Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

forum użytkowników Kia Stonic
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Widerski »

Szczegół tkwi w tym, że soft jest tak stworzony że tylko na postoju naładuje aku do 100%.w czasie jazdy aku nie naładuje się do poziomu 100%. Na akumulatorze może też być informacja o EFB
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Depesz »

Witam.Byłem na 3 przegladzie(Olsztyn niecałe 800zł) i po 3 latach pan mi mówi ,ze akumulator ma moze z 25%.Winien wszystkiemu system start-stop.Oczywiscie nie pomagaja tez krótkie trasy,głownie miasto....Miałem picanto akumulator wytrzymał 7 lat ,no cóz...Poradził zakupic prostownik z procesorem.Zakupiłem Prostownik automatyczny COMPACT 12V 6A LCD.Po podłaczeniu ładowałem 3 h (tyle miałem tylko czasu)pokazał mi ze jest FULL(ładowałem w systemie dla akumulatorów z systemem start-stop).Po przyjechaniu z pracy podłaczyłem na 11h .Przychodze rano ,pokazuje OFF,czyli ,ze naładował i sie wyłaczył.Pojezdziłem tydzien,pokazuje mi ze jest 60%,podłaczyłem go i po około 20 minutach pali sie FULL!!! Nie znam sie na tym wcale ,tak ma byc?
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Depesz »

Czyli wygląda że przy takiej ŁADOWARCE tak ma być :roll:
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: jotes1911 »

Depesz pisze: 20 gru 2021, 15:48 Czyli wygląda że przy takiej ŁADOWARCE tak ma być :roll:
Nikt kto nie używa tej właśnie ładowarki nie będzie w stanie odpowiedzieć, czy przy takiej ładowarce zastosowanej w konkretnym pojeździe tak ma być.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Blues Brothers »

Nie, to oznacza nie wyrzucamy pieniędzy. Proponuję CTEKa, ładował 100 Ah AGM z łódki i podtrzymywał 14Ah w motocyklu całą zimę.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Widerski »

Konkretne ładowarki ładują bardzo szybko, moja gysflash cnt potrafi naładować łącznie z analizą i kontrolą temperatury aku 80ah w 2 godziny przy ogólnym naładowaniu aku był 70 procent. Elektronika ładowarki otrzymuje sygnał że aku naładowany i potrzymuje napięcie, nie ładuje. Cały szkopuł polega tak jak piszecie w start stop aku wtedy nie jest ładowany do poziomu sto procent, i naturalnie rodzi się sytuacja która owocuje tym, że jeździmy cały czas z niedoładowanym akumulatorem co wpływa na jego żywotność jak piszecie
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: jotes1911 »

To nie jest tak. System start stop działa tylko przy odpowiednim poziomie naładowania akumulatora. Poniżej tego poziomu silnik się po prostu nie wyłączy. Tak więc to poziom akumulatora ma wpływ na działanie systemu start stop, a nie odwrotnie.
System start stop nie funkcjonuje również, gdy włączone są różne funkcje powodujące zwiększony pobór prądu.
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Depesz »

Dziwne ale u mnie przy tak rozładowanym aku system start stop cały czas działał.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Widerski »

System start stop polega w skrócie na wyłączeniu silnika, oczywiście pod pewnymi warunkami, muszą być spełnione żeby system działał. Tak niedoładowanym aku lub nastawienie klimatyzacji na niższą temp niż na dworze w auto spowoduje załączenie silnika. Tylko ja nie o tym pisałem, pisałem że jeżeli siedzi system start stop to wtedy ładowanie aku jest inne niż w standardowych akumulatorach, proszę zapytaj elektryka w aso dlaczego aku w systemie start stop jest ładowane do100% tylko podczas postoju a w czasie jazdy nigdy nie przekroczy 80%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”