Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

forum użytkowników Kia Stonic
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 522
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: gisio »

Iżu pisze: 24 lut 2021, 19:11 Na oleju w beczkach można mocno oszukiwać klientów i to na wielką skalę, poza tym jest jeszcze kwestia przechowywania takiego oleju w serwisie, a z tym różnie bywa..
Chętnie poznałbym konkrety o tym rzekomo mocnym oszukiwaniu klientów – czyli kto, kogo, kiedy, gdzie i na ile cybulionów PLN oszukał?

O przechowywanie takich materiałów się nie martw, o to skutecznie dba GIOŚ - oni za wyrzucenie ręcznika upapranego w oleju do odpadów inne niż należą do danej grupy nakładają kary nawet po 3k pln.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: Iżu »

gisio pisze: 24 lut 2021, 20:45
Iżu pisze: 24 lut 2021, 19:11 Na oleju w beczkach można mocno oszukiwać klientów i to na wielką skalę, poza tym jest jeszcze kwestia przechowywania takiego oleju w serwisie, a z tym różnie bywa..
Chętnie poznałbym konkrety o tym rzekomo mocnym oszukiwaniu klientów – czyli kto, kogo, kiedy, gdzie i na ile cybulionów PLN oszukał?

O przechowywanie takich materiałów się nie martw, o to skutecznie dba GIOŚ - oni za wyrzucenie ręcznika upapranego w oleju do odpadów inne niż należą do danej grupy nakładają kary nawet po 3k pln.
To może sobie przeczytaj opinie z tego forum, w tym o przewalankach w warsztatach, lub o syfie na dnie takiej beczki :shock:

https://www.oilclub.pl/index.php?thread ... waniu.434/
mstrum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2020, 15:57
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 120 7DCT XL AEB

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: mstrum »

Iżu pisze: 24 lut 2021, 21:52
gisio pisze: 24 lut 2021, 20:45
Iżu pisze: 24 lut 2021, 19:11 Na oleju w beczkach można mocno oszukiwać klientów i to na wielką skalę, poza tym jest jeszcze kwestia przechowywania takiego oleju w serwisie, a z tym różnie bywa..
Chętnie poznałbym konkrety o tym rzekomo mocnym oszukiwaniu klientów – czyli kto, kogo, kiedy, gdzie i na ile cybulionów PLN oszukał?

O przechowywanie takich materiałów się nie martw, o to skutecznie dba GIOŚ - oni za wyrzucenie ręcznika upapranego w oleju do odpadów inne niż należą do danej grupy nakładają kary nawet po 3k pln.
To może sobie przeczytaj opinie z tego forum, w tym o przewalankach w warsztatach, lub o syfie na dnie takiej beczki :shock:

https://www.oilclub.pl/index.php?thread ... waniu.434/
Gdybym miał uwierzyć we wszystko to piszą na forach to już dawno bym w wariatkowie wylądował. Lanie oleju z beczki w serwisach było jest i będzie bo to są opakowania hurtowe czyli tańszy produkt i takie serwis zamawia a poza tym przecież trudno oczekiwać żeby brali 4l opakowanie, wlewali 3,75l, a resztę wylewali. Ludzie włączcie myślenie.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: jotes1911 »

Hehehe. Te pozostałe 0,25 l wcale nie trzeba wylewać, można wlać do innego samochodu. Przecież olej się nie psuje. :lol:
mstrum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2020, 15:57
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 120 7DCT XL AEB

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: mstrum »

jotes1911 pisze: 25 lut 2021, 08:45 Hehehe. Te pozostałe 0,25 l wcale nie trzeba wylewać, można wlać do innego samochodu. Przecież olej się nie psuje. :lol:
Proszę pomyśl zanim napiszesz. Z kolejnego po wlaniu tych 0,25 i po dolewce do pełna też zostanie, trzeba gdzieś to wszystko trzymać, poza tym jak każda firma serwis to też biznes i po co zawracać sobie głowę w magazynowanie resztek oleju w małych opakowaniach jak można zamówić ten sam olej 30% taniej w opakowaniu zbiorczym (beczka).
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: jotes1911 »

mstrum pisze: 25 lut 2021, 10:12
jotes1911 pisze: 25 lut 2021, 08:45 Hehehe. Te pozostałe 0,25 l wcale nie trzeba wylewać, można wlać do innego samochodu. Przecież olej się nie psuje. :lol:
Proszę pomyśl zanim napiszesz. Z kolejnego po wlaniu tych 0,25 i po dolewce do pełna też zostanie, trzeba gdzieś to wszystko trzymać, poza tym jak każda firma serwis to też biznes i po co zawracać sobie głowę w magazynowanie resztek oleju w małych opakowaniach jak można zamówić ten sam olej 30% taniej w opakowaniu zbiorczym (beczka).
Ale czy ja mam coś przeciw beczkom? Pisałem już na ten temat na poprzedniej stronie. I nie bądź tak śmiertelnie poważny.
mstrum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2020, 15:57
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 120 7DCT XL AEB

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: mstrum »

jotes1911 pisze: 25 lut 2021, 11:33
mstrum pisze: 25 lut 2021, 10:12
jotes1911 pisze: 25 lut 2021, 08:45 Hehehe. Te pozostałe 0,25 l wcale nie trzeba wylewać, można wlać do innego samochodu. Przecież olej się nie psuje. :lol:
Proszę pomyśl zanim napiszesz. Z kolejnego po wlaniu tych 0,25 i po dolewce do pełna też zostanie, trzeba gdzieś to wszystko trzymać, poza tym jak każda firma serwis to też biznes i po co zawracać sobie głowę w magazynowanie resztek oleju w małych opakowaniach jak można zamówić ten sam olej 30% taniej w opakowaniu zbiorczym (beczka).
Ale czy ja mam coś przeciw beczkom? Pisałem już na ten temat na poprzedniej stronie. I nie bądź tak śmiertelnie poważny.
;) 8-) :D
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: jotes1911 »

gisio pisze: 24 lut 2021, 20:45
Iżu pisze: 24 lut 2021, 19:11 Na oleju w beczkach można mocno oszukiwać klientów i to na wielką skalę, poza tym jest jeszcze kwestia przechowywania takiego oleju w serwisie, a z tym różnie bywa..
Chętnie poznałbym konkrety o tym rzekomo mocnym oszukiwaniu klientów – czyli kto, kogo, kiedy, gdzie i na ile cybulionów PLN oszukał?
No, no. Dobrze byłoby ustalić personalia delikwenta, który lejąc olej z dna beczki oszukiwał klienta. I ile z tego tytułu przyniósł do domu (dla żony i dzieci) dodatkowej kasy. :evil:
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: Iżu »

mstrum pisze: 25 lut 2021, 06:41
Gdybym miał uwierzyć we wszystko to piszą na forach to już dawno bym w wariatkowie wylądował. Lanie oleju z beczki w serwisach było jest i będzie bo to są opakowania hurtowe czyli tańszy produkt i takie serwis zamawia a poza tym przecież trudno oczekiwać żeby brali 4l opakowanie, wlewali 3,75l, a resztę wylewali. Ludzie włączcie myślenie.
Nie musisz w nic wierzyć, akurat miałem nieprzyjemność zobaczyć na własne oczy jak w ASO Fiat dymają klientów.. po około 3 latach od zakupu nowego samochodu Fiat Punto (kilkanaście lat temu) pojawiła się nieszczelność w układzie chłodniczym, po przyjeździe do ASO mechanik stwierdził że jest do wymiany pompa wodna, więc warto przy okazji wymienić płyn chłodniczy (wcześniej mój prawie 3-letni zlał do wiaderka).
Wtedy zauważyłem jak inny mechanik zabrał wiadro z moim płynem i wlał go to flotowego samochodu Seicento z kratką, od tego czasu nie ufam mechanikom bo jak wiadomo w ASO mało płacą, więc ci nieuczciwi dorabiają sobie w ten sposób jak ten pan, który potem zapewne rozliczy sobie zakup 3 l. nowego płynu, a wlał komuś zużyty z mojego auta.
Jeśli zrobi kilka takich wałków dziennie, to po miesiącu pracy ma drugą pensję :shock:

W przypadku mojego obecnego samochodu KIA Stonic, to właśnie przy ostatnim przeglądzie wlali mi olej Caastrol Magnatec stop-start 0W-20 z litrowych butelek bo nie mieli w beczce, stąd też wiem że wymianę oleju wykonali niechlujnie (pojemność miski 3,6 l.), gdyż zwrócili mi prawie całe opakowanie oleju (z 4 litrów), czyli nie spuścili go dokładnie (serwis ASO Patecki Kraków).
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Nowy olej do silników KIA Stonic 1.4 DOHC 100 KM, 1.2 DOHC 84 KM o lepkości - 0W-20 .. ?

Post autor: jami »

nikt nikogo nie zmusza do korzystania z ASO. Jeżeli nie znalazłeś takiego, któremu ufasz, nie jeździj do ASO. Jeżeli musisz z tytułu zachowania gwarancji, nie narzekaj. Ostatecznie można dogadać się, żeby być koło auta w czasie przeglądu. Da się to załatwić bez względu na procedury ASO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”