Nawigacja

forum użytkowników Kia Stonic
artur78
Posty: 25
Rejestracja: 15 lut 2020, 12:47
model samochodu: Kia Stonic

Nawigacja

Post autor: artur78 »

Witam
Czy ktoś wie jaki koszt zmiany radia na radio z nawigacją
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Nawigacja

Post autor: jacek1 »

Taki https://allegro.pl/oferta/radio-nawigac ... 0028124779
Do tego wymiana anteny z gps . W ASO podejrzewam że gdzieś 4-5 tyś
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Nawigacja

Post autor: gik »

Jeżeli potrzebujesz tej wymiany tylko dla nawigacji, to ja Ci powiem, że mam i użyłem raz... Dla mnie jest słaba, zdecydowanie wolę mapy google.
artur78
Posty: 25
Rejestracja: 15 lut 2020, 12:47
model samochodu: Kia Stonic

Re: Nawigacja

Post autor: artur78 »

Dzięki
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Nawigacja

Post autor: jotes1911 »

gik pisze: 23 maja 2021, 09:14 Jeżeli potrzebujesz tej wymiany tylko dla nawigacji, to ja Ci powiem, że mam i użyłem raz... Dla mnie jest słaba, zdecydowanie wolę mapy google.
Jednak dużo osób korzysta z nawigacji fabrycznej w samochodach różnych marek, ze względu na wygodę. Pozwala to na uniknięcie wielu problemów wymienionych także na tym forum.
Piter40
Posty: 37
Rejestracja: 21 sty 2020, 12:17
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi

Re: Nawigacja

Post autor: Piter40 »

Witam.
W tym roku na rocznym przeglądzie miałem wgraną aktualizacje nawigacji fabrycznej i jestem z jednej strony zadowolony a z drugiej rozczarowany...
Zadowolony z tego że zdecydowanie poprawił się interfejs: po aktualizacji wskoczyła Bardzo fajna funkcja dzielenia ekranu na dwie części samoczynnie-gdy zbliżamy się do skrzyżowania wyświetla to skrzyżowanie na podzielone na dwie części- w powiększeniu zblizenie rozjazdu- bardzo pomocne!
A z drugiej strony- jadąc na tej nawigacji fabrycznej dalej nie ma ważnego odcinku zapisanego w moim mieście, mimo że minęły ponad 2 lata od ukończenia tej drogi która jest częścią obwodnicy miejskiej i przez to nawigacja dalej źle mnie kieruje- w przeciwieństwie do Google Maps...
Tak więc jadąc w nową trasę wolę wczytać Google Maps przez Android auto ze smartfona, niż mieć nieprzyjemności w błędnym wskazaniu trasy...
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Nawigacja

Post autor: jacek1 »

To dzielenie ekranu było już w zeszłorocznej aktualizacji
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Nawigacja

Post autor: camelleon »

Piter40 pisze: 23 maja 2021, 18:46 A z drugiej strony- jadąc na tej nawigacji fabrycznej dalej nie ma ważnego odcinku zapisanego w moim mieście,
w swoim miescie Ci ta mapa nie jest potrzebna, poza miastem jadac gdzies w trase.. ogolnei zawsze sobei radzi, jak dodatkowo podepniesz hotspota, to masz natezenie ruchu, radary itd.. wypadki wszystko ladnie dziala live.. jak na googlu tyle ze bez kombinowania, bo sie rozlaczylo bo cos..

najczesciej mapy uzywam jadac docelowo na konkretny adres.. mniej wiece droge znam a na miejscu zamiast kluczyc po uliczkach kominowac.. mapa prowadzi 9na10 razy poprawnie.. to niezly wynik.. czasem widze punkt docelowy i widze ze moge skrecic predzej lub pozniej.. i sam zmieniam trase, ale szczerze to chyba raz mi sie "popieprzyła" ze cos zupelnie inaczej pokazywala i zle poskrecalem..
Mess with the best
Die like the rest
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Nawigacja

Post autor: gik »

Wystarczy podpinac telefon oryginalnym kablem z ładowarki i nic się nie rozłącza i nie zacina. Mówię o telefonie z androidem, nie wiem jak jest z telefonami apple.
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Nawigacja

Post autor: gnysek »

Jak masz telefon za 400zł to niestety zacinanie nie będzie winą kabla. Generalnie jak to z androidem - im więcej aplikacji na telefonie tym częściej są ścinki i baterię drenuje, niektórzy mają więc drugi "czysty" telefon do map, gdzie nic nie instalują i wtedy jest ok.

Teraz, gdy do Google Maps dołączają nowe (od piątku jest Tom Tom, ale nie próbowałem bo nie mam potrzeby, za chwilę dołączą pewnie inni), to warto przemyśleć wymianę na fabryczną nawigację (albo chociaż poczekać na pierwsze recenzje po uwolnieniu rynku map w Android Auto). To na pewno nieco namiesza w możliwościach i oferowanych opcjach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”