Wartość Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Wartość Stonica

Post autor: gnysek »

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad sprzedaniem mojego Stonica z pierwszej partii i zaskoczyło mnie, jak wysokie ceny są na portalach samochodowych. Rozrzut cen jest konkretny, bo za rocznik 2017 ten sam silnik i wyposażenie, są po 50-55 tysięcy, a jeśli dobrze pamiętam to właśnie tyle ten samochód wtedy kosztował.
Nie wydaje mi się więc, żeby to były ceny za które ktoś ten samochód kupi i są one raczej mocno zawyżone (0% straty przez 4 lata?), ale z czego to wynika? I na ile można by faktycznie liczyć po tych 4 latach (mówimy o '17, 1.2 i najniższy pakiet).
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

Inflacja Panie Kolego, coraz droższe auta, mało aut 3letnich, mało aut używanych azjatyckich bo przecież Helmut i Rzan Pieh muszą mieć golfa i megana. Kia ma mala utratę wartości, więcej luda chce kupić niż sprzedać. 7letnia gwarancja tez zacheca Ja 5-letnie Rio za które dalem 48 jako demo w 2015 - zostawiłem w rozliczeniu za 33 w salonie. W 2015 za 4latka chcieli tez jakieś 33 to wolałem nowe kupić. Po wuj kupować 4latka za 33 i sprzedać jako 9latka za 19 skoro można kupić nowy i po 4 latach tyle samo stracić?
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

Ale 50 z hakiem za 1.2 z 2017 to przesada. Mało realne raczej.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

Niestety (z punktu widzenia chcącego cos kupić) I stety z punktu widzenia sprzedającego- cos co aktualnie produkują, jest "prawie nowe". Skończyło się ze "nowy traci w 3 lata pol ceny" (jest taki troll na forum Auto Moto który to powtarza jak mantrę, ale on jest jakiś psychiczny). Tak jak wspomniałem, używane auto jest głównie z Niemiec i Francji a tam nacjonalizm gospodarczy. Wiec polo w Niemczech jest 10x więcej od rio a clio we Francji 10x więcej niż rio. Plus ze "ostatnie wolnossace" plus moda na crossovery. Wszystko to podbija cenę.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wartość Stonica

Post autor: camelleon »

StonicScross pisze: 24 maja 2021, 22:13 Ale 50 z hakiem za 1.2 z 2017 to przesada. Mało realne raczej.
dlaczego? .. rynek aut uzywanych stoi bo pandemia i malo jest aut a wiecej chetnych do zakupu..
jesli auto 2017.. to ma 3.5 roku czyli masz jeszcze drugie tyle gwarancji.. serwisowane nieduzy przebieg bo znów pandemia itd..

wskaznikiem wartosci moze byc np wartosc ubezpieczenia - jesli jakies pzu ubezpieczylo mu auto na 45 tysnp.. to za 50 sprzeda ..

jesli moje auto 2017 mam ubezpieczone na 52 - ASo oferuje 55, a firma skupujaca samochody daje juz 59.. to o cyzms swiadczy..

stonic dobrze trzyma cene.. mimo iz aut jest sporo co widac po osobach piszacych.. i sporo ma bogate wersje silnika 1.4.. to jak poszukasz ogloszen znajdziesz doslownie parę takich do sprzedazy.. więc nie powinno dziwić że w ciagu 3-4 lat auto traci 10-12 tysiecy od ceny wyjsciowej..
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wartość Stonica

Post autor: camelleon »

gnysek pisze: 24 maja 2021, 15:32 na ile można by faktycznie liczyć po tych 4 latach (mówimy o '17, 1.2 i najniższy pakiet).
zobacz na ile masz AC - na tyle mozesz liczyc na pewno - a wzgledem AC mzoesz wystawic 5 wiecej bedziesz meic do negocjacji..
Mess with the best
Die like the rest
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

Wszystko rozumiem, wnioski wyciągam podobne i też uważam m.in. ze kwota z ubezpieczenia jest w miarę miarodajna. Ale sorki - nowy 1.2 M od 62-63 sie zaczyna. Dodać lakier - 65. To po co komu 4letni za np. 53? Jednak przesada. Chyba tylko kwestia długiego czekania na nowy jakos tam może wchodzić w grę...
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

Są też ludzie którzy totalnie nie mają głowy do matematyki, pamięci do cenników itp. Albo uczepia się jak rzep psiego ogona jakichś wskaźników sprzed 15 lat. Ze w Niemczech cos 10.000 a w Polsce 41.000 to przecie w Niemczech taniej bo euro 4 zł. Nie, 4,50!
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wartość Stonica

Post autor: StonicScross »

Więc w stosunku do antymatematycznych ludzi są takie ceny. Plus sprzedawca wciśnie bajer ze nowy nieosiągalny, nowy gorszy, nowsza partia będzie droższa a jakas niunia łyknie.
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Wartość Stonica

Post autor: gnysek »

camelleon pisze: 25 maja 2021, 09:22 zobacz na ile masz AC - na tyle mozesz liczyc na pewno - a wzgledem AC mzoesz wystawic 5 wiecej bedziesz meic do negocjacji..
AC jest na 41 tysięcy, tyle też w salonie innej marki zaoferowali gdybym chciał go sprzedać - i patrząc właśnie wg. tego jak było kiedyś normalnie bym założył, że to całkiem dobra cena za prawie 4-letnie auto. Ale czasy się zmieniły jak widzę i dlatego zacząłem się zastanawiać, czy w tej cenie go oddać, czy jednak ryzykować i sprzedawać prywatnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”