Kupno stonic tak czy nie

forum użytkowników Kia Stonic
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kupno stonic tak czy nie

Post autor: dziabi3 »

krzysztof42 pisze: 07 mar 2021, 08:20 Witam Warto oglądnąć
https://youtu.be/QEdNu5_yb4g
Jakbym słyszał swojego kierownika serwisu Kia
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kupno stonic tak czy nie

Post autor: StonicScross »

dziabi3 pisze: 08 mar 2021, 00:33 Mi się trafił akurat mocno felerny egzemplarz wiec według mnie nie warto. Z drugiej strony wina też serwisu w Bydgoszczy bo dla nich awaria to ta w której silnik wypada na asfalt, a nasilające się stuki w głowicy już nie. Światła drogowe w niebo ? No problemo po troszku opuszczamy co wizyta itd

Z drugiej strony chyba wszystkie nowe auta to taka kaszana.
Dlatego coraz częściej myśle że zamiast nowego auta dla siebie za 120tys wezmę używane z wyższej półki bo auto za 70tyś przez serwis jest traktowane jak rower.
Ani się jakoś nie nasmiewam bron Boże ani nie krytykuję.
Chcę wyjasnić:
1) na wszystkie marki sa jakieś tam narzekania, nie sądzę że jedni lepiej drudzy gorzej sprawe rozwiązuja,
2) generalnie Kia to mało awaryjne auto
3) miałem silnik 1,4 109 w Rio III, w aucie przez 5 lat nic się nie psuło i nawet jednej zarówki nie musiałem wymienic
4) masz 1,4 - i te Wasze problemy z 1,4 to pewien wyjątek potwierdzający regulę, stary dobry silnik, jeszcze z lat 90. konstrukcja i trochę na chłopski rozum - może niedostosowana do 2021 roku, gdzie jakieś inne elementy i mechanizmy auta przeszły rewolucję technologiczną,
5) to może i trochę tak jak w PSA z silnikami 1,6 THP (o, tradycyjny, 4-cyl. , jeszcze niemiecki) - niespodziewanie zawiódł, a Puretechy (poza jakims tam marginesem) - spisuja się świetnie.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kupno stonic tak czy nie

Post autor: dziabi3 »

Odebrałem auto z serwisu i decyzja że silnik ten ma tak stukać i to normalne.
krzych733
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2021, 22:51
model samochodu: Kia stonic

Re: Kupno stonic tak czy nie

Post autor: krzych733 »

Witam, mam pytanko czy ktoś jeździ Stonikiem z silnikiem 1.0 tgdi 100km po lifcie ? Jakie odczucie z używania tego autka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”