Opony całoroczne

forum użytkowników Kia Stonic
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Opony całoroczne

Post autor: jami »

Przesadzasz. Jeździłem dzisiaj dwoma autami w podobnych warunkach. Jedno ma całoroczne GoodYeary, drugie zimowe opony tej samej marki. Trakcja obu samochodów podobna. Po prostu warunki są słabe
Autem na oponach całorocznych byłem kiedyś we Włoszech, zjeździłem Alpy po sporych opadach śniegu i było całkiem normalnie. Nie czułem różnic w stosunku do opon zimowych
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

A ja mam takie zapatrywanie - czy Rio czy Stonic to i chyba letnie na lodzie by daly rade. Tak stabilne auta. A nokiany całoroczne niezle. Plus ze Wrocław. Tu plus dwa teraz. Rano bylo 0
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Opony całoroczne

Post autor: gik »

Na chłopski mega chłopski rozum, która opona zapewnia trakcje na ubitym śliskim sniegu? Tylko taka z kolcami.
Może wymagajmy od nich też jakiejkolwiek przyczepności na lodzie? Kiedyś słyszałem, że po to jest abs, aby na lodzie auto hamowalo ha ha ha
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Dzis się świetnie spisywały, i kwestia mrozu dużego, i gdzieniegdzie śniegu, lodu. Zero problemów. Zobaczymy jak z kolei latem.
Ipwrslv
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:13
model samochodu: 1.0 M+Smt 2020

Re: Opony całoroczne

Post autor: Ipwrslv »

Mam caloroczne Nokiany, sprawują się bardzo dobrze nawet lepiej niż się spodziewałem, ale prawdziwy test będzie latem bo one są bardziej zimowe niż letnie. Na szczęście to drugie auto i na wakacje jezdzimy innym, Stonic raczej awaryjnie na dluzsze podróże
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Ja te letnie fabryczne mam wystawione na sprzedaż. Jak bedzie tak, iżli ktoś ostatnio mi 700 zł proponowal to sobie te letnie zostawię.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony całoroczne

Post autor: camelleon »

gik pisze: 14 sty 2021, 18:48 Na chłopski mega chłopski rozum, która opona zapewnia trakcje na ubitym śliskim sniegu? Tylko taka z kolcami.
Może wymagajmy od nich też jakiejkolwiek przyczepności na lodzie? Kiedyś słyszałem, że po to jest abs, aby na lodzie auto hamowalo ha ha ha
i tu ma pan racje, co rano wyjezdzajac z osiedla musze uwazac by nie wyladowac w smietniku.. poprostu jest tam tak ujechane wyslizgane ze zadna opona nie daje rady, a kawalek dalej gdzie snieg jest sypki glebszy lub mokry, bez znaczenia, moje calosezonówki bez klopotu.

Obawialem się bo kupilem nexeny zonie do malego autka typu punto.. ale jestem zdziwiony i zadowolony jak sie trzymają.. suche mokre snieg.. bez znaczenia.. :)
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony całoroczne

Post autor: camelleon »

Ipwrslv pisze: 20 sty 2021, 16:07 Mam caloroczne Nokiany, sprawują się bardzo dobrze nawet lepiej niż się spodziewałem, ale prawdziwy test będzie latem bo one są bardziej zimowe niż letnie. Na szczęście to drugie auto i na wakacje jezdzimy innym, Stonic raczej awaryjnie na dluzsze podróże
crossclimaty są bardziej letnie niz zimowe.. i fajnie bo ciszej latem,
natomiast nokiany wiele firmówek zaklada, i powiem Ci ze nie wiem jak latem ale jezdizelm w deszczu i rewelacja jesli chodzi o trzymanie itd.
Mess with the best
Die like the rest
Tojaartek
Posty: 122
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Opony całoroczne

Post autor: Tojaartek »

Mam bridgestone a005 evo. Żadnych uwag. Komfortowe , ciche . W deszczu ekstraklasa , na suchym bdb. Na śniegu db. Wcześniej miałem michelin CC . Obie reprezentują podobny poziom. Mieszkam w dużym mieście i do sezonowych już nie wrócę.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Opony całoroczne

Post autor: gik »

Muszę przyznać, że opony wielosezonowe nie zdaly egzaminu na duzej ilości śniegu i na jego topiących się resztkach, drugie auto z oponami zimowymi dawalo sobie dużo lepiej rady, a auta są podobnej klasy i wielkości.
Robiłem nawet testy na kilku różnych miejscach w tym samym czasie, aby warunki były identyczne.

Dopóki nie bylo dużo śniegu to było ok, po intensywnych opadach juz gorzej.
Jednak pisząc tego posta sniegu w mojej okolicy juz nie ma i opony znowu są ok :p

Jak bym mieszkał gdzieś poza miastem to bym żałował zakupu, a tak to mam '' tylko'' do nich mniejsze zaufanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”