalna kultura pracy dla "uturbionej" jednostki trzycylindrowej i po problemie - "się Pan nie martwi, ma Pan gwarancję" :) - no może mam, ale sporo jeżdżę i jak na ten moment irytuje mnie to szuranie :)
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Szum z okolic rozrządu 1.0tgdi

Post autor: tomekjulia »

Nie da się tego jakoś wygłuszyć ??? Mata pod klapę silnika jeśli coś takiego jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”