Haslo wi-fi android auto

forum użytkowników Kia Stonic
KaZZuar
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2021, 07:15
model samochodu: Kia Stonic

Haslo wi-fi android auto

Post autor: KaZZuar »

Witam wszystkich.
Od niedawna posiadam Kia Stonic.
Chcialem sparowac telefon aby wlaczyc android auto.
W telefonie pokazuje mi sie wifi Kia ale aby podlaczyc sie do niego jest wymagane haslo.
W ustawieniach wifi w aucie nigdzie nie ma opcji z wyswietleniem jakie to haslo jest.
Pewnie robie cos nie tak ale co?
Moze ktos zna odpowiedz?

Pozdrawiam
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: kaliniec »

KaZZuar pisze: 14 cze 2021, 07:28 Witam wszystkich.
Od niedawna posiadam Kia Stonic.
Chcialem sparowac telefon aby wlaczyc android auto.
W telefonie pokazuje mi sie wifi Kia ale aby podlaczyc sie do niego jest wymagane haslo.
W ustawieniach wifi w aucie nigdzie nie ma opcji z wyswietleniem jakie to haslo jest.
Pewnie robie cos nie tak ale co?
Moze ktos zna odpowiedz?

Pozdrawiam
AA to raczej po kablu tylko. Telefon możesz sparować uruchamiając hotspot i wpisując podane hasło.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: w26rysiek »

Ja parowałem telefon przez bluetoth, nowe wersje mają wifi?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: jacek1 »

Każda wersja z nawigacją ma WI-FI
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: camelleon »

KaZZuar pisze: 14 cze 2021, 07:28
W telefonie pokazuje mi sie wifi Kia
.. dwie sprawy stasze modele radia 7" z navi mialy opcje podlaczenia sie pod wifi hotspota z telefonu np.

nie wiem jak jest w nowszysch 8 calowych radiach.. jakie tam są opcje konfiguracji.. czy samochod nie generuje swojej sieci wlasnie np dla celów bezprzewodowego android auto lub applecara..

i teraz kolega okresli jakie ma radio i jaki rocznik itd.. z navi bez.. to ktos moze cos pomoze :)
Mess with the best
Die like the rest
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: Kwant »

Ten sam problem, nawet reset nie pomaga. Pamiętam jak pierwszy raz spróbowałem sparować to pojawiło się hasło, niestety jakoś wtedy nie miałem czasu na to i nie zapisałem sobie tego hasła i od tamtej pory już nie idzie tego zrobić
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: Skambir »

Mam Stonica z nowym radyjkiem 10'' (wersja bez navi, ale z navi ten mechanizm powinien zadziałać podobnie) i u mnie działa to w ten sposób, że paruje telefon przez Bluetooth i tam wymieniają sobie klucz do Wi-Fi i łączy się bezprzewodowo bez wpisywania jakiegokolwiek hasła, ale to z Apple CarPlay'em. Nie wiem jak wygląda to z Android Auto, ale mogę dziś sprawdzić bo mamy w domu jednego Androida :)
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: Skambir »

Sprawdziłem i faktycznie jeśli chodzi o Androida działa to tak samo - parujemy telefon z radiem przy użyciu Bluetooth i w trakcie parowania telefon wymienia z radiem hasło do Wi-Fi i telefon łączy się z radiem i nawiązuje bezprzewodowo połączenie przy użyciu Wi-Fi z Android Auto. Sprawdzałem na Galaxy S20
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Haslo wi-fi android auto

Post autor: camelleon »

Skambir pisze: 26 cze 2021, 10:44 Sprawdziłem i faktycznie jeśli chodzi o Androida działa to tak samo - parujemy telefon z radiem przy użyciu Bluetooth i w trakcie parowania telefon wymienia z radiem hasło do Wi-Fi i telefon łączy się z radiem i nawiązuje bezprzewodowo połączenie przy użyciu Wi-Fi z Android Auto. Sprawdzałem na Galaxy S20
problemem jest to ze to tylko wybrane modele telefonów mają.. tych bardzo drogch :)
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”