miękki lakier - reklamacja

forum użytkowników Kia Stonic
bietako
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:31
model samochodu: Stonic

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: bietako »

camelleon pisze: 15 kwie 2019, 09:53
bietako pisze:powiem jak się sprawuje ochrona obym się tylko miała czym chwalić przez kolejne 5 lat jak zapewniali :-).
Kosztowało mnie to 3 tys.
a jak sprawa serwisu? bo z tego co wiem trzeba o to dbac odnawiac czy cos.. nie znam "ceramiki" ktora by 5 lat wytrzymala, jesli po 2 nie zrobisz "poprawek". nie wiem jak to dziala ale mi mowili ze dobra warstwa to dwa lata .. i pozniej mycie korekta poprawki.. i kolo 500zl taki serwis.
przy odbiorze powiedziano mi , że serwis co roku - koszt serwisowania 1 tys (albo 1,5k - nie pamietam)- w ramach serwisu usuniecie drobnych rysek, poprawki :evil: chyba sobie odpuszczę - póki co nowych rys na aucie nie widzę :D
bietako
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:31
model samochodu: Stonic

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: bietako »

dziabi3 pisze: 15 kwie 2019, 17:32 Potwierdzam lakier w stonicu jest upierdliwy w utrzymaniu.
Ciężko go domyć bo jest jakiś taki porowaty, a z szczotką na myjni broń Boże nie podchodź bo lakier będzie usiany mikrorysami.
Najlepsze wyjście to ceramika za około 4tysie która utwardzi lakier i zamknie pory lakieru.

Znajomy dał do ceramiki alfe 159 i jest mega zadowolony, brud z lakieru schodzi o wiele łatwiej i nie zostaje osad.
potwierdzam po nałożeniu lakieru utrzymanie czystości to bajka wjeżdżam na myjnie samoobsługową inwestuję 2 max 4 zł spłukuję tylko wodą demineralizowaną
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: camelleon »

bietako pisze: przy odbiorze powiedziano mi , że serwis co roku - koszt serwisowania 1 tys (albo 1,5k - nie pamietam)- w ramach serwisu usuniecie drobnych rysek, poprawki :evil: chyba sobie odpuszczę - póki co nowych rys na aucie nie widzę :D
w Twoim przypadku lepiej poszukac autodetailing gdzie zrobią Ci kompleksowe mycie z odswierzaniem po zimie np. koszt koło 300zl.. a na ceramike nalozyc pozniej dodatkowo zwykly dobry wosk i efekt sie utrzyma.:)_
Mess with the best
Die like the rest
Zdzisiek78

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: Zdzisiek78 »

Dobrze najpierw skorzystać z aktywnej piany, która zmiękczy warstwę brudu i samo mycie nie będzie tak zagrażało lakierowi.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: Iżu »

Podczas zimy często płuczę samochód samą wodą z soli na myjkach wysko-ciśnieniowych, nie używam proszku, ani żadnych mechanicznych szczotek (sama woda).
Samochód myję sam korzystając z szamponu samochodowego tradycyjną metodą (wiadro i gąbka), potem go spłukuję, osuszam irchą lub pieluchami tetrowymi a następnie na karoserię i elementy lakierowane nakładam wosk, natomiast na plastiki w tym listwy boczne - silikon w sprayu.
Póki co te zabiegi są wystarczające i nie widzę różnicy między autem w obecnym stanie a odebranym z salonu 14 miesięcy wcześniej.
Lakier w Stonic-u faktycznie jest miękki i delikatny, dlatego ważne jest by usuwać ptasie łajno, czy tłusty pył z drzew jeśli pod nimi parkujemy.
Nie brałem ceramiki ani folii, zwłaszcza że po takich zabiegach KIA może nie uznać gwarancji na lakier, jak to było u jednego naszego forumowicza.

viewtopic.php?f=108&t=4805&hilit=problem+z+lakierem

Zwróćcie też uwagę na blachę w naszych samochodach, wykonano ją z "papieru" jest cienka i podatna na uszkodzenia, ale też łatwiej ją naprawić w przypadku lekkich wgniotek i tu ten miękki lakier jest zaletą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”