Opony całoroczne

forum użytkowników Kia Stonic
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Jednakowoż z nokianami podobno lepiej, jak są z Finlandii, a nie Rosji.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Opony całoroczne

Post autor: Pazdzioch »

Kupiłem falken , chwala, opinie bardzo dobre
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Z opiniami qrcze trzeba uważac. Ktoś kupił, używa m-c i super hiper. A ja się przeraziłem, że bardzo narzekali np. po 2-3 latach na nokiany.
mstrum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2020, 15:57
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 120 7DCT XL AEB

Re: Opony całoroczne

Post autor: mstrum »

StonicScross pisze: 06 paź 2020, 12:59 Z opiniami qrcze trzeba uważac. Ktoś kupił, używa m-c i super hiper. A ja się przeraziłem, że bardzo narzekali np. po 2-3 latach na nokiany.
Zgadzam się z kolegą, w poprzednim samochodzie Captur miałem całoroczne nokiany i oto moje wrażenia: wygoda super, bezpieczeństwo super bez względu na warunki, trwałość do dyskusji - sprzedałem Captura po 3 latach z przebiegiem 35k i oceniałem wizualnie, że 50k to będzie max, wytrzymałość mocno dyskusyjna - dwukrotnie uszkodziłem nieodwracalnie jedną z opon (niezbędna wymiana) co nigdy mi się nie przydarzyło, przy czym raz mogę sie zgodzić, że nie byłem bez winy, ale w drugim przejechałem po prostu po śrubie wystającej z ramy na montaż ścianki działowej w podwójnym garażu i wywaliło dziurę w oponie o powierzchni 2-3 cm2. Oczywiście że ktoś może powiedzieć, że to też moja wina, ale skoro przez 30 lat mi się to nie zdarzyło, a teraz dwukrotnie to może coś w tym być. Poza tym wszystko w było normie.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Opony całoroczne

Post autor: jotes1911 »

StonicScross pisze: 06 paź 2020, 12:59 Z opiniami qrcze trzeba uważac.
Trzeba i to jak najbardziej. A szczególnie z pisanymi na forach. Jakoś nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na fakt, że opinie na forach często pisane są przez pracowników firm pod postacią zadowolonych klientów. Oczywiście jest to uwaga ogólna i dotyczy nie tylko motoryzacji.
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Opony całoroczne

Post autor: jami »

Witam
Opony całoroczne użytkuję od kilku lat w 2 autach. Jedno jeździ po Warszawie, drugie także w trasy. Zaliczyłem także zimowe wyjazdy do Włoch i Austrii. Jeden wyjazd szczególnie stresujący, bo jechałem przez Alpy po sporych opadach śniegu, częściowo w śnieżycy.
Opony w obu autach sprawują się całkiem dobrze, nie stwierdzam specjalnych różnic w stosunku do opon stricte zimowych czy letnich. Nawet w aucie klasy średniej, które jeździ ze sporymi prędkościami na trasach. Oczywiście jeżeli ktoś chce jeździć naprawdę dynamicznie ze sporymi prędkościami w lecie, polecam jednak dobre opony letnie (dają po prostu większą pewność przy ostrzejszych manewrach)

W Stonicu mamy co prawda 2 komplety kół, ale tylko czekam jak opony się zużyją i zastąpię je całorocznymi.

Stosowane przeze mnie opony to GoodYeary Vector 4Seaason, w jednym aucie starsze, w drugim nowsza generacja.
Gerard
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:56
model samochodu: stonic

Re: Opony całoroczne

Post autor: Gerard »

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Opony całoroczne GoodYeary Vector 4Seaason pierwszej generacji miałem w poprzednim samochodzie( Peugeot 2008) jako wyposażenie fabryczne. Wydaje się, że bliżej im do opon typowo zimowych. Zimą używałem ich w mieście i w trasie - również wyjazdy w góry. Polecam. Latem spisywały się również dobrze aczkolwiek były trochę głośniejsze od typowo letnich. Myślę, że nie osiągnie się na nich takiego przebiegu jak na letnich ale moim zdaniem warto.
Teraz przy Stonicu mam dwa komplety. Kupując samochód nie było możliwości kupna na oponach całorocznych a nie chciało mi się bawić w sprzedaż letnich w celu wymiany na całoroczne.
Na pewno kupując opony całoroczne należy wybierać te z górnej półki.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

jami pisze: 08 paź 2020, 09:41
W Stonicu mamy co prawda 2 komplety kół, ale tylko czekam jak opony się zużyją i zastąpię je całorocznymi.

Jednakowoż letnie można tanio kupić od tych co je sprzedają, bo kupują całoroczne :) Podaz duzo przewyższa popyt, bo 205/55/17 to malo popularny rozmiar w autach używanych a popularny w nowych (T-cross, T-roc, skoda kamiq, seat arona, wlasnie stonic)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony całoroczne

Post autor: camelleon »

StonicScross pisze: 06 paź 2020, 12:59 Z opiniami qrcze trzeba uważac. Ktoś kupił, używa m-c i super hiper. A ja się przeraziłem, że bardzo narzekali np. po 2-3 latach na nokiany.
ile ludzi tyle opini. ja mam zle doswiadczenia na kleberach wszelakich.. czy to letnich czy zimowych i nie polecalbym (ale to moze tylko przypadek i tyle)
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony całoroczne

Post autor: camelleon »

Gerard pisze: 08 paź 2020, 13:36 Opony całoroczne GoodYeary Vector 4Seaason pierwszej generacji miałem w poprzednim samochodzie( Peugeot 2008) jako wyposażenie fabryczne. Wydaje się, że bliżej im do opon typowo zimowych.
zdecydowanie masz rację.. kolega mial w ceedzie takie gumy wytrzymaly 6 lat (ale on robbi po 6 tys rocznie).. i zdecydowanie są to opony zimowe z opcją całoroczną.
Na nasze warunki miastowe i faktycznie srednie zimy lepsze opcje to opony letnie (z homologacją zimową) i takich opon wywodzących sie od opon letnich na rynku jest chyba 3.. moze 4..

całoroczne-Zimowe mają te przewagę zimą że mają wiecej naciec co pozwala gryzc snieg
caloroczne-Letnie wymagają glebokiego bieznika by dobrze funkcjonowaly - przez brak naciec - za to latem są cichsze i lepiej wode odprowadzaja ze wzgledu na ksztalt bieznika wlasnie.
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”