KUNA w Pobliżu Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: KUNA w Pobliżu Stonica

Post autor: jotes1911 »

Należy pamiętać również, że gdy akumulator z rozmaitych przyczyn utracił swoją wymaganą sprawność, to całkowite naładowanie go może nie być możliwe.
Piter40
Posty: 37
Rejestracja: 21 sty 2020, 12:17
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi

Re: KUNA w Pobliżu Stonica

Post autor: Piter40 »

jami pisze: 07 gru 2020, 11:45 skoro po ładowaniu masz 12,4V to znak, że akumulator nie został właściwie naładowany.
Proponuję podłączyć ładowarkę raz jeszcze. Jeżeli masz w niej tryb zimowy lub AGM, włącz go.
Akumulator ładowałem ponad 6 godzin, pod koniec ładowania ładowarka wskazywała co najmniej 90% naładowania akumulatora, a multimetr wskazywał 14,69 volta.
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: KUNA w Pobliżu Stonica

Post autor: jami »

Piter40 pisze: 07 gru 2020, 12:56 Akumulator ładowałem ponad 6 godzin, pod koniec ładowania ładowarka wskazywała co najmniej 90% naładowania akumulatora, a multimetr wskazywał 14,69 volta.
napięcie ładowania do przyjęcia, czas ładowania krótki. Nie obawiaj się, włączaj ładowanie na kilkanaście godzin, proces możesz powtarzać nawet kilka razy, akumulator powolutku zbliży się do stanu właściwego.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: KUNA w Pobliżu Stonica

Post autor: Iżu »

Cześć i czołem, jakieś dwa tygodnie temu auto stało kilka dni na zewnątrz nie jeżdżone, w końcu wsiadam, włączam klimatyzację i po kilkunastu km. czuję.. masakryczny smród zgniłego mięsa.. zatrzymuję się, otwieram maskę a tam taki widok
Kość pod maską (1).jpg
Kość pod maską (2).jpg
Nie wiem co za zwierz mi to przyniósł pod maskę, na pewno Stonic przez swoją dużą przestrzeń w komorze silnika jest idealnym miejscem dla zwierzaków niestety.
Kable, wygłuszenie komory silnika i inne przewody na szczęście pozostały nienaruszone, wtedy sobie przypomniałem że zapomniałem zmienić po bodajże pół roku wkładu z Anty-Kuny
Anty-Kuna (3).jpg
Zakupiłem dodatkowe dwa opakowania i powiesiłem je pod maską z dwóch stron
Anty-Kuna (1).jpg
Dodałem też najlepszy odstraszacz czyli zapachową kostkę do WC Domestos :mrgreen: w starym samochodzie miałem to samo, czyli non stop pod maską jakieś resztki zwierząt czy kawałki chleba i dopiero Domestos pomógł :D
Anty-Kuna (2).jpg
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: KUNA w Pobliżu Stonica

Post autor: andrzej0214 »

Istny kibel, ale zapachowy :D Stosuję psikacze antykuna, jakoś dają radę.
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: KUNA w Pobliżu Stonica

Post autor: lobito »

Mam matę wygłuszającą pokrywę silnika, umieściłem pod nią kilka garści sierści mojego pieska, działa, nie mam już problemu z kunami, a dawniej różnie bywało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”