Wymiana zwyklych zarówek na ledy

forum użytkowników Kia Stonic
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Nuniek »

Jakie sa żarowki w halogenach? Mijania to hb3. Jakie kupowaliscie przy zmianie na led? Bosma, philips? Żona chcialaby mieć taki sam kolor jak do jazdy dziennej.
Gerard
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:56
model samochodu: stonic

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Gerard »

Żarówki led nie mają homologacji do użytku na drogach publicznych. Załóż takie jakie były
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Iżu »

Gerard pisze: 29 mar 2021, 15:01 Żarówki led nie mają homologacji do użytku na drogach publicznych. Załóż takie jakie były
Dokładnie, już zdarzały się przypadki jak ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania ze względu na niehomologowane żarówki, jak bym nie kombinował, uważam że Stonic jak na jego przeznaczenie i rodzaj reflektorów świecie całkiem dobrze.
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Nuniek »

Nie interesuja mnie opinie ze nielegalne i ze brak odszkodowań . Zadałem konkretne pytanie a Wy mi piszecie jakieś bzdury. Sprawdziliwście te wiadomosci na własnej "skórze"czy gdzieś przeczytaliście lub uslyszeliście? :lol:

Zaraz mi napiszecie ze opony o profilu 40 spowoduja utrate odszkodowania w razie kolizji. :roll:
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Sid »

No właśnie w tym rzecz, że Gerard już udzielił Ci odpowiedzi na Twoje pytanie. Czego nie zrozumiałeś :shock: ?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Tojaartek
Posty: 122
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Tojaartek »

Odstawiając na bok legalność tego typu przeróbek wrzucę od siebie pare uwag. Nie w każdym reflektorze taki led będzie dobrze pracował. Czasem nie udaje się osiągnąć 100 % spodziewanych efektów. Ale w mniej zaawansowanych reflektorach , stare audi czy volvo naprawde dają radę. Są przypadki ze Bosma w świetle emitowanym zostawia czarne niedoświetlone plamy. ( megane z soczewka) nikt nie wie dlaczego. W innym strasznie się grzeją i potrafią mocno uszkodzić gniazdo reflektora. A jak się grzeje to bardzo traci na sprawności i trwałości. Led oddaje ciepło do tylu i jego odprowadzenie jest tutaj najwazniejsze. Osobiście bym próbował z philipsem , jego wiedza i doświadczenie w źródłach światła jest nie do podważenia. Philips są 2x droższe od bosmy ale nie wiem czy tez dużo lepsze. Próbuj twoje pieniądze.
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Nuniek »

Sid pisze: 04 kwie 2021, 13:59 No właśnie w tym rzecz, że Gerard już udzielił Ci odpowiedzi na Twoje pytanie. Czego nie zrozumiałeś :shock: ?
Jesli jego wszytkie posty są odpowiedziami trafiajacymi w sedno tematu to gratuluje nabicia licznika 10 postów nie zwiazanych z tematami. :lol:

Wskaż mi kolego "mądralinski " w takim razie gdzie w tej wypowiedzi uzyskałem odpowiedź na zadane pytanie bo wydaje mi sie że jesteś kolejnym piszącym dla pisania co stonica widział tylko na drodze :lol: :lol: :lol:
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Sid »

Udzielił Ci odpowiedzi w kwestii legalności ledów. Zastąpienie żarówek ledami jest (niestety) jeszcze nielegalne. I Twoje zainteresowanie, czy niezainteresowanie, nie ma na to wpływu.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Gerard
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:56
model samochodu: stonic

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: Gerard »

Nuniek pisze: 07 kwie 2021, 16:36
Sid pisze: 04 kwie 2021, 13:59 No właśnie w tym rzecz, że Gerard już udzielił Ci odpowiedzi na Twoje pytanie. Czego nie zrozumiałeś :shock: ?
Jesli jego wszytkie posty są odpowiedziami trafiajacymi w sedno tematu to gratuluje nabicia licznika 10 postów nie zwiazanych z tematami. :lol:

Wskaż mi kolego "mądralinski " w takim razie gdzie w tej wypowiedzi uzyskałem odpowiedź na zadane pytanie bo wydaje mi sie że jesteś kolejnym piszącym dla pisania co stonica widział tylko na drodze :lol: :lol: :lol:
Udzielając odpowiedzi lub informacji (jeśli twierdzisz, że to nie odpowiedź) to chciałem przekazać Tobie, że nie jest to rozwiązanie, które można legalnie stosować. Wiąże się to głównie z tym, że reflektory są przystosowane do żarówek halogenowych. Oczywiście takie ledy dają lepszy efekt wizualny ale czy będą lepiej świecić?
Nie jestem też kolejnym "co stonica widział tylko na drodze" ale jego użytkownikiem. Niemniej jednak decyzja należy do Ciebie. Ja bym zdecydowanie był za markowymi żarówkami - Philips czy Osram. Te firmy mają zamienniki żarówek halogenowych ale z adnotacją, że nie można ich używać na drogach publicznych. W Niemczech w niektórych modelach samochodów można stosować led Osram. Ale jest to warunkowe dopuszczenie (tylko w Niemczech). Ja takich nie testowałem a wiedzę tę posiadam z artykułu w prasie motoryzacyjnej. Oczywiście na drogach widuje się pojazdy z "innymi" żarówkami nawet nie koniecznie w białym kolorze. Ale aż taki "tunning" mnie nie interesuje. Wygląda żałośnie
DanKrakow
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2020, 21:39
model samochodu: KIA Stonic 1.0 120KM

Re: Wymiana zwyklych zarówek na ledy

Post autor: DanKrakow »

Mam od pół roku założone LED-y "Led Narva Range Performance HB3 HB4" są niedoświetlone powierzchnie przed autem lekko, ale to ma się nijak do tego jak to świeci, bo świeci rewelacyjnie. Przez 8 lat jeździłem samochodem który miał Ksenony fabrycznie Suzuki Grand Vitara i po przesiadce do Stonic-a nie dało się tym jeździć bo nie było nic widać, ani do przodu ani na boki. Tylko kup coś droższego i oryginalnego! Uważaj na LED-y z Ali, wywaliłem 200zł na LEDY OSRAMA i odesłałem bo była tragedia ze światłem, przymierzałem też nie markowe jakieś za 100-we, też to miernie świeciło jakoś tak dziwnie na zielono, nie kupiłem tego ;) Dopiero ta Narva dała radę. Jak coś to mam foty i polecam, mogę Ci podesłać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”