Czujnik ciśnienia opon usterka?

forum użytkowników Kia Stonic
AtsinPL
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2021, 17:05
model samochodu: Stonic

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: AtsinPL »

Samochód już odstawiony na serwis. Zobaczymy czy tym razem coś znajdą. Zaczyna to już być drażniące bo to 3 wizyta na serwisie, a samochód posiadam od połowy lutego. Po odbiorze napiszę czy coś znaleźli.
AtsinPL
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2021, 17:05
model samochodu: Stonic

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: AtsinPL »

Samochód odebrany z serwisu i jak na razie nie widać żeby się zapaliła kontrolka.

W serwisie stwierdzono że nie widać żadnego błędu i podobno tylko go przeprogramowali.
Na razie za wcześnie żeby stwierdzić czy to pomogło czy nie bo z reguły przy wyższych temperaturach na zewnątrz kontrolka się nie zapalała.
Zobaczymy jak przejadę więcej km.
radzyniak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2021, 20:58
model samochodu: KIA STONIC

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: radzyniak »

Gdzie znajdę dane jakie czujniki zostały zamontowane w moim bolidzie? Obędzie się bez zrzucania opony?
luki440
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2018, 09:17
model samochodu: Stonic

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: luki440 »

Nigdzie nie znajdziesz takiej informacji... ponieważ w Twoim bolidzie nie zamontowano żadnych czujników... a przynajmniej nie w oponach :lol:
radzyniak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2021, 20:58
model samochodu: KIA STONIC

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: radzyniak »

Skoro mam kontrolkę ciśnienia opon to pewnie i jest czujnik w kole zespolony z wentylem? Chyba tak to jest rozwiązane w innych autach?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: jacek1 »

W Stonicach Tpms działa na czujnikach ABS . Nie ma czujnikach na wentylach . Jako wartość dobra lub zła ciśnienia "robi" obwód koła
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
radzyniak
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2021, 20:58
model samochodu: KIA STONIC

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: radzyniak »

Dzięki za info.
marcin6m
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:08
model samochodu: Kia Stonic 1.0 120KM 2021

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: marcin6m »

Witam,

Miałem ten problem w swoim Stonicu, pierwsza wizyta w serwisie, napompowanie kół i obserwacja. Problem pojawiał się kilkukrotnie. Druga wizyta w serwisie i aktualizacja oprogramowania. Pomogło, od półtora miesiąca spokój.
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2022, 08:22
model samochodu: KIA CEED 2020

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: Nowy »

marcin6m pisze: 25 paź 2021, 11:12 Witam,

Miałem ten problem w swoim Stonicu, pierwsza wizyta w serwisie, napompowanie kół i obserwacja. Problem pojawiał się kilkukrotnie. Druga wizyta w serwisie i aktualizacja oprogramowania. Pomogło, od półtora miesiąca spokój.
Witam,
Napisał byś w którym serwisie Ci to zaktualizowali? Również mam z ty problem w CEED. Ja niestety byłem już 3 razy w serwisie i na koniec stwierdzili ze prawdopodobnie jedna z opon ma inna sztywność i dlatego się to tak często wyświetla (opony z jednej seri produkcyjnej)
marcin6m
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:08
model samochodu: Kia Stonic 1.0 120KM 2021

Re: Czujnik ciśnienia opon usterka?

Post autor: marcin6m »

Nowy pisze: 18 lut 2022, 12:26
marcin6m pisze: 25 paź 2021, 11:12 Witam,

Miałem ten problem w swoim Stonicu, pierwsza wizyta w serwisie, napompowanie kół i obserwacja. Problem pojawiał się kilkukrotnie. Druga wizyta w serwisie i aktualizacja oprogramowania. Pomogło, od półtora miesiąca spokój.
Witam,
Napisał byś w którym serwisie Ci to zaktualizowali? Również mam z ty problem w CEED. Ja niestety byłem już 3 razy w serwisie i na koniec stwierdzili ze prawdopodobnie jedna z opon ma inna sztywność i dlatego się to tak często wyświetla (opony z jednej seri produkcyjnej)
Długo mnie tu nie było, ale odpowiem. Aktualizację robiłem w Kia w Łodzi. Potem w czerwcu robiłem przegląd auta, tym razem w Tomaszowie Mazowieckim i tam też mi zrobili takową aktualizację bo w Łodzi nic nie odnotowali w systemie. W Tomaszowie aktualizację zrobili sami z siebie twierdząc że to już dosyć powszechna usterka. Tak czy inaczej do tej pory błąd się nie pojawił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”