Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

forum użytkowników Kia Stonic
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: jacek1 »

dziabi3 tak z ciekawości pytam , ile to Twoje auto już przejechało ? . Coś strasznie wadliwe masz to auto :shock:
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: waldi1906 »

Takie samo odniosłem wrażenie, chyba gość trafił w ,,totka " z tym stoniciem
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: dziabi3 »

waldi1906 pisze: 01 kwie 2021, 18:43 Takie samo odniosłem wrażenie, chyba gość trafił w ,,totka " z tym stoniciem
Kolego to zależy kto na co zwraca uwagę.
Moja żona nie zwraca na nic uwagi i stonic dla niej jest ideałem.
Raz na tydzień muszę się przesiąść z swojej 20 letniej bety do stonica i mam wtedy mega nerwa.
Przez pierwsze 20 kilometrów nie mogę znieść nerwowości kierownicy, albo ciągnie do prawej albo do lewej, zero stabilności.
Moim zdaniem zawansowanie marki KIA jest mocno kartonowe.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: StonicScross »

Dziabi3, w Hurghadzie tez kiedyś spadł duży deszcz. Co nie świadczy ze jest tam deszczowo.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: Iżu »

dziabi3 pisze: 01 kwie 2021, 16:11 Po moich przejściach każde inne niż Stonic, najlepiej inna marka.
Dacia Duster ? :lol:
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: jami »

dziabi3 pisze: 06 kwie 2021, 23:04 Kolego to zależy kto na co zwraca uwagę.
Moja żona nie zwraca na nic uwagi i stonic dla niej jest ideałem.
Raz na tydzień muszę się przesiąść z swojej 20 letniej bety do stonica i mam wtedy mega nerwa.
Przez pierwsze 20 kilometrów nie mogę znieść nerwowości kierownicy, albo ciągnie do prawej albo do lewej, zero stabilności.
Moim zdaniem zawansowanie marki KIA jest mocno kartonowe.
Porównywanie auta klasy B do nawet starego klasy średniej nie ma sensu. Od kilku modeli też jeżdżę klasą średnią i z tej perspektywy negatywnie oceniam wszelkie SUVy, szczególnie klasy B. Zawieszenia i prowadzenie tych modnych aut nijak się ma do tego komfortu, który oferują "klasyczne" modele.
Co nie zmienia faktu, że Stonic jako auto miejskie dla żony jest całkiem znośny, a w jej ocenie nawet całkiem dobry :D

W rodzinie mamy jeszcze 3 inne modele Kii, w tym 2 auta klasy średniej i zapewniam Cię, że jest zupełnie inaczej niż w Stonicu.
Jarek79pl
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 21:13
model samochodu: Rio 1.0 T-GDi

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: Jarek79pl »

W Rosji jest dostępne Rio X https://www.youtube.com/watch?v=qelBr5xLsbU
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: dziabi3 »

jami pisze: 18 kwie 2021, 21:26
dziabi3 pisze: 06 kwie 2021, 23:04 Kolego to zależy kto na co zwraca uwagę.
Moja żona nie zwraca na nic uwagi i stonic dla niej jest ideałem.
Raz na tydzień muszę się przesiąść z swojej 20 letniej bety do stonica i mam wtedy mega nerwa.
Przez pierwsze 20 kilometrów nie mogę znieść nerwowości kierownicy, albo ciągnie do prawej albo do lewej, zero stabilności.
Moim zdaniem zawansowanie marki KIA jest mocno kartonowe.
Porównywanie auta klasy B do nawet starego klasy średniej nie ma sensu. Od kilku modeli też jeżdżę klasą średnią i z tej perspektywy negatywnie oceniam wszelkie SUVy, szczególnie klasy B. Zawieszenia i prowadzenie tych modnych aut nijak się ma do tego komfortu, który oferują "klasyczne" modele.
Co nie zmienia faktu, że Stonic jako auto miejskie dla żony jest całkiem znośny, a w jej ocenie nawet całkiem dobry :D

W rodzinie mamy jeszcze 3 inne modele Kii, w tym 2 auta klasy średniej i zapewniam Cię, że jest zupełnie inaczej niż w Stonicu.

To nie kwestia segmentu tylko tego że Kia chce być tym czym nie jest. Odnośnie Stonica to żałuje że kupiliśmy go tak szybko.
Gdybyśmy poczekali na pierwsze opinie to by było wiadomo co to za gagatek.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: StonicScross »

To i może dobrze że kupiłem rok modelowy 2020, już sprawdzony i poprawiony a jeszcze przed podwyżka cen poliftowa.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wolelibyście Stonic czy Xrio/Rio Active

Post autor: camelleon »

StonicScross pisze: 14 maja 2021, 20:01 To i może dobrze że kupiłem rok modelowy 2020, już sprawdzony i poprawiony a jeszcze przed podwyżka cen poliftowa.
to co ja mam powiedziec.. jak kupilem najpierw Rio w ciemno zanim pojawily sie jakiekolwiek testy czy cos.. nowa zupelnie konstrukcja i .. co bez wad praktycznie (a mialem jeden z pierwszych modeli jak tylko si epojawił)
ze stonicem to samo - zobaczylem na obrazku stwierdzilem że chcę.. i też mam jednego z pierwszych w polsce i co.. no i jezdzi.. i nie psuje się w ogole (odpukać) i .. moglby mniej palic ale to takie zyczeniowe bo 7 w cyklu mieszanym to nie jest najgorzej..

i no kurcze moglbym sie czepiac ze nie ma regulacji ledzwiowej.. ze bagaznik moglby byc wiekszy - choc jest bardzo ustawny w porownaniu do niektorych.. że brakuje tego czy tamtego albo że coś..

ale jestem zadowolony ogolnie :) i mimo iz z poczatku produkcji to .. :)
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”