Wartość Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

E, popróbuj w różnych miejscach. Za duża jednak różnica ze 41. 55 za dużo na pewno, 41 troche za mało. 41 to Rio powiedzmy. A prywatnie? Sądzę że łatwo o klienta bo tanie autko jak na wiek, wygląd itp.
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Wartość Stonica

Post autor: gnysek »

Zakładając, że salon swoje odejmuje, żeby zarobić (pewnie przynajmniej 2-4 tysiące), to realnie wartość bym obstawiał w granicach 45 tysięcy i to jeszcze brzmi jakoś sensownie (chociaż 2-3 lata temu bym powiedział, że to wysoka cena) - ale właśnie praktycznie nie ma ofert sprzedaży prywatnej jeszcze i ciężko ten samochód wycenić inaczej, niż z broszurki ubezpieczyciela czy salonu.
Za 3-4 miesiące nie będę pewnie jedyny z tym dylematem, bo się pokończą czteroletnie leasingi pierwszej partii samochodów w PL, być może zawyżone ceny wynikają teraz właśnie z małej ilości używek na rynku i jest to totalnie sztucznie zawyżona kwota.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Wartość Stonica

Post autor: Ksebki »

gnysek pisze: 01 cze 2021, 00:33 Zakładając, że salon swoje odejmuje, żeby zarobić (pewnie przynajmniej 2-4 tysiące),
Myślę, że po taką kasę to oni nawet nie chcą się schylać!
Raczej wolą wyczekać okazji i szarpnąć kogoś nie do końca zorientowanego w cenach na co najmniej 5000 pln.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wartość Stonica

Post autor: camelleon »

StonicScross pisze: 25 maja 2021, 15:54 Wszystko rozumiem, wnioski wyciągam podobne i też uważam m.in. ze kwota z ubezpieczenia jest w miarę miarodajna. Ale sorki - nowy 1.2 M od 62-63 sie zaczyna. Dodać lakier - 65. To po co komu 4letni za np. 53? Jednak przesada. Chyba tylko kwestia długiego czekania na nowy jakos tam może wchodzić w grę...
ale nowy ma jaki silnik.. z jakimi normami, pokrojony gpfy i inne bzdury.. a takie 1.2 wolnossace na lancuszku bedzie ladnie trzymac cene.. :) wszystkoz alezy od kalkulacji..
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wartość Stonica

Post autor: camelleon »

gnysek pisze: 28 maja 2021, 12:29
camelleon pisze: 25 maja 2021, 09:22 zobacz na ile masz AC - na tyle mozesz liczyc na pewno - a wzgledem AC mzoesz wystawic 5 wiecej bedziesz meic do negocjacji..
AC jest na 41 tysięcy, tyle też w salonie innej marki zaoferowali gdybym chciał go sprzedać - i patrząc właśnie wg. tego jak było kiedyś normalnie bym założył, że to całkiem dobra cena za prawie 4-letnie auto. Ale czasy się zmieniły jak widzę i dlatego zacząłem się zastanawiać, czy w tej cenie go oddać, czy jednak ryzykować i sprzedawać prywatnie.
więc opowiadam i wyjasniam.. sprawdz te oferty na swoj dokladnie silnik, i swoje wyposazenie bo to bardzo wplywa. i zeby auto bylo krajowe i po serwisie..
sadze ze jak wystawisz za 51 to niewiele zbijajac znajdzisz kupca chyba ze zalezy Ci na czasie to oddajesz w rozliczeniu (czasem doplacają za maly przebieg).
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wartość Stonica

Post autor: camelleon »

gnysek pisze: 01 cze 2021, 00:33 to realnie wartość bym obstawiał w granicach 45 tysięcy
jedyne ogloszenie z otomoto jest za 57 tysiecy.. co daje ci prawo za swojego zaspiewac jakies 55 i czekac.. ze za 51 52 pojdzie.. (moze masz kola moze cos tam)..

rynek jest pusty w stonice, do tego te 1.2 i 1.4 od 2 lat trzymają mocno cenę.. do tego mniej aut sie sprowadza itd.. i ogolnie masz prawo zawyzyc cene i czekac proste :)

j
Mess with the best
Die like the rest
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

To tlumacze ze pisze o 1.2 a Ty camelleon swoje od razu ze inny to ma gpf. Zatem pisze iż nowy 1.2 kosztuje z 65. Zatem sorry ale 4-letniego za 51 nikt nie kupi... Jeszcze PCC 1.020 nabywca będzie musiał zapłacić (podatek od czynności cywilnoprawnych, mylony z opłatą skarbowa, mimo że 20 lat temu zmieniło się nazewnictwo). Owszem, wystawić, sprawdzić nie zaszkodzi. Ale 4-letnie auto taniej o 14k? Czyli jakieś 20 proc .? W niektórych markach np.demo + rocznik ubiegły daje taka różnice.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Wartość Stonica

Post autor: jotes1911 »

Ciekawe ile dostaną za moją 1,4 po 6 latach. 2 już upłynęły. Kosztowała 76.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wartość Stonica

Post autor: camelleon »

StonicScross pisze: 07 cze 2021, 18:00 To tlumacze ze pisze o 1.2 a Ty camelleon swoje od razu ze inny to ma gpf.
democara nie dostaniesz w kia z takim upustem.. (inne marki to inne samochody)..

i ja tez pisze o 1.2 bo ten nowy chyba tez mial miec GPFa wsadzanego dlatego zaraz po roku tego 1.2 wycofali i pozniej wrocil z poprawkami i nowymi normami euro - i to juz nie bedzie ten sam silnik..

i teraz zeby wyliczyc te Twoje procenty.. sprzedalem niedawno 2017 rocznik za 58 kupilem za 69.9 czyli 12 tysiecy w 3.5 roku straty.. czyli mniej wiecej 15% stracilem.. duzo/malo? do tego ja mojego oddalem w rozliczeniu więc pojdzie dalej w cenie 62-65.. bo nikt charytatywnie nie skupuje aut (a ze facet się zna to przekalkulował zysk juz dawno)..

i powtorze się ale sprzedawca powiedził mi że taka cena utrzymuje się od kiedy 1.4 zniknal z oferty..
Mess with the best
Die like the rest
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

Gratuluję dobrego interesu :)
Nie żebym tam sie spierał, docinal (bo jakis troll by napisał ze trzeba było garaż kupić i zarobić).
Tyle ze mam takie spostrzeżenia- inflacja i wzrost cen aut tez zrobiły swoje. Więc mnie chodzi o taką kwestie - nowy taki 1.4 L plus chyba pakiet wyszedłby 2 tys.taniej niż 1.0 100, bo tak pod koniec było chyba z silnikami. Czyli chyba 78. 58 do 78, zgoda, minimum 60 - to jest jakos tam taniej plus wartość dodana w postaci fetyszu silnika 1.4. Ale wez taki 1.2 M, z kołami 15kami, tu w nowym wartością dodana sa koła 16, nowy 65, to uzywany jednak 49 to jakiś szczyt. Co do cen skupu przez salony - czasem sprzedają po kosztach ten od klienta jak ktoś kupi cos za 100k itp.
A z ciekawości- cos nowego kupiłeś? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”