Klocki hamulcowe

forum użytkowników Kia Stonic
Kopytko
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:39
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Kopytko »

Kopytko pisze: 29 mar 2021, 17:18
grojek83 pisze: 08 mar 2021, 22:01 Wymieniał ktoś z was już klocki hamulcowe??jakie mieliście przebiegi przy wymianie??
Tak, ja wymieniałem przy przebiegu 49800 km. Klocki zużyły się z prawej stromy bardziej jak z lewej.
Sam zmieniłem na nowe HQ SANGSIN BREAKE NR SP1905. Tylne tarcze nie zauważyłem nadmiernego zużycia tarcz ani klocków, myśle że wytrzymają 100 tyś. Proszę sprawdzić lub zlecić mechanikowi żeby nasmarował prowadnice zacisku, bo u mnie smar już był twardy i suchy, a był na przeglądzie już trzy razy, wniosek z tego że nie rozbierali zacisku na przeglądzie, najlepiej robić to po każdej zimie, oczyścić jażma i nasmarować prowadnice zaciski smarem do tego przeznaczonym np. BREMBO albo TEXTAR.
Wracając do klocków w serwisie kosztuja ponad 400 zł, ja kupiłem 120 zł i maja też otwory na druciki rozpierające jak w orginale.
Jak ktoś chce to podam adres firmy która je ma. Uwaga klocki z RIO Textar z tego rocznika nie pasują kupiłe i oddałem, nie wchodzą w zacisk bo maja szersze mocowania do jarzma i brak otworów na druciki rozpierające.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gik »

Mozesz podać gdzie je kupiles? Przyda sie na przyszłość
Kopytko
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:39
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Kopytko »

gik pisze: 30 mar 2021, 05:39 Mozesz podać gdzie je kupiles? Przyda sie na przyszłość
Proszę https://www.sklep-kia.pl/ , są też już na portalu aukcyjnym https://allegro.pl/oferta/klocki-hi-q-h ... 9152542057
Nie patrz że są do innego auta ja takie kupiłem i pasują.
Pozdrawiam
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gik »

Dobrze wiedzieć, dzięki.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: jacek1 »

Można i tu , już kupowałem https://hamulcesklep.pl/ Podajesz VIN i dobierają klocki i tarcze
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krzysztof42 »

Witam a czy w naszych autkach mamy akustyczny styk ostrzegawczy o zużyciu klocków
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: dziabi3 »

Iżu pisze: 09 mar 2021, 19:10 Dołączę się do tematu i zapytam czy nie zauważyliście w swoich samochodach KIA Stonic nadmiernego zużycia tarcz hamulcowych ?
Mam zaledwie 9K przebiegu w swojej Stonce i na obu tarczach (najwięcej z tyłu) czuć już wyraźne ranty, co dziwi bo w zasadzie jeżdżę głównie w trasy.
W ASO informowali mnie iż tarcze w naszych samochodach wytrzymują około 40K przebiegu, czyli zaledwie dwie wymiany klocków hamulcowych.
Może ktoś z Was już miał okazję wymieniać klocki czy tarcze, możecie podać ew. koszt takiej wymiany ?
Możecie sprawdzić u siebie czy macie wyczuwalne ranty przy podobnym przebiegu ?

Pozdrówko 8-)

28tyś przebiegu i około już 1 mm rantu , klocki jeszcze 60% grubości.
Wychodzi na to że przy 40tyś wymiana.

To normlane w kia , kolega ma sportage i tak samo wymienna hamulce.

Taki interwał wymiany to nic nie normlanego, w swoim bmw robię trochę ponad 50 tyś ale tarcze i klocki to już wtedy gnój zardzewiały i rozlazły.
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: jami »

Z całym szacunkiem, ale to nie jest normalne. Trochę aut mam za sobą i tylko w Alfie wymieniałem klocki przed 60 tys.km, tarcze oczywiście później. Inne marki zaliczały wymiany klocków po 80 tys.km, a tarcz po 100 tys.km. Jeżdżę sporo po Warszawie, a tutaj nie jeździ się emerycko :lol:
Nie podoba mi się perspektywa szybkiego robienia hamulców w Stonicu żony. Jeżeli tak się zdarzy, będzie to tylko kiepsko świadczyło o tym modelu samochodu. Mamy w rodzinie jeszcze 3 Kie i w żadnej hamulce nie były robione przed 80 tys.km
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: camelleon »

jami pisze: 18 kwie 2021, 20:52 Z całym szacunkiem, ale to nie jest normalne.

Mamy w rodzinie jeszcze 3 Kie i w żadnej hamulce nie były robione przed 80 tys.km
i masz racje tez uwazam ze to nie normalne.. mam 45tys, klocki tarcze wszystko ok.. styl jazdy moze wplywac na te czesci ale moj jest bardzo mieszany.. hamulca uzywam z wyprzedzeniem przewidujac, ale czesto jezdzi się dynamicznie i pedał mocno pracuje i .. nie mam problemów z wyhamowaniem.

w poprzedniej kiance tez wymianielm klocki jedne tylne (rozpadly sie po tym jak auto stalo 2 tyg w nadmorskim klimacie - przebieg 60 tys)... reszta do 90 tys nie byla ruszana nawet.. więc jak ktos pisal ze 25 i wymienial klocki to .. sadze ze styl jazdy albo jezdzi non stop po wodzie blocie i srodowisko powoduje ich niszczenie albo sam nie wiem :D
Mess with the best
Die like the rest
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Depesz »

Witam. ile daliście kasy za wymianę klocków? Musiałem wymienić tył, cena lekko mnie zdziwiła :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”