Car Audio

forum użytkowników Kia Stonic
Ipwrslv
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:13
model samochodu: 1.0 M+Smt 2020

Car Audio

Post autor: Ipwrslv »

Czy ktoś z was orientowal się w temacie car audio do Stonica? Zastanawiam się nad zmiana gdyż nie okłamujmy sie, standardowe graja bardzo srednio...

Jeszcze nie kontaktowalen się z zadnymi firmami lokalnie ale bede sie rozgladal za czymś do 1000zl na gotowo.

Ktoś coś?
Jarek79pl
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 21:13
model samochodu: Rio 1.0 T-GDi

Re: Car Audio

Post autor: Jarek79pl »

Ipwrslv
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:13
model samochodu: 1.0 M+Smt 2020

Re: Car Audio

Post autor: Ipwrslv »

Mam na myśli zmianę głośników, a nie Infotainment. Swoją drogą taki Android w Chinach pewnie 300zl :)
WRC81
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:21
model samochodu: Stonic 1.4

Re: Car Audio

Post autor: WRC81 »

Greg61
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2018, 22:12
model samochodu: stonic

Re: Car Audio

Post autor: Greg61 »

Witam
Nie miałem zamiaru wymieniać audio (oglądałem ten filmik już w 2019 r) a fabryczne audio jakoś grało. Cały czas uważam, że wszystko zależy od jakości pliku MP3, bo przecież CD nie mamy a szkoda, bo byłoby miarodajniej.
We wrześniu walnął mi głośnik w prawych przednich drzwiach i dzień po dniu coraz bardziej „pierdział”. W ASO mi wymienili. Nawiasem mówiąc chcieli mnie skasować na 500 zł bo… minęło 3 lata a tyle trwa gwarancja na audio. Suma summarum nie płaciłem.
Tak w ramach uśmiechu dodam, że oczekując na wymianę w ASO, podczas wizyty w jednym z warsztatów audio puściłem „idealny” plik MP3 a facet do mnie: „co pan chce tu zmieniać?, ładnie gra ta fabryka” i zaczął szukać subwoofera w bagażniku :D :D .
Jednak w głowie kiełkowało. Po kilku rozmowach tel. z gościem od Audiosystemu (tym z filmiku, z Wrocławia) podjąłem decyzję. Sam gość trochę zakręcony, ale olbrzymia wiedza w swojej dziedzinie.
Po wymianie przodów X165EM EVO2 - system odseparowany – mowę mi odjęło a właściwie uszy.
To jest kosmos!!!!! Nie zdawałem sobie sprawy jak może grać audio w samochodzie.
Ten co szukał subwoofera też zaniemówił, bo u nich zmieniałem…… :o
Magnesy w głośnikach 4 razy większe i co bardzo ważne 3 ohmy. Radio w Stonicu daje radę! Tweetery z kopułką 25 mm (oryginalna 3 razy mniejsza tak na oko) robią olbrzymią robotę. Słyszę teraz dźwięki których nie słychać w fabrycznym audio naszych aut.
Po dwóch tygodniach poszedłem za ciosem i na tył wsadziłem MXC 165 EVO. Głośniki współosiowe tj. midbass i tweeter w jednym. Nie chciałem wiercić dziur w tapicerce czy gdzieś doklejać cykacze.
Efekt? REWELACJA. A będzie jeszcze lepiej bo przecież głośniki się wygrzeją!!!

Jeżeli ktoś z szanownych użytkowników Stoniczka ma w planie jazdę tym autem jeszcze parę lat ( a w obecnych czasach nie ma chyba innej opcji ;) ) i lubi jak coś ładnie gra to polecam. Nie zdawałem sobie sprawy jak może grać audio w samochodzie.
P.S. Nie chcę być posądzony o lobbowanie na rzecz tej marki bo przecież są pewnie głośniki innych-lepszych marek ale to już inna kasa. Można wsadzić subwoofer do bagażnika jak na prezentowanych fotkach w wątku Audio upgrade. Co kto lubi. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”