Opony całoroczne

forum użytkowników Kia Stonic
StonicScross
Posty: 708
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Rozważam opony całoroczne, warunki klimatyczne/korzystania z auta itp. itd. bezdyskusyjnie u mnie sprzyjają. Także oszczednosc czasu i pieniażkow na wymianę. Rozważam Kleber, Hankook, może Nokian, pójdę w oszczędności (do 450/opona). Jeśli jednak macie jakies pozytywne/negatywne doświadczenia z jakimiś to piszcie. Druga sprawa, bardziej spostrzeżenie, niestety nie najlepsze, trudno sprzedać letnie 205/55/17. Dlaczemu? Ano dlatemu, iżli każden chce sprzedać, a kto kupi? Trochę nietypowy rozmiar (głowy nie daję, tyle że zauważam, że modny teraz) no i wlasnie dużo jest ogłoszeń - sprzedam z nowego Seata Arona/VW T-roca/T-crossa/Kamiqa/Stonica też przecież :) Ceny nawet za całkiem nowe 1000. Może się skończyc tym, że całoroczne posłużą np. od jesieni 2020 do wiosny 2022 :)
StonicScross
Posty: 708
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

I potem te letnie niesprzedane włożę wiosną 2022 :)
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: Opony całoroczne

Post autor: andrzej0214 »

Polecam Falken, średnia półka, optymalna cena, dobre parametry.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Opony całoroczne

Post autor: gik »

Ja kupiłem Bridgestone weather control a005 i powiem, że narazie jestem mega zadowolony, zrobilem na nich ok 4 tyś, bardzi dobra przyczepność, na deszczu też, nie są głośne.
Oby w zime też takie były.
Marek 555
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2019, 22:18
model samochodu: Kia stonic

Re: Opony całoroczne

Post autor: Marek 555 »

Bierz nokiany. Od wielu lat jeżdżę na takich w różnych samochodach i zawsze się sprawdziły. Na mokrym super, w śniegu (jak jeszcze był 😬) też rewelka. A ponadto w lecie jak upał nie ma prawie żadnej różnicy od letnich, auto nie pływa, nie zostawia "ślimaka" na asfalcie, może rzeczywiście troszkę głośniejsze, ale to powyżej 100. Więc na miasto idealne.
A swoje letnie (nówki z salonu, bo od razu przy odbiorze założyłem całoroczne) udało mi się po kilku miesiącach sprzedać za 1100... Słabo, ale lepszy tysiak niż opony, które zajmują miejsce i skapcanieją za dwa,trzy lata.
StonicScross
Posty: 708
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Może nadmierna ciekawość jakąś ale w jakim miesiącu sprzedałes i do jakiego auta nabywcy poszły? :)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony całoroczne

Post autor: camelleon »

StonicScross pisze: 02 lip 2020, 08:49 Rozważam opony całoroczne, warunki klimatyczne/korzystania z auta itp. itd. bezdyskusyjnie u mnie sprzyjają. Także oszczednosc czasu i pieniażkow na wymianę. Rozważam Kleber, Hankook, może Nokian, pójdę w oszczędności (do 450/opona). Jeśli jednak macie jakies pozytywne/negatywne doświadczenia z jakimiś to piszcie. Druga sprawa, bardziej spostrzeżenie, niestety nie najlepsze, trudno sprzedać letnie 205/55/17. Dlaczemu? Ano dlatemu, iżli każden chce sprzedać, a kto kupi? Trochę nietypowy rozmiar (głowy nie daję, tyle że zauważam, że modny teraz) no i wlasnie dużo jest ogłoszeń - sprzedam z nowego Seata Arona/VW T-roca/T-crossa/Kamiqa/Stonica też przecież :) Ceny nawet za całkiem nowe 1000. Może się skończyc tym, że całoroczne posłużą np. od jesieni 2020 do wiosny 2022 :)
od zakupu niemal mam wsadzone crossclimate+, zimą jestem w beskidach dwa razy w miesiacu i na ferie.. i powiem ze na sniegu super.. na mokrym extra a co najwazneijsze na suchym ciche w porownaniu do wielu calorocznych. nawet w porownaniu do zwyklych tanich zimówiek budzeetowych, na sniegu i sliskim (porownywalem w tym samym miejscu z moimi) micheliny wypadaly zdecydowanie lepiej.

szukajac opon zwor uwage na to ze na rynku masz chyba 3 opony ktore są caloroczne ale wywodzą sie z opony letniej.. co za tym idzie mniej naciec na biezniku i lepsza cisza latem.. a w sumie w naszym klimacie glownie jezdzisz po suchych drogach.. a na sniegu jako tako. nie sugeruj sie wskaznikiem ekonomicznym za to przyczepnosc na mokrym tylko A lub B nic ponizej. no i halas.. do 71 to max

odradzam klebery bo w 2 przypadkach zakupu okazaly sie gówniane.. bridgestone ma fajną nową letnio zimową.. ale tez cena ponad 600 nokiany sa niezle..

polecilbym Ci debice ale niestety nie ma w naszym rozmiarze. to bardzo dobra i niedroga opona wielosezonowa

niestety cena 450... to sie nie zmiescisz chyba ze zlapiesz promocje. ( ja kupilem po 430 ) swoje letnie oryginaly sprzedalem za 900 przez olx.
zyskujesz brak wymiany (100zl dwa razy do roku).. nie niszczysz felg sciaganiem i zakladaniem, nie niszczysz opony, nie zaskakuje cie pierwszy snieg..

w drugim aucie mam Nexeny i są super ale to male autko i opona 14"
Mess with the best
Die like the rest
StonicScross
Posty: 708
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Qrcze szkoda w ogóle że 17ki 2 razy drozsze od 16. Duzych wymagań nie mam. Roczny przebieg to jakieś 5 tys., głównie po Wrocławiu. I jest drugie auto w rodzinie plus żona ma pracę blisko mojej. W skrajnym przypadku można nawet letnie zostawić choć na snieg nie ruszać auta. Ale aż takim optymista klimatycznym nie jestem. Zimy 2014-2020 były cieplejsze od normy ale 2009-2013 poniżej normy.
sojus

Re: Opony całoroczne

Post autor: sojus »

5 tys rocznie to auto więcej stoi niż jeździ ;)
StonicScross
Posty: 708
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Do pracy 8 km w jedną stronę. To główny "target". Ale za taka Rio kupiona za 48 (demo) po 5 latach w rozliczeniu 33 dali. Mała utrata wartości i zero napraw. Nawet jednej zaroweczki przez 5 lat nie wymieniłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”