Wycieraczki

forum użytkowników Kia Stonic
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Wycieraczki

Post autor: w26rysiek »

Czy ktoś wie co reguluje suwak na dźwigni włącznika wycieraczek? Według instrukcji szybkość pracy wycieraczek. Sprawdziłem dzisiaj podczas deszczu i wydaje mi się , że jest to regulacja czułości czujnika deszczu w trybie auto. Czy mam rację?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Wycieraczki

Post autor: jacek1 »

Tak masz rację
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wycieraczki

Post autor: camelleon »

ale mam caly czas na minimum i w trybie auto dzialaja powoli a jak deszcz pada mocniej do dzialaja tak ze ich nie widac:D z predkoscią swiatla..

wiec moja odpowiedz: przelacznik robi dokladnie to samo co w trybie bez automatycznych wycieraczek czyli Reguluje predkosc wycieraczek w trybie przerywanym (nastepny po automatycznym). prosciej ustawiasz przerwę pomiedzy dzialenim.. dluga krotsza najkrotsza.. nazwijmy to tryb polautomatyczny bo nastepna pozycja to tryb ciagly ze dzialaja stale szybko czy tam bardzo szybko..
Mess with the best
Die like the rest
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Wycieraczki

Post autor: gik »

Witam, odebralem stonica w tamtym tygodniu i od razu załapałem się ma ulewę i o ile przyśpieszanie wychodzi dobrze o tyle gdy juz przestało padać wycieraczki (czujnik) tego nie zauważyły i zasuwały z prędkością światła, musiałem je wyłączyć i włączyć na nowo i było ok... Miałem kiedyys peugeota 406 z 2000 roku, tam było tak samo i myślałem, ze przez 20 lat udoskonalili to... Tez tak macie?
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: Wycieraczki

Post autor: andrzej0214 »

W trybie "auto" wycieraczki są nieprzewidywalne, łypią jak zwariowane albo za wolno (trzeba klikać zmianą częstotliwości wahnięć), taki to automat. :D
Kapeluszem szybę lepiej by przeciągnął :lol:
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Wycieraczki

Post autor: krzych63 »

Tiaaa...Te wycieraczki, jakbyś ich nie ustawiał żyją własnym życiem. Jeszcze ich nie wyczułem. Raz machają się jak głupie, raz leniwie szurną po szybie tak od niechcenia. Skomplikowane jest życie wewnętrzne wycieraczek. :)
Moja rada: włączyć na najwyższy bieg, wyłączyć, włączyć na auto i one opamiętują się i działają normalnie! (odnoszę przynajmniej takie wrażenie)
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: Wycieraczki

Post autor: andrzej0214 »

Na sterowanie sznurkiem od snopowiązały lepiej by przerobili :P mniej nerw a i auto może by się załapało na dopłaty unijne dla maszyn rolniczych :lol:
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Wycieraczki

Post autor: jotes1911 »

Jest to jakaś wada oprogramowania, że wycieraczki po znacznym osłabnięciu deszczu często zapierdalają dalej (nie zawsze). Zauważyłem że wystarczy zmniejszyć poziom ich szybkości i po chwili powrócić na poprzedni. Wtedy już tak szybko nie latają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”