stuki w desce rozdzielczej

forum użytkowników Kia Stonic
przemox
Posty: 17
Rejestracja: 19 lut 2016, 10:15
model samochodu: Stonic 1.4, 2019

stuki w desce rozdzielczej

Post autor: przemox »

Zasadniczo jestem bardzo zadowolony ze Stonica - z jednym "ale". Na nierównościach od czasu do czasu słychać stuki w desce rozdzielczej. Cóż, identycznie miałem w Rio i bardzo mnie to wkurzało... Ma ktoś z was taki problem?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: jacek1 »

Hej , u mnie nic takiego nie występuje . Wspomniałeś o Rio , miałem identycznie , tylko wtedy serwis wezwał mnie na poprawienie deski rozdzielczej . Brakowało tam jakiegoś mocowania , albo coś w tym rodzaju .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
przemox
Posty: 17
Rejestracja: 19 lut 2016, 10:15
model samochodu: Stonic 1.4, 2019

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: przemox »

Nie porysowali ci niczego przy tej robocie?
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: Loocek »

Hej,
Ja odnotowałem u siebie, że jak mam okulary w schowku na okulary, albo jakieś przedmioty w kieszeniach w drzwiach , nawet tylnych to dźwięk jakoś dziwnie rezonuje i oszukuje mój mózg. Zawsze słyszę wtedy jakieś odgłosy na nierównościach dochodzące z innych miejsc niż w rzeczywistości.
Polecam najpierw powyjmować wszystko ze schowków i sprawdzić czy nadal są stuki :)
przemox
Posty: 17
Rejestracja: 19 lut 2016, 10:15
model samochodu: Stonic 1.4, 2019

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: przemox »

Dzięki, ale ja to naprawdę przerobiłem już w Rio. Ten dźwięk jest tak charakterystyczny, że chyba nie sposób pomylić go z innym. A zaczął od chwili zmiany położenia kierownicy.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: jacek1 »

przemox pisze: 19 wrz 2019, 21:13 Nie porysowali ci niczego przy tej robocie?
Nie , nic nie porysowali . Tylko później jeszcze raz odkręcali (chyba) bo nie było podświetlania zegarów :roll: Zresztą ten serwis już dawno nie istnieje bo zabrali im koncesje , byli po prostu słabi
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: krzych63 »

A jak te stuki możecie scharakteryzować? Ja słyszałem coś jakby kabelek stukał o plastik. Ale teraz nie słyszę. Albo się przyzwyczaiłem, albo przestało. Jutro się głębiej wsłucham.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: jacek1 »

Jak np. wjedziesz na jakieś nierówności to trzeszczy , a w zimie to nawet trzeszczało na prostej drodze :roll:
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: dziabi3 »

przemox pisze: 18 wrz 2019, 21:19 Zasadniczo jestem bardzo zadowolony ze Stonica - z jednym "ale". Na nierównościach od czasu do czasu słychać stuki w desce rozdzielczej. Cóż, identycznie miałem w Rio i bardzo mnie to wkurzało... Ma ktoś z was taki problem?
W stonicu mojej kobiety stuka tylko ta wytłoczka co przykrywa bagażnik z przodu pod kokpitem nic nie stuka jak i sam kokpit nie trzeszczy.
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: stuki w desce rozdzielczej

Post autor: krzych63 »

Dzisiaj się wsłuchałem. Dajcie luz!! Stuka tylko na wybojach i gdy radio jest cicho!! Normalnie to spokój i cisza :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”