Olej firmowany przez KIA

forum użytkowników Kia Stonic
jacek404
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2020, 16:24

Olej firmowany przez KIA

Post autor: jacek404 »

Dzisiaj podczas przeglądu w KIA Rzeszów wymieniony został olej na KIA 5W30 ACEA A5/B5. W serwisie twierdzili że KIA zmieniła rekomendacje i nie leją już Orlena. Nigdy nie słyszałem że jest olej KIA. Może ktoś coś wie na ten temat. W serwisie twierdzili że to TOTAL rozlewany specjalnie dla serwisów KIA i przez KIA jest firmowany. Nie twierdzę że olej jest zły, pewnie jest dobry tylko nie znam go. Ktoś już jeździ na tej oliwie?
Kia Stonic 1,2 benz.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Olej firmowany przez KIA

Post autor: Iżu »

jacek404 pisze: 13 kwie 2021, 07:28 Dzisiaj podczas przeglądu w KIA Rzeszów wymieniony został olej na KIA 5W30 ACEA A5/B5. W serwisie twierdzili że KIA zmieniła rekomendacje i nie leją już Orlena. Nigdy nie słyszałem że jest olej KIA. Może ktoś coś wie na ten temat. W serwisie twierdzili że to TOTAL rozlewany specjalnie dla serwisów KIA i przez KIA jest firmowany. Nie twierdzę że olej jest zły, pewnie jest dobry tylko nie znam go. Ktoś już jeździ na tej oliwie?
Kia Stonic 1,2 benz.
Cześć, to samo słyszałem o oleju KIA w ASO Patecki Kraków, do którego już nie jeżdżę, bo leją klientom to co im się podoba bez zapytania o zgodę.
W innym ASO jeżdżę na przeglądy z własnym olejem, tak jest to olej TOTAL QUARTZ 5W30 5L INEO ECS ale nie z beczki, tylko kupiony w 5 l. opakowaniu.
Nie ufam serwisom i temu co tam leją, nie wlał bym oleju "KIA" do swojej Stonki.
Zamel
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2020, 10:34
model samochodu: Kia stonic

Re: Olej firmowany przez KIA

Post autor: Zamel »

Z tego co ja wiem to A5/B5 nie należy stosować od 2018 kiedy to zamontowano GPF który zapycha się i należy stosować C2/C3, prawdą jest też ze każdy serwis leje co ma np Orlen,Total
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Olej firmowany przez KIA

Post autor: w26rysiek »

A znacie olej GM? A Opel leje do aut Mobil pod szyldem GM. I tak to jest. Nie wiem jaki to olej KIA, ale myślę, że odpowiedni i zgodny ze specyfikacją KIA. Tak, że nie ma się co bać i histeryzować.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Olej firmowany przez KIA

Post autor: Pulares »

Silnik z GPF - nie jest zgodny. Silnik bez GPF - zgodny. Temat wałkowany na tym forum przy KIA CEED i PROCEED oraz na Oil Club Polska. Wałkowany łącznie z odpowiedziami z KIA Polska o stosowaniu do silników z GPF olejów niskopopiołowych z normą C2; C3. Oleju Orlenu to już większość serwisów nie leje, ponieważ skończyła się współpraca KIA Polska z Orlenem w tym zakresie. Teraz leją a przynajmniej lali w lutym TOTALA.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Olej firmowany przez KIA

Post autor: gik »

Mi w lutym nalali orlena, mieli jeszcze zapasy. Ale mówili, że za rok będzie lany total hehe
No i z 5w30 zmienili na 0w30
Kopytko
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:39
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Olej firmowany przez KIA

Post autor: Kopytko »

Woitam
Total je3st partnerem globalnym KIA i dlatego go zalecaja.
Orlen lub Lotos to wymysł KIA POLSKA.
Kia ma swoje oleje ale w europie nie do kupienia, najbliżej to Rosja.

https://www.oil-club.ru/forum/topic/4827-hyundai-kia-turbo-syn-5w-30-05100-00441-svezhee/
https://www.oil-club.ru/forum/topic/33695-kia-mega-turbo-syn-0w-30-api-sn-acea-c2-05100-00171-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%B5/
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Olej firmowany przez KIA

Post autor: lobito »

Dla mających wątpliwości proponuję:
HYUNDAI 5W30 5W-30 ULTRA
klasa API: SN Plus
można dostać konfekcjonowany po 6l.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”