Urwana klamka

forum użytkowników Kia Stonic
marcin0886
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2018, 13:07
model samochodu: Kia

Urwana klamka

Post autor: marcin0886 »

Witam.
Mam pytanie czy ktoś miał taką sytuację i poradzi ci zrobić.Mianowicie dziś żona otwierała drzwi tylnie prawe i klamka została jej w ręce.pozbieralem co poodpadalo i poskładałem i okazało się że pękło w środku mocowanie tej zaślepki co jest za klamka i dlatego wszystko porospinalo się .po podkładaniu wszystko działa tylko ta część pęknięta ma się rozumieć już się nie trzyma.
I teraz pytanie co mam zrobić, reklamować czy co ???
Jurysta
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:57
model samochodu: Stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: Jurysta »

Jak najbardziej reklamować w serwisie KIA w ramach gwarancji, bo to wada fabryczna.
marcin0886
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2018, 13:07
model samochodu: Kia

Re: Urwana klamka

Post autor: marcin0886 »

Boje się że będą mi wciskać że to z mojej winy że to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega gwarancji
luki440
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2018, 09:17
model samochodu: Stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: luki440 »

U nas było identycznie. Też żonie została klamka w ręku, tyle że z lewych tylnich drzwi. Widocznie coś jest na rzeczy... Przez tel. zamówiłem w serwisie część i po kilku dniach pojechałem wymienic, a tu zonk... przyszła ta część klamki za którą się otwiera a nie ta która siedzi na stałe. Ale jak już mieli w grafiku nasze auto to zrobili :) Jakim sposobem? Nie wiem... klej... spawanie tworzywa... Wiem że działa już kilka m-cy bez problemu. Coś jest jednak nie tak... albo słaby materiał, albo za mocno dokrecone już w czasie składania i powstały jakieś naprężenia, lub nawet mikro pęknięcia które po czasie dały o sobie znać. Może też nasze kobiety mają za dużo pary :lol: Teraz otwierając drzwi nie ciagamy za klamkę, tylko opieramy kciuk o część stałą a reszta dłoni odciagamy cześć ruchomą :D Zawsze to mniejsza siła... :mrgreen:
marcin0886
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2018, 13:07
model samochodu: Kia

Re: Urwana klamka

Post autor: marcin0886 »

Dobrze wiedzieć.
Tylko mam jeszcze małe pytanie,bo jak dzwoniłem w sobotę do serwisu to wstępnie powiedzieli mi że najbliższy wolny termin mają za dwa tyg ale ma zadzwonić konkretnie się umówić w poniedziałek.UI tu moje pytanie,czy jeżdżąc samochodem bez tej klamki w razie deszczu ,woda będzie się dostawać do środka?
luki440
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2018, 09:17
model samochodu: Stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: luki440 »

Napisałeś że dało się poskładać i działa, u mnie było tak samo, przylepiłem na czas czekania na serwis taśmę izolacyjną w kolorze nadwozia. U mnie tak jak pisałem jakoś to polepili, ale weź pod uwagę, że tą część muszą sprowadzić pewnie z magazynu centralnego, i polakierowac po nr VIN. Tak było u mnie ale była to zła cześć. Tak więc podejdź do serwisu i zamów jak najwcześniej, chyba że chcesz mieć klejone jak ja.
marcin0886
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2018, 13:07
model samochodu: Kia

Re: Urwana klamka

Post autor: marcin0886 »

Ok dzięki za odpowiedź
Wczoraj byłem w serwisie, cześć zamówiona i tak jak mówiłeś trzeba czekać na polakierowanie,więc poprosiłem i posklejali mi to na czas oczekiwania
Greg61
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2018, 22:12
model samochodu: stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: Greg61 »

Witam
U mnie było to samo. Zamknąłem drzwi z pilota, sprawdzam odruchowo i .....Zonk. :o
Pojechałem do serwisu z duszą na ramieniu, co powiedzą. A tu znowu Zonk :o "wymieniamy około 2-3 sztuki miesięcznie......."
Dotyczy to Stonica jak Sportaga. Podobno te zaślepki są za mocno skręcone. Pamiętajcie żeby otwierać drzwi (lub sprawdzać zamknięcie) pociągając prostopadle do drzwi a nie jak w moim przypadku lekko do tyłu.
Potem było troszkę pod górę: zamówili, pomalowali , przysłali i znowu Zonk :shock:
Zaślepka była biała (i miała być) ale w kolorze "zimna" biel - prawdopodobnie odcień z nowego Ceeda albo Sportaga. A i górna krawędź nie domalowana lakierem bezbarwnym. Opieprzyłem, znowu zdemontowali, przykleili moją starą i.... czekam na drugie podejście :D .
Sugestia :oglądajcie to mają wam przykręcić - jeżeli chodzi o zaślepki drzwi :D :D
Ech....
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Urwana klamka

Post autor: camelleon »

PRAWA TYLNA klamka - tylko tam wystepuje ten problem. :)
Mess with the best
Die like the rest
Aga_z
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2020, 13:25
model samochodu: Stonic

Re: Urwana klamka

Post autor: Aga_z »

Chciałabym trochę odświeżyć temat. Mam dokładnie ten sam problem: lewa tylna klamka została mi w ręce. Pękła ta mała, plastikowa część w gwincie, śrubka z częścią plastiku została w drzwiach. Problem z tym, że dzwoniłam już do dwóch serwisów i choć znają problem to i tak uznają to jako usterkę mechaniczna i naprawa niby nie na gwarancji. Musiałabym pisać reklamację do Kia i czekać, że być może uznają, może nie. Czy też mieliście problemy w serwisie z wymianą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”