Apple CarPLay - rozłączanie

forum użytkowników Kia Stonic
bzartek
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2020, 08:58
model samochodu: STONIC

Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: bzartek »

Hej,

Jestem nowym właścicielem Stonica i mam do was pytanie. Czy spotkał się ktoś ze stałym rozłączaniem carplay w nowej Kia Stonic? Mam włączoną projekcję ekranu, telefon jest podłączony. Odpalam Google Maps i po kilku/kilkunastu minutach carplay sie wyłącza i otrzymuje informację, że utracono połączenie. Wystarczy, że klikne OK i znowu przycisk carplay i wszystko działa jak działało, ale jest to niezmiernie wkurzające.. Ważnym jest, że nawet jak pojawia się informacja o utraconym połączeniu to dalej słysze głos z nawigacji oraz muzykę z telefonu.

Dodatkowo, według sprzedawcy w Stonicu jest opcja podłączenia tylko po kablu, natomiast w mojej wersji po kablu można podłączyć tylko Android, natomiast Carplay tylko bezprzewodowo.

Testowałem na trzech różnych iphonach i na każdym dzieje się to samo.
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: jami »

W wielu autach różnych marek występuje ten problem i dotyczy połączeń przewodowych. Przeważnie dotyczy kabla zastosowanego do połączenia z telefonem. W niektórych samochodach ludzie naprawdę kombinują z krótkimi kablami czy z tymi o grubszych żyłach. Nawet podsyłają sobie linki do aukcji ze szczególnie dobrymi kablami.
W moim aucie (inna marka) problem zrywania połączenia zniknął dopiero po zastosowaniu kabla długości 30cm i z grubymi żyłami dedykowanymi do ładowania prądem 3 czy 5A (zwykły tani produkt z Allegro).

Podejrzewam, że połączenia bezprzewodowe są jeszcze po prostu niedopracowane i bez aktualizacji oprogramowania (zarówno po stronie proucenta auta jak i telefonu) niczego nie poradzisz
Kiki
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:09
model samochodu: Stonic 1.2

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: Kiki »

Witam,

Mam mojego Stonica (wersja poliftingowa)od niecałego tygodnia. Wszystko pięknie, ale CarPlay wyłącza się co chwilę. Nie ma znaczenia czy podłączam telefon na kablu (oryginalny kabel Apple) czy bezprzewodowo. Głos nawigacji działa dalej, muzyka gra dalej, pojawia się tylko komunikat o utraconym połączeniu. Wystarczy, że wybiorę ok i ponownie CarPlay i przez chwilę wszystko wraca do normy.
Udało się komuś rozwiązać ten problem? Jest to dość irytujące. Będę to zgłaszać jak pojadę na wymianę oleju po około 2 tys., ale może uda się rozwiązać wcześniej.
Będę wdzięczna za wszystkie rady
Igor5454.54
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2021, 21:08
model samochodu: Stonic

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: Igor5454.54 »

Dobry wieczór

Mam analogiczny problem jak w temacie. Byłem w 2 serwisach KIA, rozmawiałem z 3. Najpierw mówiono mi że jest aktualizacja, ale nie jest jeszcze pobrana, później niby była ale coś nie działało, następnie jednak się okazało ze w sumie to niewiadomo co z aktualizacją. Zacząłem rozmawiać z innym serwisem, podjechałem do nich ale tez tylko przywrócili ustawienia fabryczne. Jakby to nic nie dało mialem dać im znać. Już w drodze powrotnej CarPlay wysypał się 4 razy. Następnie serwis dostał ode mnie filmiki i zdjęcia obrazujące jak wygląda problem. Czekam na info co dalej. Co dziwne, CarPlay rozłącza się w przypadkowych momentach, a czasami podczas ruszania, hamowania, włączenia wycieraczek, przełączenia świateł z dziennych na mijania itp. Czy ktoś z forumowiczów ma podobny problem jak ja i autor wątku?
Kiki
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:09
model samochodu: Stonic 1.2

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: Kiki »

Mi też w serwisie kazali czekać na aktualizacje oprogramowania (podobno ma być pod koniec maja). Ale u mnie CarPlay rozłącza się w tych samych miejscach, tzn. np. jadąc do pracy zawsze wyłączy się w tym samym momencie. Dla odmiany na trasie czasami jest ok przez nawet 50 km
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: Skambir »

Hej wszystkim!
Kontaktowałem się w tej sprawie z ASO - mam ten sam problem. Z tego co mi przekazali pojawiła się aktualizacja. 02/07/2021 mam umówioną wizytę i powiem czy pomogło :)
Kiki
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:09
model samochodu: Stonic 1.2

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: Kiki »

Skambir pisze: 25 cze 2021, 09:09 Hej wszystkim!
Kontaktowałem się w tej sprawie z ASO - mam ten sam problem. Z tego co mi przekazali pojawiła się aktualizacja. 02/07/2021 mam umówioną wizytę i powiem czy pomogło :)
U mnie aktualizacja oprogramowania pomogła, już się nie rozłącza
NGN
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2021, 17:49

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: NGN »

Kiki pisze: 25 cze 2021, 12:55
Skambir pisze: 25 cze 2021, 09:09 Hej wszystkim!
Kontaktowałem się w tej sprawie z ASO - mam ten sam problem. Z tego co mi przekazali pojawiła się aktualizacja. 02/07/2021 mam umówioną wizytę i powiem czy pomogło :)
U mnie aktualizacja oprogramowania pomogła, już się nie rozłącza
Jaki jest koszt aktualizacji oprogramowania ?
Mam ten sam problem i zapewne trzeba będzie odwiedzić ASO
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: Skambir »

Jaki jest koszt aktualizacji oprogramowania ?
Mam ten sam problem i zapewne trzeba będzie odwiedzić ASO
Jak dla mnie powinni zrobić to za 0zł jako usługę gwarancyjną - w specyfikacji mamy jasno zgodność z CarPlay'em, a to jest raczej nieoczekiwane działanie tego systemu :D Dam znać w piątek ile zażyczyli ode mnie za aktualizację :)
Kiki
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:09
model samochodu: Stonic 1.2

Re: Apple CarPLay - rozłączanie

Post autor: Kiki »

Skambir pisze: 29 cze 2021, 07:50
Jaki jest koszt aktualizacji oprogramowania ?
Mam ten sam problem i zapewne trzeba będzie odwiedzić ASO
Jak dla mnie powinni zrobić to za 0zł jako usługę gwarancyjną - w specyfikacji mamy jasno zgodność z CarPlay'em, a to jest raczej nieoczekiwane działanie tego systemu :D Dam znać w piątek ile zażyczyli ode mnie za aktualizację :)
Aktualizacja była darmowa, przynajmniej u mnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”